800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Kapverdy No Stress

8 denní poznávací zájezd po Kapverdách s návštěvou ostrovů Santiago, Sao Vicente (Santo Antao) a Sal.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd po Kapverdách s návštěvou ostrovů
Santiago, Sao Vicente (Santo Antao) a Sal

1. den

Praha – ostrov Sal – ostrov Santiago

•Odlet z Prahy na ostrov Sal charterovým letem. Přivítání na letišti Sal, základní informace od místního delegáta CK. Česky hovořící průvodce během poznávacího programu při min. 20 účastnících, jinak je k dispozici místní portugalsky a anglicky hovořící doprovod v každém místě pobytu (přelety jsou nedoprovázené).
•Transfer k odletu místní linkou na ostrov Santiago.
•Přílet na ostrov Santiago, přivítání, transfer do hotelu Oasis Atlantico Praiamar, ubytování, večeře, nocleh.

2. den

ostrov Santiago

•Po snídani okruh ostrovem (česky hovořící průvodce při min. 20 účastnících, jinak místní portugalsky a anglicky hovořící doprovod).

Okruh ostrovem Santiago
•Ostrov je největší a nejhustěji osídlený. Leží zde původní hlavní město a také první evropský přístav v jižních mořích Cidade Velha, chráněný pevností, z níž je za dobré viditelnosti možné spatřit vrcholek stále činné sopky na ostrově Fogo, které je vysoká přes 2.800 m. Nynější hlavní město Praia je administrativním centrem země. Cestou oběd a také návštěva v botanické zahradě Sao Jorge de Orgaos v hlubokém údolí, plném tropické vegetace. Zde, stejně jako na pobřeží u městečka Santa Cruz uvidíte také plantáže zdejších hlavních plodin: manga, papáje, banánů a cukrové třtiny, jež slouží k výrobě proslulé místní pálenky - grogue. Na opačném, severním konci ostrova je zastávka s koupáním (pokud to čas dovolí) v kouzelné zátoce Tarrafal, kde podél pláže lemované palmami vyrostly víkendové bungalovy místních obyvatel.
•Po ukončení programu návrat do hotelu, ubytování, volný program, večeře, nocleh.

3. den

ostrov Santiago – ostrov Sao Vicente

•Snídaně. Na místě bude určen čas transferu z hotelu k odletu místní linkou na ostrov Sao Vicente. Přílet na ostrov Sao Vicente, přivítání, transfer do hotelu Oasis Atlantico Porto Grande, ubytování, večeře a nocleh.

4. den

ostrov Sao Vicente

•Po snídani volný program na ostrově Sao Vicente.
•Hlavní město ostrova – Mindelo, je tradičním námořním přístavem a kulturním hlavním městem celého soustroví. Je vybudováno v britském a portugalském koloniálním stylu a je plné malých typických místních barů a restaurací, často s živou hudbou ve svůdném místním rytmu. Je to také nejvhodnější místo k nákupu autentických místních rukodělných suvenýrů. Městečko žije dnem i nocí a každý si zde najde svůj způsob rozptýlení a strávení volného času. Ke koupání lze využít městských pláží nebo zajet na nejoblíbenější místní pláž u laguny Baía das Gatas.

Fakultativní výlet na ostrov Santo Antao
•Fakultativně lze během dne lodí navštívit také sousední ostrov Santo Antao, známý tropickou květenou a mimořádně úrodnou půdou. Zdejší horský terén je využíván pro sportovní treking. Tropické ovoce, kukuřice, třtina i maniok nesou úrodu dvakrát ročně. Pitná voda se odtud dováží na další ostrovy.
•Plavba přes průliv mezi oběma ostrovy trvá přibližně 1 hodinu jedním směrem. Večeře a nocleh v hotelu Oasis Atlantico Porto Grande.

5. den

ostrov Sao Vicente – ostrov Sal

•Snídaně. Na místě bude určen čas transferu z hotelu k odletu místní linkou na ostrov Sal. Přílet na ostrov Sal, přivítání, transfer do hotelu Oasis Atlantico Belorizonte, ubytování, večeře, nocleh.

6.-7. den

ostrov Sal

•Pobyt v hotelu Oasis Atlantico Belorizonte s programem All Inclusive. Po náročných dnech jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. K dispozici zvídavým je také možnost využít fakultativních výletů.

8. den

ostrov Sal - Praha

•Ukončení pobytu, transfer na letiště, odlet do Prahy přímým charterovým letem.
•N a vyžádání možnost prodloužení pobytu o 2. týden ve vybraném hotelu na ostrově Sal.

Hotely, využívané během poznávacího programu

Oasis Atlantico Praiamar *** +
•Na ostrově Santiago, v klidné rezidenční čtvrti hlavního města (v okolí většina velvyslanectví), přímo u moře. Do historického centra hlavního města s jeho trhy, bary, restauracemi a obchůdky cca 3 km. K nejbližší písečné pláži asi 300 metrů.
•Moderně, vkusně zařízený hotel s jídelnou, podávající snídaně formou bufetu a večeře formou servírovaného tříchodového menu. Z jídelny krásný výhled na moře. Na terase bazén s mořskou vodou, brouzdaliště, vířivka, fitness, tenisový kurt.
•Klimatizované pokoje s možností jedné přistýlky, s telefonem, televizorem s příjmem satelitních kanálů, koupelnou s vanou nebo sprchou/WC, minibarem (spotřeba za poplatek), bezpečnostní schránkou (za poplatek) a balkónem, převážně s výhledem do zahrady.

Oasis Atlantico Porto Grande ***+
•Na ostrově Sao Vicente, přímo v srdci pitoreskního městečka Mindelo, na náměstí Praca Amílcar Cabral, kde se každý večer scházejí obyvatelé k odpočinku a setkáním. Mindelo je skutečným kulturním centrem souostroví s živou hudební scénou, barevnými příklady koloniální architektury, bary a restauracemi, vše v přímém sousedství hotelu. K nejbližší pláži cca 1 km.
•Moderně zařízený hotel s jídelnou, podávající snídaně formou bufetu a večeře formou servírovaného tříchodového menu (možný i výběr z jídelního lístku za příplatek). Bar s terasou na náměstí. Malý bazén s brouzdalištěm, fitness.
•Klimatizované pokoje s možností jedné přistýlky, s telefonem, televizorem s příjmem satelitních kanálů, koupelnou s vanou nebo sprchou/ WC, vysoušečem vlasů, minibarem (spotřeba za poplatek), bezpečnostní schránkou (za poplatek) a balkónem směrem na náměstí nebo na bazén.

V ceně zájezdu je zahrnuto

Letecká doprava Praha - Sal - Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, veškeré transfery na místě klimatizovaným autobusem, přelety mezi ostrovy Sal - Santiago - Sao Vicente - Sal místními linkami, celodenní výlet s obědem na ostrově Santiago, česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu (při minimální účasti 20 osob), místní odborní průvodci v angličtině a/nebo v portugalštině, 7 noclehů v hotelech dle programu (dva noclehy s polopenzí v hotelu Praiamar *** na ostrově Santiago, dva v hotelu Porto Grande *** na ostrově Sao Vicente, zbývající 3 noclehy na ostrově Sal v hotelu OA Belorizonte **** s programem all inclusive, pobytovou taxu, místní DPH, popsaný program s výjimkou vstupů do historických objektů a památkových zón a fakultativních výletů, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/ dospělá osoba/ pobyt a 470 Kč/ dítě do 18 let/ pobyt, fakultativní služby a vstupní vízum (cestovní kancelář Vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 1 200 Kč na osobu s vlastním pasem), nápoje během 1. dne a během poznávacího programu, spropitné.

Upozornění

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 10 osob.
Maximální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 30 osob.

Počasí

Kapverdské ostrovy

26°C Převážně oblačno

×