800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZápadní Kanada s obytným vozem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - CALGARY
Odlet z Prahy do Calgary. Po příletu ubytování v hotelu a přenocování.

2. den

CALGARY – BANFF
Individuální přesun do půjčovny v Airdine (nedaleko letiště), převzetí obytného vozu a odjezd do Banff ve stejnojmenném národním parku. Cestou vás čeká první seznámení s horskými velikány v kandaských Skalistých horách. Vydejte se lanovkou (Banff Gondola) na vrchol Sulphur Mountains odkud se Vám naskytne dechberoucí pohled na šest horských úbočí.

Národní park Banff
První národní park v Kanadě, Banff National Park, se nachází v provincii Alberta. Rozkládá se na ploše přes šest a půl tisíce čtverečních kilometrů. Svou rozlohou je největší v celé Kanadě a řadí se i mezi největší národní parky na světě. Je zapsán na seznamu UNESCO.

Původními obyvateli parku jsou indiáni z kmene Stony. Přistěhovaleckým obyvatelstvem byl objeven až v polovině osmnáctého století. Národním parkem se území stalo až roku 1930.

Hlavním přírodním prostředím parku jsou hory, příroda zde je z převážné většiny nedotknutá člověkem, kromě dvou měst – Banff a Lake Louise.

Nejvhodnějším měsícem pro návštěvu národního parku Banff je červenec, teploty dosahují maxima – příjemných dvaceti stupňů. V zimě je zde velmi chladno a celé území je pokryto sněhem. I v létě některé špičky nevyšších vrchů nerozmrzají a sněhová čepice je pokrývá celoročně.

Parkem budou nadšeni především milovníci přírody, hlavně zvířat. Žijí zde losi, sobi, jeleni a také kamzíci, kteří se rádi prohání po strmých kopcích. Dále také zajímavá, ale nebezpečná zvířata, jako jsou medvědi nebo kojoti. Místní příroda je vhodná k pozorování nejrůznějších druhů ptáků.

V Parku se dá pohybovat po mnoha stezkách, které vedou přímo z městeček Banff nebo Lake Louise. Dají se pořádat i náročnější vysokohorské výšlapy, jež stojí za to. Uvidíte nádherné vodopády nebo rozlehlé horské louky.

V oblasti byly objeveny i horké minerální prameny, najdete je v jeskyni a toto místo nese název Cave and Basin National Historic site. Je zde vybudováno i muzeum, kde probíhají výstavy. Pro více informací, klikněte sem.

Ledovce a ledovcová pole
V národním parku Banff je mnoho ledovců a ledovcových polí, mnohá z nich jsou přístupná z The Icefields Parkway. Velmi časté jsou malé kruhové ledovce umístěné v prohloubeninách na svazích hor. Ledovce ale bohužel mizí. Největší ledovcové oblasti leží na hranici národního parku Banff a parku Yoho a nazývají se The Waputik a Wapta Icefields . Wapta Icefield pokrývá plochu přibližně 80 km čtverečních a nacházejí se zde především ledovce Peyto, Bow a Vulture Glaciers. Ledovec Peyto už ustoupil o přibližně 2 kilometry a předpokládá se, že v následujících 30 až 40 letech zcela zmizí. Ledovce Crowfoot a Hector jsou také dobře viditelné z The Icefields Parkway, a to zejména proto, že nejsou spojené s ostatními ledovci a ledovou pokrývkou. Další z ledovcových polí, The Columbia Icefield se nachází na pomezí mezi národními parky Japser a Banff a patří pod Britskou Kolumbii. Najdete tady tzv. Snow Dome, což je hydrologický vrchol, ze kterého tečou řeky Columbia do Tichého oceánu, Athabasca River do Atlantského oceánu a Hudsonova zálivu a North Saskatchewan River do Atlantského oceánu.

Následující trasa je pouze doporučením bez zajištěného ubytování, kromě první noci v Calgary a 2 posledních ve Vancouveru. Je jen na vás kudy pojedete a jak dlouho se kde zdržíte. Jste limitování pouze dopředu rezervovanými trajekty na Vencouver Island a odevzdáním vozu ve Vancouveru.

3. den

BANFF
Skalisté hory Vás vítají.
Dnešní den využijte k poznávání okouzlující letní přírody Skalistých hor. Chcete zažít pohlednicové výhledy na okolní krajinu? Toto je vaše šance. Vydejte se na nenáročný pěší výlet kolem Lake Luise. Na jeho konci můžete spatřit horolezce, divoké veverky, sviště nebo divoké horské kozy. Tento pěší výlet je vhodný pro kohokoliv, ať pro děti či starší osoby. Celková délka trasy je 4 km a zvládnete ji za cca 1,5-2,5 hod. V okolí je samozřejmě mnoho další zajímavých tras, záleží na vás kterou z nich si zvolíte, concierge v hotelu vám rád poradí a doporučí.

Fakultativně: 20 min výlet helikoptérou, během kterého si z ptačí perspektivy prohlédnete hory a ledovce Cline Glacier, Lion a Lioness glaciers, Resolute Glacier, Whitegoat Glacier a Michelle Glaciers. To vše z výšky až 3000 m.

Pokud budete mít chuť vyjeďte lanovkou „Lake Louise Gondola“ na náhorní plošinu do výšky 2088 m.n.m, kde budete mít příležitost si prohlédnout nádhernou okolní přírodu s vysokými a strmými velikány, ale také pozorovat medvědy.

4. den

BANFF – FIELD (NP YOHO)
Dnešní cesta je relativně krátká ale budete si jistě dělat mnoho kratších či delších zastávek v okouzlujicí přírodě, než přijedete do městečka Filed, krásné přírodě u jezera Emerald Lake.

Národní park Yoho
Národní park Yoho se rozkládá v provincii Britská Kolumbie a sousedí s nejstarším a největším národním parkem v celé Kanadě, národním parkem Banff v provincii Alberta. Hlavním centrem a jediným městem v okolí je malé městečko Field. park se rozkládá na ploše přes třináct set čtverečních kilometrů. Je to oblast hlubokých lesů, vodopádů, jezer a vysokých hor.

V Yoho je překrásná příroda a divočina, která potěší každého návštěvníka. V létě se tu dá provozovat pěší nebo vysokohorská turistika a také sjíždění řeky na kanoích nebo kajacích. Pro milovníky adrenalinových zážitků je zde i možnost horolezectví.

5. den

FIELD (NP YOHO)
Volný program a odpočinek.

6. den

FIELD - JASPER
Odjezd podél Rocky Mountains po Columbia Icefields do Jasper ve stejnojmenném národním parku.

Národní park Jasper je největší národní park ve Skalistých horách. Nachází se v provincii Alberta na ploše více než 10 000 km2. V parku pramení systém řek zahrnující řeky North Saskatchewan River, Athabasca River a Smoky River. Park je pojmenován po Jasperu Hawesovi, který v oblasti zajišťoval obchod pro společnost North West Company. Park byl založen 14. září 1907 jako Lesní park Jasper a v roce 1930 získal status národního parku. V roce 1984 byl s ostatními kanadskými národními parky prohlášen za světové kulturní dědictví UNESCO. Kanadské národní parky jsou typické hornatou krajinou, ledovci, jezery, vodopády, kaňony a vápencovými jeskyněmi s množstvím fosilií. V centru parku se nachází stejnojmenné město Jasper. Kousek od něj je lanovka na horu Whistlers, odkud je krásný výhled na park i město Jasper.

Columbia Icefield Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Jeden z nich, ledovec Athabasca můžeme vidět z Icefields Parkway, což je stezka v parku dlouhá 230 km a v létě po ní jezdí tzv. snowcoaches, což jsou autobusy, které dopravují turisty až na ledovec.

Jezera
V parku se nachází mnoho jezer, např. Medicine Lake. To je zajímavé tím, že v něm každý podzim velmi poklesne hladina vody a žádná řeka z jezera neodtéká, i když do něj přitéká řeka Maligne River. Voda z jezera totiž prosakuje do podzemních jeskyní a na povrch vyvěrá o 16 km dále. Na podzim, kdy je přítok do jezera menší než množství vody, které prosakuje do podzemí, se proto zdá, že jezero vysychá. Dalším jezerem je Maligne Lake, které se nachází v údolí Tonquin Valley a je druhým největším ledovcovým jezerem na světě (je dlouhé 23 km). Na řece Athabasca se nacházejí vodopády Athabasca Falls, které jsou vysoké pouze 23 metrů, ale patří mezi hlavní turistické atrakce parku.

Lyžování a turistika
V národním parku se nachází také lyžařské středisko Marmot Basin s 84 sjezdovkami na 9 svazích. Kromě lyžování nabízí Národní park Jasper také pěší turistiku, rybaření, rafting, jízdu na kajaku a kempování. Nachází se zde také Miette Hotsprings, což jsou horké prameny chlazené horou na teplotu přijatelnou pro koupání.

Zvířata
V národní parku žijí jeleni wapiti, sobi, losi, horské kozy, mufloni, medvědi grizzly, medvědi černí, bobři, svišti, vlci, horští lvi a rosomáci.

7. den

JASPER
NP Jasper má rozhodně návštěvníkům co nabídnout. Od nenáročných po vyloženě extrémní horolezecké trasy, rybaření, plavby po jezeře, výlety za ledovci, např. známý Edith Cavell Walk, který vás zavede k Mt. Edith Cavell, jedné z nejkrásnějších skalních stěn v Jasperu. Stezka „Path of the Glacier" vás zavede k jednomu ledovcovému splazu a dále až k emeraldovému jezeru, kde se pohupují kry z ledovce Angel Glacier. Výlet s průvodcem zabere cca 3-3,5 hod. Pokud dáváte přednost pozorování divoké přírody, pak by vás mohla oslovit 3 hod. odpolední (v 17:30) Wildlife tour za divokou zvěří. S úspěšností 95% jistě uvidíte losy, medvědy, divoké ovce nebo jeleny.

Doporučujeme fakultativní 90 min. plavba po jezeře Maligne, největším v kanadských Skalistých horách. Zroveň budete moci i prozkoumat Spirit Island. Alternativně lze zajistit půldenní kombinovaný pěší výlet Maligne Valley Waterfall & Wildlife Tour & Cruise, nebo výlet na raftu na řece Athabaska. Během 2,5 hod. zažijete příjemnou dávku adrenalinu, zábavy, ale hlavně chladivé vody. Další např. 4 hodinový skupinový výlet s průvodcem, během kterého navštívíte okolí Jasperu včetně jezera Medicine Lake a kaňonu Maligne.

8. den

JASPER
Volný program a odpočinek.

9. den

JASPER – 100 MILE HOUSE
Odjezd z Jasperu. Nebude to však nezajímavá cesta po dálnici, ale krásnou kanadskou přírodou. Před očima se vám bude výrazně měnit ráz krajiny, nejdříve budete projíždět kolem horských velikánů v NP Jasper, Provinčním parku Mount Robson a Mount Terry Fox. Jakmile se dostanete na Yellowhead Hwy, okolní hory se změní na vysoké kopce, údolí a alpské louky. Za Clearwater opět dojde ke změně – krajina se zploští a rázem, jako byste se ocitli někde ve Finsku, obklopí vás množství jezer, jezírek, řek a říček. Zastávku si určitě udělejte u malebného jezera Bridge Lake nebo Sheridan Lake než dorazíte do 100 Mile House.

10. den

100 MILE HOUSE - WHISTLER
Odjezd do Whistleru.

Whistler není jen vyhlášené kanadské zimní středisko, ve kterém také probíhali zimní olympijské hry, ale je také velmi oblíbené v létě, pro jeho širokou paletu nabízených aktivit a výletů. Zde si přijde na své opravdu kdokoliv. Kromě tradičních volnočasových aktivit jako jsou horská kola, rafty, bungee jumping, jízda na koních, alpinismus, zde můžete zažít fantastickou jízdu v korunách stromů na laně (ziplining), zahrát si golf, vydat se na výlet na kanoi, jít si zarybařit, vydat se na výlet v offroadu nebo dokonce na čtyřkolce, s průvodcem pozorovat medvědy a mnoho dalšího. V letě se také koná mnoho akcí v bývalém olympijském centru.

11. den

WHISTLER
Volný program.

12. den

WHISTLER – VANCOUVER – SUNSHINE COAST
Dnes se vydáte směrem k Vancouveru, pak nasednete na trajekt a vydáte se do oblasti zvané The Gulf Islands a přejedete do Sunshine Coast, vyhlášenému pobřeží s krásnými plážemi, malebnými usedlostmi, poklidnými silničkami, prostě perfektní místo pro relaxaci.

13. den

SUNSHINE COAST - POWELL RIVER
Přejezd po pobřeží vč. jedné cesty trajektem do Powel River.

14. den

POWELL RIVER – PARKSVILLE
Plavba trajektem na Vancouver Island a přejezd do Pakrsville.
Volné dopoledne doporučujeme využít k prohlídce místního muzea, kde jsou k vidění masky původních obyvatel nebo vyrazit k městu Parksville, které je známé svou dlouhou krásnou pláží či si udělat turistický výlet v některém z Národních parků v okolí (přírodní rezervace Horne lake Caves pro nadšence speleologie, Rathtrevor Beach Provincial Park - písečná pláž; Englishman River falls Park - krásná trasa asi na 30 minut podél vodopádů a smaragdových jezírek).

Alternativní pobyt:
Alternativně:
KINGDOM OF THE GRIZZLY
Unikátní příležitost k pozorování medvědům v soukromé. Vydejte se hydroplánem na 3-4-5 denní pobyt do plovoucího „hotelu“ Knight Inlet Lodge“, která je díky unikátní poloze v naprosto neporušené přírodě bez lidí ideální pro pozorování divoké přírody, zejména medvědů grizzly.

Vancouver Island
Mořské pobřeží západní Kanady je jedno z nejčlenitějších na světě. Hluboké fjordy zasahující desítky a někdy i stovky kilometrů do vnitrozemí lemují strmé horské svahy a neprostupné pobřežní deštné lesy. Spojením těchto tří přírodních fenoménů vzniká území pro lidi téměř neobyvatelné. Mnohé oblasti jsou také člověkem zcela nedotčené a svou opuštěností, divokostí i bohatstvím rostlinných a živočišných druhů si nezadají s tropickou džunglí. Neprostupnost tohoto území je pro člověka téměř absolutní… Pokud chcete přesto poznat kouzlo zdejší krajiny, nezbývá než vydat se na Vancouver Island, který je jakýmsi miniaturním obrazem kanadské přímořské divočiny. Tento 450 km dlouhý ostrov při jihozápadním pobřeží Kanady nabízí dvě zcela odlišné tváře – na jihu a východě jsou jeho nížiny hustě obydleny a zemědělsky využívány, zatímco severní a zejména pak západní, bohatě členěné pobřeží si uchovává nefalšovanou a drsnou divočinu, která překoná veškerá naše očekávání. První Evropané spatřili ostrov roku 1778, kdy na jeho západním pobřeží přistál legendární kapitán James Cook, který jej však považoval za součást americké pevniny. Teprve roku 1792 zjistil jeho omyl kapitán George Vancouver, který tak objevil největší pacifický ostrov při americkém pobřeží. Na jeho počest nese ostrov dodnes kapitánovo jméno. Roku 1843 zřídila Společnost Hudsonova zálivu na jižním cípu ostrova, v klimaticky i topograficky velmi příhodném místě pevnost Victoria, která se rozrostla v město a zůstala trvale pod vlivem Velké Británie, zatímco jižnější oblasti se staly součástí nově vznikajících Spojených států amerických…

15. den

PARKSVILLE – TOFINO
Odjezd do deštných pralesů Národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody stanete na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle stovek tisíc ptáků zde možná spatříte medvědy i táhnoucí velryby.
V blízkosti města se nachází nádherný Pacific Rim Provincial Park, biosférická rezervace UNESCO, okolí je poseto ostrovy a olemováno horami, je zde také zátoka Hot Springs Cove - cca. 2 km dlouhá stezka pro pěší podél přírodních horkých jezírek.

16. - 17. den

TOFINO
V následujících dnech využijte možnost mnoha výletů typických pro tuto jedinečnou oblast:
např. výlet do vod Clayoquot Sound za pozorováním velryb , nebo půldenní výlet za pozorování medvědů. Vydat se můžete po některé z fantastických tras jako Wild Pacific Trail, udělat si adrenalinové dopoledne při ziplining v Ha’uukmin Tribal Park, vydat se po pobřežních vodách na mořském kajaku atd.

18. den

TOFINO - VANCOUVER
Odjezd zpět na východní stranu ostrova Vancouver do Nanaima a pak trajektem do Vancouveru.

Vancouver je město nacházející se v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Je to třetí největší kanadské město a zároveň největší město v Britské Kolumbii, které se stále velmi rychle rozrůstá. Jeho rozloha je 114,67 km2 a má 587 891 obyvatel. Vancouver se nachází na pobřeží Tichého oceánu u ústí řeky Fraser a zároveň u pohoří North Shore. Město nese název po kapitánovi Královského námořnictva Georgi Vancouverovi, který zde prováděl průzkumy.

Co ve Vancouveru navštívit?
Ve Vancouveru se nachází mnoho turisticky zajímavých míst. Jsou jimi např. Vancouver Lookout Harbour Centre Tower – vyhlídka, ze které je vidět celé město, Canada Place – centrum nacházející se přímo u pobřeží, kde můžete vidět ukázky z kanadské historie a kde probíhají různé akce. Dalším zajímavým místem je Vancouver Aquarium, což je největší akvárium v celé Kanadě. Můžete zde zhlédnout např. show mořských savců. K městu patří i Stanley Park, největší park v Severní Americe, který má více než 400 hektarů. Ročně jej navštíví kolem 8 milionů obyvatel Vancouvru i turistů. K vidění jsou zde např. indiánské totemy. Ve městě najdete i mrakodrapy, které zpočátku Městská rada odmítala kvůli zachování výhledu na pohoří North Shore.

Kultura
Pokud se ve Vancouveru vydáte za kulturou, můžete navštívit např.námořní muzeum Vancouver Maritime Museum, Vancouver Museum, což je největší muzeum v Kanadě nebo interaktivní muzeum Science World. Ve městě je i mnoho divadelních společností, které hrají např. v divadlech Orpheum nebo Vogue.

Hory i pláže
Mezi další oblíbená místa patří i cesta nad Clevelandovou přehradou a visutý most Capilano Suspension Bridge nad řekou Capilano. Ve Vancouveru nademe také mnoho pláží, kde je možno provozovat vodní sporty. Nedaleko města se nachází lyžařské středisko Whistler Blackcomb, které je jedním z nejlepším lyžařských střediskek na světě.

19. den

VANCOUVER
Vrácení vozu v autopůjčovně.
Zbytek dne volný program na prohlídku Vancouveru.

20. den

VANCOUVER - PRAHA
Odlet do Prahy.

21. den

PRAHA
Přílet.

Cena zahrnuje:

- letenky v optimální knihovací třídě, včetně letištních tax
- ubytování první noc v Calgary a dvě poslední noci ve Vancouveru ve 3* hotelu / bez stravování
- pronájem obytného vozu s kapacitou ubytování pro 2 dospělé osoby a 1 dítě na 17 dní
- balíček na ujetí 2500 km
- poplatek za připravení vozu
- kempingové vybavení
- trajekty
- základní pojištění léčebných výloh
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- jednosměrný poplatek 750 CAD splatný na místě
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)
- pohonné hmoty při pronájmu vozu
- příplatek za letenku ve vysoké sezóně od 27.6.-15.8.

Poznámka:

Poznávací zájezd do Kanady, kdy vaším společníkem na cestě bude obytný vůz. Vydejte se na 2000 km dlouhou dechberoucí cestu mezi Skalistými horami, pokrytými ledem a sněhem, k malebnému pobřeží Sunshine coast i divokému, větrem ošlehanému v Pacific Rim na západě Vancouver Island. Zažijte opravdové kanadské dobrodružství!

Počasí

Alberta

9°C Jasno

Britská Kolumbie

10°C Skoro jasno

Manitoba

11°C Polojasno

Newfoundland

3°C Oblačno

Nové Skotsko

8°C Polojasno

Nový Brunšvik

8°C Polojasno

Ontario

16°C Oblačno

ostrov prince Edwarda

5°C Převážně oblačno

Quebec

12°C Jasno

Saskatchewan

6°C Skoro jasno