800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZápadní Kanada s obytným vozem

  • Dobrodružná výprava v obytném voze
  • Nádherné Národní parky

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den PRAHA - VANCOUVER

Odlet do Vancouveru.Ubytování v odpočinek po náročném letu. Během volna individuální prohlídka metropole

2. den VANCOUVER - KELOWNA

Dnes si převezmete obytný vůz a vyrazíte na vaší cestu za dobrodružstvím. Nejprve vás čeká cesta (cca. 400 km) na východ do provinčního města Kelowna, které se nachází u jezera Okanagan. Cestou se zastavte v městečku Hope, kde se natáčel jeden z dílů akční série Rambo. Zde se také můžete rozhodnout, zda se do Kelowny budete chtít dostat kratší severní cestou, nebo delší jižní, která vede kolem vinařských oblastí.

3. den KELOWNA - NP YOHO

Přejezd ke Skalnatým horám resp. do Národního parku Yoho a úchvatnému jezeru Emerald a Lake Louise.

  • Národní park Yoho
NP Yoho se rozkládá v provincii Britská Kolumbie a sousedí s nejstarším a největším národním parkem v celé Kanadě, národním parkem Banff v provincii Alberta. Hlavním centrem a jediným městem v okolí je malé městečko Field. Park se rozkládá na ploše přes třináct set čtverečních kilometrů. Je to oblast hlubokých lesů, vodopádů, jezer a vysokých hor. V Yoho je překrásná příroda a divočina, která potěší každého návštěvníka. V létě se tu dá provozovat pěší nebo vysokohorská turistika a také sjíždění řeky na kanoích nebo kajacích. Pro milovníky adrenalinových zážitků je zde i možnost horolezectví.

4. den NP YOHO - NP BANFF

Během dne odjezd do Banff ve stejnojmenném národrním parku. možnost vypravit se se lanovkou (na vrchol Sulphur Mountains, odkud se Vám naskytne dechberoucí pohled na šest horských úbočí. Aktivnější z vás by si neměli nechat ujít raft na řece Kannanaskis.

5. den NP BANFF - NP JASPER

Odjezd podél Rocky Mountains a Columbia Icefields do Jasper ve stejnojmenném národním parku, kde strávíte dva dny. NP Jasper má rozhodně návštěvníkům co nabídnout. Od nenáročných po vyloženě extrémní horolezecké trasy, rybaření, plavby po jezeře, výlety za ledovci, např. známý Edith Cavell Walk, který vás zavede k Mt. Edith Cavell, jedné z nejkrásnějších skalních stěn v Jasperu. Stezka „Path of the Glacier" vás zavede k jednomu ledovcovému splazu a dále až k Emeraldovému jezeru, kde se pohupují kry z ledovce Angel Glacier. Výlet s průvodcem zabere cca 3-3,5 hod. Pokud dáváte přednost pozorování divoké přírody, pak by vás mohla oslovit 3 hod. odpolední (v 17:30) Wildlife tour za divokou zvěří. S úspěšností 95% jistě uvidíte losy, medvědy, divoké ovce nebo jeleny. Doporučujeme: fakultativní 90 min. plavbu po jezeře Maligne, největším v kanadských Skalistých horách. Zároveň budete moci i prozkoumat Spirit Island. Alternativně lze zajistit půldenní kombinovaný pěší výlet Maligne Valley Waterfall & Wildlife Tour & Cruise, nebo výlet na raftu na řece Athabaska. Během 2,5 hod. zažijete příjemnou dávku adrenalinu, zábavy, ale hlavně chladivé vody. Další např. 4 hodinovývýlet s průvodcem, během kterého navštívíte okolí Jasperu včetně jezera Medicine Lake a kaňonu Maligne.

6. den NP JASPER

Pobyt v parku.

7. den NP JASPER - KAMLOOPS

Odjezd z Jasperu. Nebude to však nezajímavá cesta po dálnici, ale krásnou kanadskou přírodou. Před očima se vám bude výrazně měnit ráz krajiny, nejdříve budete projíždět kolem horských velikánů v NP Jasper, Provinčním parku Mount Robson a Mount Terry Fox. Jakmile se dostanete na Yellowhead Hwy, okolní hory se změní na vysoké kopce, údolí a alpské louky. Za Clearwater opět dojde ke změně – krajina se zploští a rázem, jako byste se ocitli někde ve Finsku, obklopí vás množství jezer, jezírek, řek a říček. Fakultativně: plavba na raftech v Clearwater nebo JET Boat Safari: cca 1 hod. plavba na motorovém člunu podél Grizzly Bear Valley.

8. den KAMLOOPS - WHISTLER

Odjezd do Whistleru. Whistler není jen vyhlášené kanadské zimní středisko, ve kterém také probíhali zimní olympijské hry, ale je také velmi oblíbené v létě, pro jeho širokou paletu nabízených aktivit a výletů. Zde si přijde na své opravdu kdokoliv. Kromě tradičních volnočasových aktivit jako jsou horská kola, rafty, bungee jumping, jízda na koních, alpinismus, zde můžete zažít fantastickou jízdu v korunách stromů na laně (ziplining), zahrát si golf, vydat se na výlet na kanoi, jít si zarybařit, vydat se na výlet v offroadu nebo dokonce na čtyřkolce, s průvodcem pozorovat medvědy a mnoho dalšího. V létě se také koná mnoho akcí v bývalém olympijském centru.

9. den WHISTLER

Pobyt ve Whistleru. Fakultativně: jízda na koních,plavba na kánoích po River of Golden Dreams včetnšš večerního splouvání, Ziptrek, let helikoptérou, výlet na ledovec Rainbow Glacier atd.

10. den WHISTLER - VANCOUVER

Návrat zpět do Vancouveru, vrácení vozu a ubytování. Zbytek dne můžete strávit objevováním dalších částí Vancouveru.

11. den VANCOUVER - PRAHA

Odlet zpět do Prahy.

12. den PRAHA

Přílet.

Možnosti ubytování

Počasí

Alberta

6°C Oblačno

Britská Kolumbie

13°C Jasno

Manitoba

10°C Slabý déšť

Newfoundland

7°C Oblačno

Nové Skotsko

16°C Skoro jasno

Nový Brunšvik

15°C Jasno

Ontario

21°C Jasno

ostrov prince Edwarda

11°C Skoro jasno

Quebec

20°C Polojasno

Saskatchewan

3°C Převážně oblačno

×