800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Kanadou

Toronto • Niagara Falls • Ottawa • Montreal • Quebec • Vancouver • Victoria • Penticton • Cascade Mountains • Okanogan Valley • Rockies • NP Banff • NP Jasper • jezero Louise • Calgary

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy do Toronta. Přílet a transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.

2.den

po snídani okružní cesta hlavním městem – provincie Ontario. Návštěva obchodního centra s jeho mrakodrapy. Poté přejezd k Niagarským vodopádům přes okouzlující viktoriánské město plné britského nádechu. Nalodění na známou loď „Maid of the Mist“, která vede přímo k vodopádu Horseshoe. Volný čas pro prohlídku tohoto přírodního divu světa. Návrat do Toronta. Nocleh.

3.den

po snídani odjezd do Ottawy, hlavního města Kanady. Během cesty zastávka u Tisíce jezer, nalodění na loďku a plavba mezi ostrůvky a vodními uličkami tohoto přírodního ráje. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Ottawy, nocleh.

4.den

snídaně. Krátká projížďka městem, při které bude vidět Rideau Canal stejně jako budovu parlamentu Parliament Hill a mnoho dalších památek a zajímavostí, které město nabízí. Poté odjezd do Montrealu přes Outaouaiský region. Montreal je druhé největší francouzsky mluvící město na světě. Prohlídka centra s jeho impozantními mrakodrapy, například Mount Royal, dle kterého je město pojmenováno, starý přístav či Staré město. Nocleh.

5.den

po snídani přejezd do města Quebec. Část cesty povede přes historickou King`s Highway. V odpoledních hodinách prohlídka kolébky francouzské civilizace žijící v Kanadě a jediného opevněného města severní Ameriky. Při prohlídce bude možno vidět nádhernou budovu Parlamentu v Quebeku, promenádu „La Promenáde des Gouverneurs“ neboli promenádu guvernérů, citadelu Chateau Frontenac, královský palác a mnoho dalších atrakcí. Ubytování a nocleh.

6.den

snídaně. Ráno odjezd z Quebeku. Cesta povede nádherným a okouzlujícím regionem Charlevoix, kde se letité hory rozplynuly v řeku St. Lawrence, na jejíchž březích leží mnoho starých rybářských vesniček. Zastávka u vodopádů Montmorency Falls. Příjezd do městečka Tadoussac, a pokud zbude čas – bude zde možnost pozorovat velryby z lodi v zálivu St. Lawrence. V podvečerních hodinách návrat do Quebecu a nocleh.

7.den

snídaně, individuální volno, poté odjezd na letiště v Quebec City a místní přelet do Vancouveru. Ubytování a nocleh.

8.den

snídaně. Dopoledne okružní jízda městem Vancouver. Mezi úchvatné památky tohoto města určitě patří historický Gastown, pulzující a barevný Chinatown, módní Granville Island, krásný Stanley Park a univerzita Britské Kolumbie. Poté odjezd do severního Vancouveru, kde následuje procházka po mostě Capilano Suspension. Odpoledne volno – individuální program, kde bude určitě možnost pokračovat v prohlídce tohoto překrásného města nebo se vydat na nákupy. Ubytování a nocleh.

9.den

po snídani odjezd lodí na ostrov Vancouver. Odtud pokračování do města Victoria – hlavního města provincie Britská Kolumbie. Prohlídka města, při které bude jistě odhalena krása a šarm britského stylu a bude k vidění Provinciální parlament, krásný přístav Inner Harbour, parky a známý Empress Hotel a jiné krásy tohoto města. Ubytování a nocleh.

10.den

snídaně. Ráno nalodění na výletní loď, která popluje napříč přes oblast Strait of Georgia přes malebné ostrůvky v zálivu zpět na pevninu. Cesta pokračuje do Pentictonu, přes pitoreskní jihozápadní Britskou Kolumbii, pohoří Cascade Mountains, nádherný Manning Park a částečně údolím Okanogan Valley. Nocleh.

11.den

v dopoledních hodinách návštěva již zmíněného údolí Okanogan Valley, známé v západní Kanadě také pro své vinice. Poté odjezd směrem k pohoří Monashee Mountain Range, přes scénickou cestu až k městečku Rivelstoke, kde se nachází nádherný národní park s mohutnou řekou Columbie. Ubytování v hotelu a nocleh.

12.den

po snídani následuje cesta do scénického pohoří Kanady – Rockies. Nejdříve však návštěva krásného národního parku Glacier a poté se cesta povine podél průsmyku Kicking Horse River. Následuje NP Banff , který nabízí úžasné pohledy na horské vrcholky a na druhé straně zase na hluboká jezera. Určitě nezapomenutelná vyhlídka je na inkoustovou modř hladiny jezera. Ubytování v okolí NP Banff . Nocleh.

13.den

ráno přejezd směrem k NP Jasper po silnici nazvané Rocky Mountain a známé jako Icefi elds Parkway – ledová dálnice. Je to jedinečná cesta přírodou, kdy budou k vidění sněhem pokryté vrcholky hor, smaragdově zelená ledovcová jezírka Louise, Hector, Bow či Peyto. Nezapomenutelný zážitek na této cestě jistě přidá ledovec Athabaska a Columbia Ice Fields. V pozdních večerních hodinách návrat do Banff . Ubytování a nocleh.

14.den

ráno projížďka městem Banff , které leží v samém srdci NP Banff , vysoko v kanadských horách Rockies. Tento přírodní ráj nabízí pro každého něco, jak zimní, tak i letní aktivity. Následuje výlet k jednomu z nejúžasnějších míst Rockies, k jezeru Louise. Poté odjezd z horské oblasti do nejzápadnější provincie Alberta a do hlavního města této části – Calgary. Ubytování a nocleh.

15.den

odjezd na mezinárodní letiště v Calgary a odlet do Prahy.

16.den

přílet do Prahy.

Počasí

Alberta

9°C Převážně oblačno

Britská Kolumbie

10°C Polojasno

Manitoba

22°C Polojasno

Newfoundland

11°C Dešťové přeháňky

Nové Skotsko

14°C Jasno

Nový Brunšvik

10°C Jasno

Ontario

14°C Jasno

ostrov prince Edwarda

11°C Polojasno

Quebec

10°C Jasno

Saskatchewan

14°C Polojasno

×