800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZápadní Kanadou lodí a po pevnině

Hodnocení:
5,5
z 10 na základě 1 recenze
Atraktivní program zahrnující návštěvu národních parků Skalistých hor a podmanivých oblastí ostrova Vancouver s divokým pobřežím Pacifiku.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den Odlet z Prahy. Odlet z Prahy do Vancouveru. Po příletu transfer na Vancouver Island do Victorie. Ubytování, volný program, nocleh.
2. den Vancouver - Victoria. Ráno doporučujeme plavbu za velrybami a dravými kosatkami (fakultativně). Následuje prohlídka Victorie – metropole kanadské provincie Britská Kolumbie včetně prohlídky přístavu a návštěvy majáku Fisgard Light z roku 1860. Nocleh ve Victorii.
3. den Tofino - NP Pacific Rim. Odjezd do deštných pralesů Národního parku Pacific Rim. Cestou návštěva Duncanu – města totemů. Toto nenápadné místo je domovem komunity indiánů kmene Cowichan a pyšní se hned dvěma světovými unikáty: v průměru nejširším totemem a s 63 metry i největší hokejkou světa. Příjezd do NP Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle tisícovek ptáků zde možná spatříme i táhnoucí velryby. Nocleh v rybářské osadě Tofino nebo v těsné blízkosti Národního parku.
4. den Tofino - Port Hardy. Dopoledne si ještě jednou vychutnáme sílu oceánu a pak se vydáme k severu přes údolí Nimpkish Valley se zastávkou u Telegraph Cove, kde nalezneme celou vesnici stojící v moři na dřevěných pilířích. Přes Port McNe I dojedeme do přístavu Port Hardy, nocleh.
5. den Discovery Passage. Celodenní plavba lodí z Port Hardy členitým pobřežím s mnoha fjordy je zážitkem na celý život. Nezapomenutelné dojmy z di vo ké přírodní scenérie umocní setkání s vládci oceánu – dravými kosatkami či velrybami. Večer příjezd do Bella Coola, ubytování a nocleh.
6. den Bella Coola - Rockies. Prohlídka osady Bella Coola, kterou sportovní rybáři považují za ráj na zemi. Pak nás čeká dobrodružný přejezd rezervace Tweedsmuir s úchvatnými serpentinami a jízda kanadskou divočinou napříč ná hor ní plošinou Chilcotin. Nocleh na trase.
7. den Mount Robson - Jasper. Návštěva rezervace Mt. Robson s výhlídkami na nejvyšší horu kanadských Rockies. Příjezd do Národního parku Jasper, odpoledne výprava k jezeru Maligne s možností výpravné plavby (fakultativně). Nocleh v Jasperu.
8. den NP Jasper - Athabaska. Cesta NP Jasper podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů. Pak nás čeká dobrodružná jízda speciálním vozidlem na ledovec Athabaska, který je jedním z šesti největších ramen mnohem většího ledovce Columbia Icefield. Athabaska je nejvíce navštěvovaným ledovcem Kanady. Přejezd do národního parku Banff. Nocleh na trase.
9. den NP Banff - Lake Louise. Putování Národním parkem Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Peyto. Také navštívíme jezera Louise a Moraine. Příjezd do Banffu s možností výletu lanovkou na Sulfur Mt. nebo koupání v termálních pramenech (fakultativně). Nocleh v Banffu.
10. den NP Yoho - NP Glacier. Návštěva přírodních krás Národního parku Yoho. Uvidíme kupříkladu Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw a také stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do Národního parku Glacier se zastávkou v průsmyku Rogers Pass a možností nenáročné vycházky mezi obří cedry a jedlovce. Nocleh v Revelstoke.
11. den NP Mount Revelstoke. Ráno fakultativně vyjížďka do Národního parku Mount Revelstoke (závisí na velikosti dopravního prostředku). Poté nás čeká přejezd do Vancouveru. Cesta nás povede pohořím Monnashee a přes průsmyk Eagle Pass. Po příjezdu do Vancouveru ubytování, volný program. Nocleh ve Vancouveru.
12. den Vancouver. Prohlídka města, které řada opakovaných průzkumů hodnotí jako nejkrásnější na světě. Ve Vancouveru uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, čínskou čtvrť, příjemnou přístavní část či městský park Stanley, jenž elegancí a střihem trávníků rozhodně nezapře svůj britský původ. Nocleh ve Vancouveru.
13. den Odlet do Prahy. Volný program, transfer na letiště a odlet do Prahy.
14. den Přílet do Prahy.

Navíc v ceně

• Jízda speciálním sněžným vozidlem na ledovec Athabaska

Recenze

5,5
27. červenec 2013 / Miroslava Kubíčková

Západní Kanadou lodí a po pevnině

Zájezd můžeme hodnotit jako jeden z nejkvalitnějších zájezdů od CK ESO, jednak po stránce úrovně…

Celá recenze >

Počasí

Alberta

4°C Oblačno

Britská Kolumbie

10°C Slabý déšť

Manitoba

17°C Oblačno

Newfoundland

14°C Oblačno

Nové Skotsko

17°C Déšť

Nový Brunšvik

18°C Oblačno

Ontario

20°C Polojasno

ostrov prince Edwarda

18°C Oblačno

Quebec

17°C Jasno

Saskatchewan

7°C Oblačno

×