800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Kapverdskými Ostrovy - superior

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - ostrov Sal - ostrov Santiago
Odlet z Prahy na ostrov Sal přímým charterovým letem ČSA s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech. Přivítání na letišti Sal; transfer k odletu místní linkou na ostrov Santiago. Přílet na ostrov Santiago; přivítání; transfer do hotelu zvolené kategorie; ubytování; nocleh.

2. den

Ostrov Santiago
Po snídani okruh ostrovem s místním průvodcem. Ostrov je největší a nejhustěji osídlený. Leží zde původní hlavní město a také první evropský přístav v jižních mořích Cidade Velha; chráněný pevností; z níž je za dobré viditelnosti možné spatřit vrcholek stále činné sopky na ostrově Fogo; které je vysoká přes 2.800 m. Nynější hlavní město Praia je administrativním centrem země. Cestou oběd a také návštěva v botanické zahradě Sao Jorge de Orgaos v hlubokém údolí; plném tropické vegetace. Zde; stejně jako na pobřeží u městečka Santa Cruz uvidíte také plantáže zdejších hlavních plodin: manga; papáje; banánů a cukrové třtiny; jež slouží k výrobě proslulé místní pálenky - grogue. Na opačném; severním konci ostrova je zastávka s koupáním (pokud to čas dovolí) v kouzelné zátoce Tarrafal; kde podle pláže; lemované palmami vyrostly víkendové bungalovy místních obyvatel. Návrat do hotelu; nocleh.

3. den

Ostrov Santiago - ostrov Sao Vicente
Snídaně. Na místě bude určen čas transferu z hotelu k odletu místní linkou na ostrov Sao Vicente. Přílet na ostrov Sao Vicente; přivítání; transfer do hotelu zvolené kategorie; ubytování; nocleh.

4. den

Ostrov Sao Vicente
Snídaně. Hlavní město ostrova - Mindelo; je tradičním námořním přístavem a kulturním hlavním městem celého soustroví. Je vybudováno v britském a portugalském koloniálním stylu a je plné malých typických místních barů a restaurací; často s živou hudbou ve svůdném místním rytmu. Je to také nejvhodnější místo k nákupu autentických místních rukodělných suvenýrů. Městečko žije dnem i nocí a každý si zde najde svůj způsob rozptýlení a strávení volného času. Ke koupání lze využít městských pláží nebo zajet na nejoblíbenější místní pláž u laguny Baía das Gatas.
Fakultativně lze během dne lodí navštívit také sousední ostrov Santo Antao; známý tropickou květenou a mimořádně úrodnou půdou. Zdejší horský terén je využíván pro sportovní treking. Tropické ovoce; kukuřice; třtina i maniok nesou úrodu dvakrát ročně. Pitná voda se odtud dováží na další ostrovy. Plavba přes průliv mezi oběma ostrovy trvá přibližně 1 hodinu jedním směrem.

5. den

Ostrov Sao Vicente - ostrov Sal
Snídaně. Na místě bude určen čas transferu z hotelu k odletu místní linkou na ostrov Sal. Přílet na ostrov Sal; přivítání; transfer do hotelu zvolené kategorie; ubytování; nocleh.

6 - 7. den

Ostrov Sal
Pobyt ve vybraném hotelu se zvoleným rozsahem služeb. Po náročných dnech jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. K dispozici zvídavým je také možnost využít fakultativních výletů.

8. den

Ostrov Sal - Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště na ostrově Sal do Prahy přímým charterovým letem ČSA s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech. Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kapverdské ostrovy

26°C Skoro jasno

×