800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejlepší z Kanady

18 dní/16 nocí - metropole a přírodní zázraky Kanady. Průřez kanadskou civilizací zahrnující návštěvu měst s odkazem francouzské kolonizace a putování za přírodními zázraky Skalistých hor

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Toronta. Po příletu následuje transfer do hotelu na trase. Ubytování, volný program, nocleh.

2. den

NIAGARA FALLS
Prohlídka Niagarských vodopádů – přírodního divu, který si prohlédneme z kanadské strany a také z vyhlídkové věže Skylon Tower (fakultativně). Na palubě lodi Maid of the Mist se vydáme do těsné blízkosti 55 m vysoké vodní stěny. Cestou do Toronta zastávka na ochutnávce vína. Nocleh v Torontu.

3. den

TORONTO
Prohlídka města, která zahrnuje návštěvu štíhlé věže CN Tower a její vyhlídkové galerie s nádherným výhledem na město a obrovské jezero Ontario. Tato 553 metrů vysoká věž byla donedávna nejvyšší stavbou světa. Nocleh v Torontu.

4. den

TORONTO – OTTAWA
Přejezd do Ottawy. Cestu si zpestříme plavbou v překrásné oblasti „tisíce ostrovů“. Po příjezdu do Ottawy orientační prohlídka města. Ubytování, volný program. Nocleh v Ottawě.

5. den

OTTAWA – QUÉBEC CITY
Prohlídka hlavního města Kanady Ottawy a jeho nejatraktivnějších míst jako Rideau Canal, budovy parlamentu Parliament Hill, Byward a celé řady dalších pamětihodností. Odpoledne přejezd do Québec City, ubytování, nocleh.

6. den

QUÉBEC CITY
Prohlídka města, které je právem považováno za kolébku francouzského osídlení a kolonizace Kanady. Uvidíme budovu parlamentu, historickou čtvrť Upper Town, Chateau Frontenac a další půvaby tohoto okouzlujícího města. Ve venkovské oblasti ostrova Orleans navštívíme vodopády Montmorency. Odpoledne individuální program ve městě. Ubytování, nocleh.

7. den

QUÉBEC CITY – MONTREAL
Ráno odjezd podél řeky svatého Vavřince do Montrealu, největšího města francouzsky hovořící provincie Quebec. V Montrealu podnikneme okružní jízdu, při níž si prohlédneme moderní finanční centrum s mrakodrapy, přístavní oblasti, staré město, baziliku Notre Dame či Mount Royal – kterému město vděčí za své jméno. Nocleh v Montrealu.

8. den

MONTREAL - VANCOUVER
V ranních či dopoledních hodinách přelet z Montrealu do Vancouveru. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program nebo orientační prohlídka města. Nocleh ve Vancouveru.

9. den

KAMLOOPS – CLEARWATER
Odjezd do vnitrozemí zalesněnou oblastí v okolí řeky Fraser a místy, kudy procházela historie kanadské zlaté horečky. Příjezd do Kamloops, kde bývala klíčová obchodní stanice kožešinářské společnosti Hudson Bay. Nocleh na trase.

10. den

ROCKIES – NP JASPER
Návštěva rezervace Mt. Robson s výhlídkami na nejvyšší horu kanadských Rockies. Příjezd do Národního parku Jasper, odpoledne výprava k jezeru Maligne s možností výpravné plavby (fakultativně). Nocleh v Jasperu.

11. den

NP JASPER – ATHABASKA
Cesta Národním parkem Jasper podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů. Poté nás čeká dobrodružná jízda speciálním sněžným vozidlem na ledovec Athabaska. Přejezd do Národního parku Banff. Nocleh na trase.

12. den

NP BANFF – LAKE LOUISE
Putování NP Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Peyto. Rovněž navštívíme jezera Louise a Moraine. Příjezd do městečka Banff s možností výletu lanovkou na Sulfur Mt. nebo koupání v termálních pramenech (fakultativně). Nocleh v Banffu.

13. den

NP KOOTENAY – GOLDEN
Průjezd nádhernou trasou údolím řeky Bow s pěším výletem do kaňonu Johnston Canyon. Přejezd do NP Kootenay, krátká túra kolem Marble Canyon a k jezírkům Paint Pods. Později odpoledne se nabízí koupání v městečku Radium Hot Springs. Nocleh v Goldenu.

14. den

NP YOHO – NP GLACIER
Návštěva NP Yoho. Uvidíme Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw či spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do NP Glacier se zastávkou v průsmyku Rogers Pass a možností nenáročné vycházky mezi obří cedry a jedlovce. Nocleh v Revelstoke.

15. den

NP MOUNT REVELSTOKE
Ráno vyjížďka do NP Mt. Revelstoke (závisí na velikosti dopr. prostředku). Pohořím Monashee se přes průsmyk Eagle Pass a vydáme se do Vancouveru, nocleh.

16. den

VANCOUVER
Prohlídka města, které řada průzkumů hodnotí jako nejkrásnější na světě. Uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, čínskou čtvrť, elegantní přístavní část či městský park Stanley. Nocleh.

17. den

ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

18. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

- plavba k Niagarským vodopádům - ochutnávka vína v oblasti Niagara Falls - plavba v oblasti “Tisíce ostrovů” - vstup na vyhlídkovou věž CN Tower v Torontu - jízda speciálním vozidlem na ledovec Athabasca

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Alberta

14°C Oblačno

Britská Kolumbie

16°C Polojasno

Manitoba

9°C Převážně oblačno

Newfoundland

7°C Oblačno

Nové Skotsko

17°C Oblačno

Nový Brunšvik

22°C Převážně oblačno

Ontario

26°C Skoro jasno

ostrov prince Edwarda

18°C Převážně oblačno

Quebec

20°C Jasno

Saskatchewan

10°C Oblačno

×