800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZápadní Kanada, provincie Yukon a národní parky Aljašky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Vancouveru. Po příletu pronájem auta a odjezd do centra třetího největšího města Kanady. Ubytování. V podvečer procházka městem v okolí hotelu. Nocleh.

2. den

Tento den věnujeme poznávání města mnoha tváří – Vancouveru – největšího města Britské Kolumbie. Jeho historickou tvář představuje viktoriánský Gastown s parním orlojem a hlavní třídou Water Street. Chloubou města je Stanley Park, stejně jako oblíbený Park královny Alžběty. Město businessu a lidí představuje downtown. Projdeme hlavní třídu Canada Place, navštívíme Granville Mall a také Harbour Centre vyhlídkovou věží, nebude chybět ani visutý most Lions Gate Bridge. Nocleh.

3. den

Ráno odjezd do NP Manning, který je bohatý na lesy a divokou přírodu. Cesta vede do sluncem zalitého údolí Okanagan, známého svými výbornými bílými víny. Po dlouhé cestě budeme mít možnost odpočinout si v horkých termálních pramenech Harrison Hot Springs. Ubytování v Kelowna (indiánský název samice grizzly), městě na břehu jezera Okanagan. Celý region je druhým největším vinařským regionem v Kanadě a je přirovnáván ke Kalifornii. Zastavíme se v některém z vinařství na ochutnávku a nákup vína. Nocleh. (cca 450 km)

4. den

Odjezd jižním směrem do Revelstoke. Během cesty uvidíme divoké vodopády, zářivé vrcholky hor, romantická jezera a budeme mít zastávky na fotografování a odpočinek. V Revelstoke nás přivítají 2 vyřezané sochy mohutného medvěda Grizzly. Město má krásnou viktoriánskou architekturu - dřevěné domy s verandami, kamenné domy a mohutnou masivní správní budovu s věží. To vše předchází hlavní atrakci, kterou je 27 km dlouhá silnice v NP Revelstoke. Horská silnice Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami) nabízí krásné výhledy na město, hory, řeku. Procházka po stezce Meadows in the Sky Trail. Poté pokračování přes NP Glacier se zastávkami do malebného městečka Golden. Nocleh. (cca 260 km)

5. den

Vyjedeme vzrušující cestou přes Rogers Pass v NP Glacier (se zastávkami) do skutečných Rocky Mountains. Budeme se snažit zahlédnout divoká zvířata od medvědů Grizzly, přes soby, až po kozorožce. Zastavíme u idylických jezer, projdeme se na několika krátkých vycházkách (Giant Cedars, Emerald Lake, spirálovité vlakové tunely, vodopád Takakkaw). Překročíme průsmyk Kopajícího koně a také hranice Britské Kolumbie do provincie Alberta, které jsou zároveň dělítkem mezi NP Yoho a NP Banff. Dnešním dojezdovým cílem bude původní dělnické městečko Banff. Nocleh. (cca 285 km)

6. den

Snídaně. Odjezd do NP Kootenay, vycházka do Marble Canyonu. Pokračování do olympijského města Calgary. Při jeho prohlídce uvidíte vlastní centrum města s radnicí, Olympic Plaza, Calgary Tower, Stephen Ave Mall. Návrat do Banffu, možnost večerního koupání v termálních pramenech. Nocleh. (360 km)

7. den

Tento den strávíme v NP Banff. Dopoledne se vydáme ke světoznámým jezerům Louise a Moraine. Rušné jezero Louise s krásnou modrou hladinou odráží nejen zasněžené vrcholky hor, ale i siluetu luxusního hotelu ve stylu „chateau“. Naproti tomu jezero Moraine má mnohem intimnější atmosféru a nebesky modrá hladina jezera patří k nezapomenutelným zážitkům. Není divu, že se pro svou krásu ocitlo na zadní straně kanadské dvacetidolarovky. Návrat do Banffu, zbytek dne návštěva termálních lázní. Nocleh. (cca 100 km)

8. den

Cesta dech beroucím pohořím Rocky Mountains mezi dvěma nejnavštěvovanějšími parky. Najedeme na slavnou Parkovou cestu sněžných polí, kde na 230 km můžete vidět 7 sněžných polí a 25 ledovcových splazů. Cesta k ledovcovému poli Columbia bývá označována za nejhezčí cestu světa. Největší atrakcí je ledovec Athabasca. Pro zájemce je možný výlet nahoru na ledovec. Krása ledovcových polí Columbia vám umožní pochopit, proč je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Po tomto zážitku budeme pokračovat panenskou přírodou směrem do Jasperu. Cestou uvidíme tyrkysová jezera, např. Peyto Lake s nejhezčí barvou jezera v Kanadě, různorodou faunu a blyštivé ledovce. Nocleh. (cca 300-415 km)

9. den

Snídaně. Odjezd do Mount Robson Provincial Parku. Čeká nás výšlap k jezeru Kinney Lake a výhledy na majestátní Mt. Robson. Poté budeme pokračovat do dalšího parku Wells Gray Provincial Park, který je méně známým parkem v Cariboo Mountains v srdci Britské Kolumbie a který je ideálním místem pro milovníky přírody různých volnočasových aktivit jako je turistika, plavba na kanoi, kajaku či lodi, stejně jako rybaření nebo pozorování ptactva a zvířat. Vodopády Helmcken, Spahat, Dawson, turistika kolem jezera. Nocleh. (cca 330 km)

10. den

Odjezd do Whistleru. Nejdříve po Cariboo Highway projedeme provinčním parkem Garibaldi, kde si budeme opět užívat krásných výhledů na hory a pozorovat zvířata v blízkosti silnice. Toto dějiště zimní olympiády 2010 nabízí mnoho možností outdoorových aktivit. Určitě nesmíte vynechat jízdu známou lanovkou „Peak 2 Peak“ v délce více než 4 km nad údolím. Příjezd do Whistleru. Nocleh. (cca 435 km)

11. den

Snídaně. Prohlídka Whistleru. Transfer na letiště a odlet do Prahy (12-denní program) nebo pokračování cesty na sever Kanady do provincie Yukon – odlet do hl. města Whitehorse (16-denní program). Ubytování. Poté krátký výlet do Miles Canyon, procházka ke zlatonosné řece Yukon a po mostě nad kaňonem, prohlídka centra města. Nocleh. (cca 125 km)

12. den

Přílet do Prahy (12-denní program). Pokračování cesty na sever Kanady do zlatokopeckého městečka Dawson City. Po cestě několik zajímavých zastávek - Fox Lake, Montague House, Carmax, peřeje Five Finger Rapids, Pelly Crossing. Po dlouhém přejezdu překročení řeky Yukon trajektem a příjezd do Dawson City. Večer možnost návštěvy saloonu Diamond Tooth Gertie’s se stylovou zábavou (bar, kasino, kankánové tanečnice). Nocleh. (cca 540 km)

13. den

Celodenní pobyt v Dawsonu a jeho okolí. Vydáme se po stopách zlatokopů a jejich slavných záborů na potocích Bonanza a Eldorado po silnici Klondike Highway. Kolem řady pozůstatků těžby se dostaneme k záboru č. 6, kde lze zadarmo rýžovat zlato a dále pak k Discovery Claim, kde byl učiněn první nález zlata. Nemineme ani vyhlídku King Solomon´s Dome a zábory na Klondiku, odkud se pak vrátíme zpět do Dawsonu. Při prohlídce města navštívíme i místní hřbitov, kde je pohřben český polárník Jan Welzl. Den zakončíme návštěvou pravého severského baru Westminster. Nocleh. (cca 105 km)

14. den

Snídaně. Celodenní putování krajem zlatokopů po slavné Top of the World Highway (částečně prašná). Zastávky na 2 vyhlídkách a dojezd k hraničnímu přechodu USA/Kanada. Po přechodu do USA začíná cesta Aljaškou s mnoha hezkými výhledy a několika zastávkami na focení až do osady Tok, kde budeme ubytováni. Nocleh. (cca 300 km)

15. den

Snídaně. Odjezd kolem řeky Tanana trans-aljašskou silnicí krajinou jezer na jih k hranici s Kanadou. Zastávka u některého z mnohých jezer, výhledy na meandry řeky Tanana, jezero Pickhandle a jezero Kluane. Hodinová vycházka kolem jezera v NP. Pokračování cesty parkem Kluane kolem informačního centra parku až k Haines Junction. Nocleh. (cca 470 km)

16. den

Snídaně. Odjezd do osady Haines, ležící na Aljašce na území USA. Fakultativně možnost leteckého výletu nad NP Glacier, který je rovněž zapsán na seznam UNESCO (nutno objednat při zakoupení zájezdu). Při tomto letu uvidíte nádhernou panenskou přírodou, vrcholky hor pokryté sněhem, fjordy, lesy, pobřeží, ostrůvky a hlavně ledovce. Poté se nalodíme na trajekt a přejedeme fjordem po Alaska Marine Highway do městečka Skagway, odkud se vydávali zlatokopové v době zlaté horečky na Klondike. Prohlídka města. Nocleh. (cca 270 km)

17. den

Brzy ráno vyrazíme na výchozí bod dávné zlatokopecké cesty přes průsmyk Chilkoot a poté již zpět na území Kanady, do Whitehorse. Cestou můžeme potkat hojné obyvatele těchto hlubokých lesů a krajiny jezer - černé medvědy baribaly. Příjezd do Whitehorse, odevzdání auta na letišti a odlet do Vancouveru. Večerní let do Evropy. (cca 170 km)

18. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Alberta

8°C Jasno

Britská Kolumbie

10°C Slabý déšť

Manitoba

14°C Polojasno

Newfoundland

6°C Jasno

Nové Skotsko

15°C Jasno

Nový Brunšvik

12°C Polojasno

Ontario

15°C Skoro jasno

ostrov prince Edwarda

13°C Skoro jasno

Quebec

17°C Polojasno

Saskatchewan

16°C Polojasno

×