800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy Aljašky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Whitehorse – Dawson City – Dempster Highway - severní polární kruh – Yukon – NP Wrangell / St.Elias – Valdez - Whittier - SP Gugach - Seward – NP Kenai Fjords – ledovec Portage – Anchorage - Denali NP – Fairbanks – Delta - NP Kluane - Haines – Skagway – Whitehorse

Klasický zájezd z naší nabídky Vám nabízí poznání jednoho z nejodlehlejších koutů naší planety. Aljaška a kanadský Yukon jsou oázami divočiny v severní Americe, a my Vám umožníme do nich nahlédnout a seznámit se s jejich životem a obyvateli za asistence našich zkušených průvodců. Připravte se na setkání s medvědy, losy, cariboo a dalšími zvířaty obývajícími tuto drsnou, ale nesmírně krásnou zemi.

1. den

WHITEHORSE (10 mil / 15 km)
- odlet z Prahy do Whitehorse. Po uvítání na letišti průvodcem, transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting /dle povahy leteckého spojení možnost ubytování v tranzitním hotelu na cestě a přílet do Anchorage druhý den dopoledne/.

2. den

WHITEHORSE (30 mil / 50 km)
- prohlídka centra hlavního města provincie Yukon, včetně Muzea zlata a jeho těžby. Aklimatizace na časový rozdíl. Fakultativně Vám nabídneme let letadlem nad Whitehorse a okolní přírodou.

3. den

DEMPSTER HWY, POLÁRNÍ KRUH (540 mil / 860 km)
- velmi časně vyrazíte na nejdelší a nejnáročnější etapu Vašeho putování. Cílem dne je motel v Eagle Plains ležící pouhých pár kilometrů od polárního kruhu – jediná možnost ubytování v okruhu několika set kilometrů na slavné Dempster Highway. Cestou navštívíte známé, a starými lodníky kdysi obávané, peřeje Five Fingers na Yukonu, budete sledovat divokou zvěř a měnící se tvář krajiny směrem na sever – přechod od hlubokých lesů až po pustou tundru pokrytou vřesovišti, vychladlé vulkány, jezera, divoké řeky.. Večer ubytování a půlnoční návštěva polárního kruhu, kde je i v tuto dobu celé léto světlo… /v případě nepřízně počasí návštěva na polárním kruhu druhý den dopoledne/.

4. den

DAWSON CITY (260 mil / 420 km)
- odjezd zpět po prašné a kamenité Dempster Highway, v odpoledních hodinách příjezd do Dawson City – slavného městečka proslulého jako metropole v dobách zlaté horečky. Ubytování a prohlídka městečka. Doporučujeme Vám večerní návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v severní Americe !!

5. den

DAWSON, BONANZA, ELDORADO (60 mil / 100 km)
- relaxační den po náročných zážitcích !! Dopoledne si vychutnejte volno v Dawsonu – nezapomeňte navštívit některého ze zlatníků a potěžkat si v ruce pravý zlatý nugget, doporučujeme posedět na břehu veletoku Yukon a pokochat se jeho silou, nebo si při procházce podél řeky Klondike představit tisíce lidí, kteří kdysi dno tohoto údolí obrátili mnohokrát naruby… Odpoledne absolvujete s průvodcem okruh po nejslavnějších místech zlaté horečky : Navštívíte proslulé zábory na potocích Bonanza a Eldorado, na záboru číslo 6 si dokonce s vypůjčenou pánví můžete vyzkoušet vlastní štěstí !! Údolím potoka Hunker Creek podél dosud funkčních zlatonosných záborů se vrátíte zpět do Dawsonu. Dalším z navštívených míst bude hrob slavného českého dobrodruha a polárníka Jana Welzla na městském hřbitůvku, a závěrem stanete na vrcholu hory Dome, odkud je nejlepší vyhlídka na Dawson City a okolí.

6. den

POKER CREEK, WRANGELL RANGE, VALDEZ (440 mil / 700 km)
- po překročení Yukonu trajektem Vás dnes čeká krásná cesta – Top of the World Highway. Tato prašná cesta Vás přivede po hřbetech vysokých hor s fantastickými výhledy stovek mil daleko na území USA. Raritou bude průjezd přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Územím zlatokopů budete pokračovat přes jedinou osadu na této cestě – Chicken – do místa noclehu ve známé osadě Tok, a odtud do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce národního parku Wrangell – St. Elias. Po krátké návštěvě ledovce Worthington následuje ubytování ve večerních hodinách v přístavním městě Valdez – ropném terminálu na konci transaljašského ropovodu.

7. den

PRINCE WILLIAM SOUND, WHITTIER, SEWARD (180 mil / 290 km)
- ráno se nalodíte na trajekt, který Vás proveze během několikahodinové plavby oblastí národního parku Prince William Sound do Whittieru, městečka spojeného s okolním světem pouze několik kilometrů dlouhým tunelem. Po vylodění odjezd do historického Sewardu, brány národních parků Gugach a Kenai Fjords. Návštěva jezera Portage se stejnojmenným ledovcem a pozorování lososů na potoce. Po příjezdu do Sewardu ve večerních hodinách ubytování.

8. den

NP KENAI FJORDS (130 mil / 200 km)
- dnes Vás pozveme k jedinečné plavbě do národního parku Kenai Fjords !! /v ceně zájezdu/ Budete obdivovat vodní ptáky, kosatky, velryby, běluhy, mořské vydry… navštívíme společně vyústění obrovského ledovce do mořského fjordu a budeme sledovat, jak jeho kusy odpadávají do moře… s trochou štěstí zde můžete zahlédnout i medvěda rybařícího na břehu. Příjezd a ubytování v Anchorage v pozdních hodinách.

9. den

ANCHORAGE, DENALI RANGE (250 mil / 400 km)
- dopoledne si prohlédnete Anchorage – největší a nejdůležitější město Aljašky. Po prohlídce downtownu navštívíte také zdejší zajímavost – největší přístav hydroplánů na světě na jezeře Hood. Odpoledne odjezd do blízkosti národního parku Denali, cestou pozorování divoké zvěře. V případě dobré viditelnosti budete uchváceni panoramatem nejvyšší hory severní Ameriky Mt. McKinley. Ubytování v Healy.

10. den

NP DENALI (140 mil / 220 km)
- prohlídka národního parku Denali – túra busem správy národního parku s četnými zastávkami při setkáních s losy, medvědy Grizzly, jeleny caribou a dalšími zvířaty. S trochou štěstí zahlédnete i vrchol nejvyšší hory severní Ameriky Mt. McKinley. Po návratu v odpoledních hodinách odjezd do Fairbanks, ubytování.

11. den

FAIRBANKS, ALASKA HIGHWAY (310 mil / 500 km)
- ráno prohlídka centra města, poté pokračování cesty přes North Pole, Delta Junction /oficiální začátek Alaska Highway/ a Tok do kanadské osady Beaver Creek /Kanada/, ubytování.

12. den

NP KLUANE RANGE (200 mil / 320 km)
- dnes Vás čeká celodenní přejezd přes území Kanady. I dnes Vás budou provázet jedinečné scenérie rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokrát národního parku Kluane. Ubytování v osadě Haines Junction ve večerních hodinách /ubytování a program dnů 12 a 13 mohou být modifikovány v závislosti na času zítřejšího odjezdu trajektu z Hainesu/.

13. den

HAINES, SKAGWAY, WHITEHORSE (280 mil / 450 km)
- krajinou plnou horských údolí sestoupíte do městečka Haines /USA/. Odtud se lodním trajektem přesunete do Skagway /USA/, městečka známého jako výchozí místo zlatokopů v dobách zlaté horečky na Klondiku. Po krátké prohlídce města navštívíte výchozí bod dávné cesty přes průsmyk Chilcoot, a poté již zamíříte zpět na území Kanady do hlavního města provincie Yukon Whitehorse. Cestou dávejte dobrý pozor na černé medvědy baribaly, jejichž množství je ve zdejším kraji horských jezer a hlubokých lesů značné. Ubytování ve večerních hodinách.

14. den

WHITEHORSE, odlet do Prahy (20 mil / 30 km)
- volné dopoledne. Dle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. den

Příletem do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd skončí.

Počasí

Alberta

-11°C Oblačno

Britská Kolumbie

4°C Skoro jasno

Manitoba

-14°C Jasno

Newfoundland

-2°C Oblačno

Nové Skotsko

4°C Převážně oblačno

Nový Brunšvik

2°C Dešťové přeháňky

Ontario

2°C Převážně oblačno

ostrov prince Edwarda

2°C Slabý déšť

Quebec

-2°C Slabý déšť

Saskatchewan

-6°C Polojasno