800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMetropole východu USA a Kanady I

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do New Yorku. Po příletu přejezd do Philadelphie, ubytování v hotelu a nocleh.

2. den

PHILADELPHIA – ATLANTIC CITY
Návštěva Philadelphie s prohlídkou historického centra města, Federal Hall a Liberty Bell – zvonu, který je pro Američany symbolem svobody. Přejezd do Atlantic City, města nazývaného Las Vegas východu. Ubytování a volno na prohlídku kasin, nocleh.

3. den

WASHINGTON D.C.
Přejezd do metropole USA Washingtonu D.C., kde navštívíme Arlingtonský hřbitov, památník vietnamské a korejské války a další zajímavosti. Nocleh ve Washingtonu D.C..

4. den

WASHINGTON D.C.
Dnes pokračuje prohlídka města, při níž uvidíme Bílý dům, sídlo senátu a kongresu Kapitol, budovu FBI, památníky amerických prezidentů Washingtona, Lincolna a Roosevelta a také světoznámá muzea obklopující centrum města, tzv. Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C..

5. den

PITTSBURGH
Odjezd do Pittsburghu, v němž hrála řada českých hokejistů včetně Jaromíra Jágra. Pittsburgh je také městem úžasné architektury. Kvůli poloze na soutoku dvou řek se mu říká město mostů. Nocleh.

6. den

LAKE ERIE – BUFFALO
Přejezd k jezeru Erie, jednomu z pěti Velkých jezer. Podél jezera dojedeme do Buffala, kde učiníme krátkou prohlídku a pokračujeme k Niagaře. Ubytování v hotelu následované návštěvou Niagarských vodopádů, kterou často ve večerních hodinách doplní působivá světelná show. Nocleh v Niagara Falls.

7. den

NIAGARA FALLS
Ráno pokračujeme prohlídkou vodopádů s výhledy na 55 metrů vysokou masu vody. Sílu živlu znásobí plavba lodí v blízkosti vodní stěny. Odjezd do Toronta v Kanadě, ubytování, nocleh.

8. den

TORONTO – LAKE ONTARIO
Prohlídka Toronta s návštěvou CN Tower a vyhlídky ve výšce 447 metrů. Její skleněné dno dokáže vyvolat pocit děsu a paniky. CN Tower byla donedávna nejvyšší stavbou světa. Odjezd podél jezera Ontario do Ottawy. Nocleh na trase.

9. den

OTTAWA – MONTREAL
Příjezd do Ottawy, hlavního města Kanady. Prohlídka města a jeho nejatraktivnějších míst – Rideau Canal, budovy parlamentu a dalších pamětihodností. Přejezd do Montrealu ve francouzsky mluvící provincii Québec City, nocleh.

10. den

MONTREAL – VERMONT
Prohlídka historické části Montrealu připomínající starou Francii s bazilikou Notre Dame. Návštěva centra s mrakodrapy a vyhlídky nad městem. Odjezd do státu New York v USA, nocleh.

11. den

ALBANY – NEW YORK
Cesta státem New York s návštěvou Albany. V podvečer příjezd do New Yorku. Volný program, případně večerní návštěva města. Nocleh v New Yorku.

12. den

NEW YORK
Celodenní prohlídku New Yorku zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou – projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church, rušnou Čínskou a Italskou čtvrť, Soho či noblesní TriBeCu. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si vychutnáme rozsvěcující se město. Nocleh v New Yorku.

13. den

NEW YORK
Pokračujeme prohlídkou oblastí v okolí Central Parku, Páté avenue a Times Square. Navštívíme Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Nocleh v New Yorku.

14. den

ODLET DO PRAHY
Volno. Odpoledne odlet do Prahy.

15. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc k ceně

- výlet lodí k soše Svobody a na ostrov Ellis Island
- vstup na vyhlídkovou věž CN Tower v Torontu
- plavba lodí do těsné blízkosti Niagarských vodopádů

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Alberta

12°C Jasno

Britská Kolumbie

14°C Převážně oblačno

Manitoba

6°C Polojasno

Newfoundland

-1°C Skoro jasno

Nové Skotsko

15°C Jasno

Nový Brunšvik

16°C Jasno

Ontario

19°C Oblačno

ostrov prince Edwarda

12°C Skoro jasno

Quebec

17°C Skoro jasno

Saskatchewan

11°C Skoro jasno

×