800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZápadní Kanadou po souši a po vodě

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Vancouveru. Po příletu ubytování, volný program, nocleh.

2. den

přejezd trajektem na Vancouver Island. Prohlídka Victorie – metropole provincie Britská Kolumbie. Prohlídka města, přístavu a majáku Fisgard Light z roku 1860. Nocleh ve Victorii.

3. den

odjezd do deštných pralesů Národního parku Pacifi c Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle stovek tisíc ptáků zde možná spatříme i táhnoucí velryby. Nocleh v rybářské osadě Tofi no.

4. den

ještě jednou si vychutnáme sílu oceánu a pak odjedeme k severu přes údolí Nimpkish Valley se zastávkou u Telegraph Cove, kde je vesnice stojící v moři na dřevěných pilířích. Přes Port McNeI dojedeme do Port Hardy, nocleh.

5. den

plavba lodí z Port Hardy členitým pobřežím s mnoha fjordy je zážitkem na celý život. Nezapomenutelné dojmy z divoké přírodní scenérie umocní setkání s vládci oceánu – dravými kosatkami. Po příjezdu do Bella Coola ubytování a nocleh.

6. den

prohlídka osady Bella Coola, kterou sportovní rybáři považují za ráj na zemi. Pak nás čeká dobrodružný přejezd rezervace Tweedsmuir s úchvatnými serpentinami a jízda divočinou napříč náhorní plošinou Chilcotin. Nocleh na trase.

7. den

návštěva rezervace Mt. Robson s výletem pod nejvyšší horu kanadských Rockies. Příjezd do Národního parku Jasper, podle počasí možnost výletu lanovkou na The Whistlers (fakultativně). K večeru výprava k jezeru Maligne. Nocleh v Jasperu.

8. den

cesta Národním parkem Jasper podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů a vřídla v Miette Hot Springs. Pak nás čeká dobrodružná jízda speciálním vozidlem na ledovec Athabaska. Přejezd do rezervace Banff. Nocleh na trase.

9. den

putování Národním parkem Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Peyto. Rovněž navštívíme jezera Louise a Moraine. Příjezd do Banffu s možností vycházek do přírody. Nocleh v Banffu.

10. den

návštěva přírodních krás Národního parku Yoho. Uvidíme kupříkladu Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw a také stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do Národního parku Glacier se zastávkou v průsmyku Rogers Pass a možností nenáročné vycházky mezi obří cedry a jedlovce. Nocleh v Revelstoke.

11. den

vyjížďka do rezervace Mt. Revelstoke k překrásným alpinským loukám. Pak projedeme pohořím Monashee přes průsmyk Eagle Pass a vydáme se do Vancouveru. Nocleh ve Vancouveru.

12. den

prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, čínskou čtvrť, elegantní přístavní část a Science World – místo konání světové výstavy Expo. Rovněž navštívíme městský park Stanley. Nocleh ve Vancouveru.

13. den

volný program, transfer na letiště a odlet do Prahy.

14. den

přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Alberta

8°C Polojasno

Britská Kolumbie

14°C Oblačno

Manitoba

8°C Převážně oblačno

Newfoundland

13°C Převážně oblačno

Nové Skotsko

19°C Polojasno

Nový Brunšvik

19°C Jasno

Ontario

24°C Polojasno

ostrov prince Edwarda

17°C Polojasno

Quebec

18°C Polojasno

Saskatchewan

6°C Oblačno

×