800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNárodní parky západní Kanady

Program nás zavede do Vancouveru a dále do překrásných oblastí Skalistých hor nabitých přírodou, jezery a horskými scenériemi.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den ODLET Z PRAHY Odlet z Prahy do Calgary. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program ve městě. Nocleh v Calgary.
2. den CALGARY – BANFF Dopoledne prohlídka města. Pak přejezd do městečka Banff s možností výletu lanovkou na Sulfur Mt., koupání v termálních pramenech (obojí fakultativně), případně čerpání jiné aktivity. Pěší výlet s vyhlídkami nad údolím řeky Bow. Také navštívíme místo, kde se zrodil kanadský systém národních parků. Nocleh v Banff.
3. den NP YOHO Návštěva Národního parku Yoho. V rezervaci navštívíme Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw či spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Odpoledne návrat zpět do Banff, nocleh.
4. den NP BANFF – LAKE LOUISE Putování Národním parkem Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Lake Peyto. Rovněž navštívíme překrásná jezera Louise a Moraine. Příjezd do oblasti Saskatchewan River Crossing. Možnost pěšího výletu k vyhlídce na řeku Saskatchewan, ubytování, nocleh.
5. den NP JASPER – ATHABASKA Dnes se vydáme na dobrodružnou jízdu speciálním sněžným vozidlem na povrch ledovce Athabaska, který je součástí ledovcového systému Columbia Icefield – největšího ledového pole vyjma arktických oblastí. Pak cesta Národním parkem Jasper podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů. Příjezd do městečka Jasper, nocleh.
6. den NP JASPER – MALIGNE LAKE Návštěva jezera Pyramid Lake a jezera Maligne s možností výpravné plavby (fakult.). Odpoledne se vydáme lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhledy na horské štíty Skalistých hor (fakult.). Večer volný program, nocleh ve městě.
7. den ROCKIES – CLEARWATER Příjezd a návštěva rezervace Mt. Robson s vyhlídkami na nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies. Podnikneme pěší výlet k vodopádům Rearguard. Pak přejezd do městečka Clearwater, nocleh.
8. den HOPE - VANCOUVER Cestou do Vancouveru učiníme zastávku v městečku Hope s artefakty připomínajícími období zlaté horečky a kdysi rovněž významné centrum výnosného obchodu s kožešinami. Zalesněné oblasti povodí řeky Frase posloužily coby kulisa k natočení akčního trháku Rambo. Příjezd do Vancouveru, volný program. Nocleh ve městě.
9. den VANCOUVER Prohlídka města, které řada opakovaných průzkumů veřejného mínění hodnotí jako jedno z nejkrásnějších na světě. Ve Vancouveru uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, pitoreskní čínskou čtvrť, elegantní přístavní část či městský park Stanley, který svým střihem rozhodně nezapře britský původ. Večer volný program ve městě. Nocleh ve Vancouveru.
10. den ODLET DO PRAHY Dopoledne volný program v centru Vancouveru (možnost posledních nákupů). Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
11. den PŘÍLET DO PRAHY Přílet do Prahy, konec programu.

Počasí

Alberta

11°C Jasno

Britská Kolumbie

13°C Převážně oblačno

Manitoba

6°C Převážně oblačno

Newfoundland

1°C Převážně oblačno

Nové Skotsko

16°C Polojasno

Nový Brunšvik

19°C Jasno

Ontario

22°C Polojasno

ostrov prince Edwarda

13°C Skoro jasno

Quebec

18°C Skoro jasno

Saskatchewan

10°C Polojasno

×