800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKapverdy - ostrovy Sal, Santiago, Boa Vista

ostrov Sal • ostrov Santiago • ostrov Boa Vista

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov Sal – po příletu transfer na hotel, individuální volno, nocleh.

2. den

celodenní výlet po ostrově – na sever, malebnými vesničkami Palmeira, Buracona s přírodním koupalištěm, Terra Boa. Zastávka v Pedra de Lume, vesnička známá solným průmyslem, rozvíjeným od r. 1833 – prohlídka kráteru se solnými doly, možnost koupání v léčivých vodách solivaru. Dále do Esparagos, jednoho z důležitých míst na ostrově (především díky mezinárodnímu letišti, vybudovanému v r. 1939 – procházka s průvodcem, individuální volno. Oběd v místní restauraci (zahrnuto v ceně zájezdu). Na zpáteční cestě zastávka na koupání na pláži Calheta Funda, písčité pláži s bílým pískem, azurovou vodou. Nocleh.

3. den

celodenní výlet na ostrov Santiago – transfer na letiště, přelet na ostrov Santiago. Po příletu procházka městem, zastávka na vyhlídce nad přístavem, přes Military Quarter Jaime Mota k soše Giogo Gomese (jednoho z objevitelů souostroví), s panoramatickým výhledem do zátoky Goamboa, ostrůvek St. Maria a maják Maria Pia. Ústředním náměstím Alexandre Albuquerque, lemovaného budovami z 19. st. (radnice, kostel Nostra Sra. da Graca, soud, kulturní centrum); zakončení na městském trhu – typický africký trh s čerstvým ovocem, zeleninou, rybami a kořením. Přejezd do Cidade Velha – prvního města vybudovaného Evropany v Africe, prvního města na souostroví. Zastávka u pevnosti St. Felipe II, pozůstatky katedrály, Pelourinho – symbol místního soudnictví), kostel Nostra Sra. do Rosário, palírna rumu a klášter St. Francisco. Oběd s tradičními specialitami ostrova (v ceně zájezdu). Zpáteční přelet na ostrov Sal, transfer do hotelu, nocleh.

4. den

celodenní lodní výlet – odjezd do přístavu Palmeria, nalodění, plavba podél pobřeží – zakotvení v zátoce Monte Leao, zastávka na odpočinek, možnost rybaření. Dále plavba do Murdeira Bay – koupání, možnost potápění, relax na pláži, lehký oběd (v ceně zájezdu), pozorování symbolu souostroví – želv. Zpáteční plavba do Palmeiry s krásným pohledem na pobřeží, transfer na hotel, nocleh.

5. den

celodenní výlet na ostrov Boa Vista (ostrov nejkrásnějších pláží souostroví) – transfer na letiště, místní přelet. Po příletu odjezd ze Sal Rei do Rabil – největší kapverdské vodní základny; do Oásis de Fonte Vicente – s velikým stromem Baobab, Santo Tirso; malé vesnice Curral Velho s překrásnou pláží s bílým pískem, kokosovými, datlovými palmami. Koupání na plážích Joao Barbosa a Erva – známých rezervací želv Careta Careta. Dále do Cabeca dos Tarafes, Fundo das Fiqueras na severu ostrova. Během dne oběd v místní restauraci. Návrat na letiště – přelet zpět na ostrov Sal, transfer do hotelu, nocleh.

6. den

dopolední vyjížďka na čtyřkolkách – návrat na hotel, polední odpočinek, v pozdějších odpoledních hodinách odjezd na pláž Calheta Funda, ochutnávka místního punče a rumu za doprovodu typických místních bubnů – možnost vyzkoušet si kapverdské a africké tance, nebo podvečerní koupání na pláži. Přejezd do restaurace s mořskými specialitami – ochutnávka místních plodů moře (v ceně zájezdu). Po večeři návrat na hotel, nocleh.

7. den

individuální volno.

8. den

transfer na letiště, odlet přes Lisabon do Prahy.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (7990 Kč)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kapverdské ostrovy

25°C Skoro jasno

×