800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa drsnou krásou západní Kanady a tropickou přírodou na Havajských ostrovech

    Zkombinujte Vaši dovolenou s tak odlišnými zeměmi jako je drsná, ale neobyčejná západní Kanada s Havajskými ostrovy Maui a Big Island, kde na Vás budou čekat aktivní sopky, tekoucí láva, ale také nádherné plaže a čisté a jasné nebe pokryté miliony hvězd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - VANCOUVER
Odlet do Vancouveru. Po příletu do Vancouveru si v autopůjčovně vyzvednete vůz.
Ubytování v hotelu v centrální části Vancouveru, např. Howard Johnson Hotel Vancouver.
Přenocování.

Vancouver je město nacházející se v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Je to třetí největší kanadské město a zároveň největší město v Britské Kolumbii, které se stále velmi rychle rozrůstá. Jeho rozloha je 114,67 km2 a má 587 891 obyvatel. Vancouver se nachází na pobřeží Tichého oceánu u ústí řeky Fraser a zároveň u pohoří North Shore. Město nese název po kapitánovi Královského námořnictva Georgi Vancouverovi, který zde prováděl průzkumy.

2. den

VANCOUVER
Volný program.

Ve Vancouveru se nachází mnoho turisticky zajímavých míst. Jsou jimi např. Vancouver Lookout Harbour Centre Tower – vyhlídka, ze které je vidět celé město, Canada Place – centrum nacházející se přímo u pobřeží, kde můžete vidět ukázky z kanadské historie a kde probíhají různé akce. Dalším zajímavým místem je Vancouver Aquarium, což je největší akvárium v celé Kanadě. Můžete zde zhlédnout např. show mořských savců. K městu patří i Stanley Park, největší park v Severní Americe, který má více než 400 hektarů. Ročně jej navštíví kolem 8 milionů obyvatel Vancouvru i turistů. K vidění jsou zde např. indiánské totemy. Ve městě najdete i mrakodrapy, které zpočátku Městská rada odmítala kvůli zachování výhledu na pohoří North Shore.

3. den

VANCOUVER - VANCOUVER ISLAND - VICTORIA
Odjezd do přístavu a plavba na Vancouver Island do Victoria (vzdálenost 70 km + trajekt, cca. 90 minut).
Po příjezdu na pobřeží se nalodíte na trajekt a čeká Vás nádherná plavba na Vancouver Island do města Victoria. Vydejte se na prohlídku přístavu, náměstí Bastion, parku Thunderbird a světoznámých zahrad Butchart Gardens. Večer určitě nevynechtejte romantickou procházku po přístavní promenádě.

Ubytování např. Westin Bear Mountain Victoria Golf Resort & Spa.

4. den

VICTORIA – CAMPBELL RIVER
Odjezd do Campbell River, vzdálenost 270 km
Ubytování např. Best Western Plus Austrian Chalet
Odjezd do městečka Campbell River, které je nazýváno městem lososů. Doporučujeme 3 hodinový výlet Wildlife Adventure: uvidíte příliv a odliv, divokou scenérii. Vyjedete do fjordu Desolation Sound, kde budete moci sledovat orly, medvědy, tuleně či sviňuchy.

5. den

CAMPBELL RIVER - PARKSVILLE
Odjezd do Parksville, vzdálenost 180 km
Ubytování např.: The Beach Club Resort

Volné dopoledne doporučujeme využít k prohlídce místního muzea, kde jsou k vidění masky původních obyvatel nebo vyrazit k městu Parksville, které je známé svou dlouhou krásnou pláží či si udělat turistický výlet v některém z Národních parků v okolí (přírodní rezervace Horne lake Caves pro nadšence speleologie, Rathtrevor Beach Provincial Park - písečná pláž; Englishman River falls Park - krásná trasa asi na 30 minut podél vodopádů a smaragdových jezírek).

6. den

PARKSVILLE – TOFINO
Odjezd do Tofina, vzdálenost 250 km
Ubytování: Cox Bay Beach Resort

Tofino je umístěno na západě ostrova Vancouver. V blízkosti města se nachází nádherný Pacific Rim Provincial Park, biosférická rezervace UNESCO, okolí je poseto ostrovy a olemováno horami, je zde také zátoka Hot Springs Cove - cca. 2 km dlouhá stezka pro pěší podél přírodních horkých jezírek.

7. den

TOFINO
Užijte si den v pravé kanadské divočině - rozervané moře, husté lesy, divoké šelmy a také velryby a kosatky.
V ceně zájezdu máte skvělý výlet do vod Clayoquot Sound za pozorováním velryb. Doba trvání cca 2-3 hod. Nezapomeňte na nepromokavou bundu, fotoaparát a případně dalekohled. Pravděpodobnost že zahlédnete Moby Dicka je velká.

8. den

TOFINO - VANCOUVER
Dnešní cesta vede zpět přes Vanvouver Island do Nanaima a trajektem do Vancouveru. Nespěchejte ale, jedtě pomalu a užijte si nádhernoupřírodu Britské Kolumbie.
Po návratu zpět do Vancouveru ubytování v hotelu, např. Howard Johnson Hotel Vancouver

9. den

VANCOUVER - HAVAJ (ostr. MAUI)
Odjezd na letiště a vrácení vozu na letišti. Odlet na havajský ostrov MAUI. Po příletu si na letišti v autopůjčovně převezmete vůz, typ Ford Fusion (nebo podobný). Odjezd do hotelu. Ubytování např. Outrigger Maui Eldorado.

Ostrov Maui je, jak říkají místní obyvatelé, „no ka oi“, nejlepší místo na světě. Druhý největší ostrov celého Havajského souostroví si tento superlativ určitě zaslouží. Snad všichni návštěvnící ostrova souhlasí s domorodci, ano, Maui je země neporovnatelné krásy. Vedle stovek kilometrů bělostných pláží nabízí tento čarokrásný ostrov vše, co si i ten nejnáročnější turista může přát.
Stejně jako na většině Havajských ostrovů i Maui je oblíbeným rájem potápěčů a šnorchlování. Pokud neholdujete ani jedné možnosti, možná váš potěší výlet lodí s proskleným dnem či oceánské centrum Maui, kde naleznete různé druhy tropických ryb.
Nejlepší windsurfaři se sjíždějí na pláž Hookipa, kde je můžete pozorovat i ty největší hvězdy tohoto sportu. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, pěší turistika a výlety do okolí a také cykloturistika. Jednou z nejtěžších tratí je sjezd ze sopky Haleakala.
Stejně jako na ostrově Oahu i na Maui je možné nalézt golfové hřiště světové kvality stejně jako jízdárnu koní, které vás vyvezou na krásnou projížďku této tropické destinace.

Vynechat byste během svého pobytu určitě neměli Národní park Haleakala a Iao Valley.
Rozloha parku je 122,15 km². Dominantou je spící sopka Haleakala (East Maui) s nejvyšším bodem ve výšce 3 055 m. K její poslední erupci došlo kolem roku 1490. Zabírá až 75 % rozlohy parku. Území parku se od vrcholu Haleakala rozkládá směrem dolů po jihovýchodním svahu hory až po pobřeží Kipahulu poblíž města Hana. Park vznikl v roce 1916 jako součást Hawaii National Park. Název Haleakala znamená v havajském jazyce „dům slunce“. Podle místní legendy zde polobůh Maui uvěznil slunce, aby tak prodloužil den.
Park je rozdělen do dvou sekcí – oblast vrcholku hory a pobřežní oblast Kipahulu. Tyto dvě části parku nejsou přímo spojeny silnicí, ale do obou se dostaneme z Kahului. Park je vyhledávaným cílem turistů, ročně sem zavítá kolem 1,5 miliónu návštěvníků. Je otevřen celoročně 24 hodin, výjimkou bývá pouze zavření kvůli nepříznivému počasí.
Jsou zde tři dobře fungující návštěvnická centra: na úrovni moře Kipahulu Visitor Center, ve výšce 2 134 m Park Headquarters Visitor Center a nejvýše je umístěné Haleakala Visitor Center (2 969 m).

10. den

MAUI
Vzhůru za sopkami a tropickou přírodou

Dnes Vás ráno vyzvedne česky mluvící průvodkyně a vydáte se na celodenní výlet po ostrově. Pojedete na krátkou prohlídku historického městečka Lahaina, bývalého královského hlavního města Havaje a také bývalé velrybářské centrum pacifiku. Prohlédnete si budhistický klášter a největší banyan strom na světě. Dále pojedete na jih ostrova, kde uvidíte nejkrásnější pláže a hotely Wailea a Makena. Poté se vydáte na prohlídku Iao Valley a pak Vás již čeká vrchol sopky Haleakala, kde shlédnete západ slunce. Večer návrat do hotelu.

11. den

MAUI
Volný program.
Doporučujeme šnorchlovací výlet na atol Molokiny nebo výlet za velrybami.

12. den

MAUI - BIG ISLAND
Vrácení vozu na letišti a odlet na Big Island. Po příletu si na letišti v autopůjčovně převezmete vůz, typ Ford Fusion (nebo podobný). Odjezd do hotelu. Ubytování např. Courtyard by Marriott King Kamehameha's Kona Beach.

Havajskému ostrovu se také říá „Velký ostrov – The Big Island“ a to proto, že je větší než všechny ostatní. Má různorodý povrch, takže tu najdete aktivní sopky pobřežní pustiny, bujné deštné pralesy a zasněžené vrcholky. Nejkrásnější krajina je na území Havajského národního vulkanického parku, kde můžete jet autem nebo na kole po okraji obrovského kráteru sopky (kaldery) Kilauea nebo se procházet po ještě doutnajícím dnu. Je tu spousta pláží, některé pokryté korálovým pískem. Na ostrově je také mnoho historicky zajímavých míst.

13. den

BIG ISLAND
Dnes se vydejtena celodenní výlet „Grand Circle Island Tour„ do Hawaii Volcano National Park. V NP shlédnete do kráteru Kilauea Iki a v okolí si prohlédnete sopečnou činnost v akci. Na mnoha se můžete vydat až do bezprostřední blízkosti lávových polí a prožít tak jedničený pocit jaký je snad možný pouze zde.
Fakultativně lze zajistit výlety jak skupinové tak i privátní s anglicky mluvícím průvodce, případně, po dohode, může česká průvodkyně přiletět na Big Island ze sousedního ostrova Maui.

14. den

BIG ISLAND – SAN FRANCISCO
Vrácení vozu na letišti a odlet do San Francisca. Po příletu Vás na letišti bude očekávat řidič a odveze do hotelu v oblasti Wharf. S okolními promenádami, je přístav nejvyhledávanějším místem ve „Frisku“.
Ubytování např. Warwick San Francisco Hotel

15. den

SAN FRANCISCO
Volný program po celý den. Navštivte např. pevnost Alcatraz, projeďte se tradiční tramvají a nezapomentě si udělat fotografii Golden Bridge.

16. den

SAN FRANCISCO - PRAHA
V hotelu Vás vyzvedne řidič a transfer na letiště a odlet do Prahy.

17. den

PRAHA
Přílet

Počasí

Alberta

4°C Oblačno

Britská Kolumbie

8°C Polojasno

Manitoba

13°C Dešťové přeháňky

Newfoundland

13°C Polojasno

Nové Skotsko

17°C Déšť

Nový Brunšvik

18°C Převážně oblačno

Ontario

19°C Skoro jasno

ostrov prince Edwarda

19°C Převážně oblačno

Quebec

16°C Polojasno

Saskatchewan

5°C Oblačno

×