800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAfrický Karibik – Grand tour Kapverdskými ostrovy - 12. denní

Santiago | Fogo | Sao Vincente | Sao Antao | Sal

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy na ostrov Santiago, transfer do hotelu, nocleh.

2. den

Celodenní výlet na ostrov Santiago – procházka městem Praia, zastávka na vyhlídce nad přístavem, přes Military Quarter Jaime Mota k soše Giogo Gomese (jednoho z objevitelů souostroví), s panoramatickým výhledem do zátoky Goamboa, ostrůvek St. Maria a maják Maria Pia. Ústředním náměstím Alexandre Albuquerque, lemovaným budovami z 19. st. (radnice, kostel Nostra Sra. da Graca, soud, kulturní centrum); zakončení na městském trhu – typický africký trh s čerstvým ovocem, zeleninou, rybami a kořením. Přejezd do Cidade Velha – prvního města vybudovaného Evropany v Africe, prvního města na souostroví. Zastávka u pevnosti St. Felipe II, pozůstatky katedrály, Pelourinho – symbol místního soudnictví), kostel Nostra Sra. do Rosário, palírna rumu a klášter St. Francisco. Oběd s tradičními specialitami ostrova (v ceně zájezdu) v Tarafalu, přes Pedra Badejo, Sao Jorge dos Orgaos a Assomadu zpět do hotelu.

3. den

Přelet na ostrov Fogo – celodenní výlet rozmanitou krajinou k vulkánu Cha des Caldeiras (nezapomenutelný zážitek, krásná scenérie kontrastující s vinicemi, zahradami a exotickými plantážemi s domy z černého kamene) po jednom z nejkrásnějších kapverdských ostrovů, zastavení ve městě Sao Filipe se svými tradičními koloniálními domy „sobrados“ a krásnou architekturou, nocleh na ostrově Fogo.

4. den

Přelet na ostrov Sao Vincente, celodenní výlet ostrovem básníků a hudebníků, návštěva Mindela – města se zachovalou koloniální architekturou, zároveň velmi kosmopolitního – četné bary, kavárny, s velmi přátelskými obyvateli. Zastávka v Porto Grande – rušném přístavu s replikou Torre de Belém, ve vnitrozemí návštěva Calhau, Praii Grande a Baii das Gatas, kde se konají v srpnu nejdůležitější festivaly západoafrické hudby. Večer prohlídka „nočního Mindela“ s večeří a kapverdskou hudbou.

5. den

Přejezd lodí (cca 1 hod.) na ostrov Sao Antao – celodenní výlet nejzelenějším, nejhornatějším a nejzápadnějším ostrovem s obědem, od Porto Novo do Ponta do Sol – cestou zastávka na procházku z vulkanického kráteru Cova do Vale do Paúl (pramen minerální vody), Janely a Vily das Pombas (doporučujeme pohodlné sportovní oblečení). Zakončení v Ponta do Sol příp. Ribeiře Grande – individuální volno.

6. den

Pokračování objevování krás kouzelného ostrova, plného kontrastů – vrcholky suchých hor, zelená údolí, neobydlené pusté krajiny, barevná udržovaná políčka s exotickými plodinami, azurové moře, ranní procházka do vesnice Fontainhas, odpoledne zastávka v malebné vesničce Cha d’Igreja a Cruzinha da Garca.

7. den

Přejezd lodí na ostrov Sao Vincente, přelet na ostrov Sal – transfer do hotelu.

8. den

Individuální volno – možnost koupání, vodních sportů na pláži apod.

9. den

Terénními čtyřkolkami „FUN QUAD“ od solných dolů písečnými dunami přes Sharks Bay do Baia da Muerdeira, zastávka u zátoky Calheta Funda (možnost fotografování, koupání), dále do Oasis Algodeoeiro – oázy se stromy, oslíky a ruinami vojenské základny z dob portugalské kolonizace), zpáteční jízda přes Ponta Preta (jízda celkem cca 2,5 hod.). Po návratu individuální volno.

10. den

Fakultativní celodenní výlet ostrovem Sal: návštěva solných dolů (vstupné na místě cca 3,50 EUR/os.), zastávka v hlavním a komerčním městě ostrova – Espargos, přes Terra boa, Mirages do Buracony – místa proslulého přírodními bazény (možnost koupání), v jednom z nich veleznámá hlubina „Magic Eye (Olho Magico)“ – především mezi potápěči. Oběd v typické restauraci v Palmeře, na zpáteční cestě písečnými dunami oblasti Ponta Preta. Zastávka v centru Santa Marii – původně rybářské vesnici, dnes hlavním „středisku“ ostrova – s obchůdky, kavárnami a bary.

11. den

Individuální volno do odjezdu transferu na letiště – odlet ve večerních/ nočních hodinách do ČR.

12. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• příplatek za jednolůžkový pokoj 7.990,- Kč • 5x večeře 3.490,- Kč • fakultativní celodenní výlet na o. Sal 1.290,- Kč

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kapverdské ostrovy

26°C Jasno

×