800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL KOMBINACE OSTROVŮ SAL – SAO VICENTE – SANTO ANTAO - 15 DNÍ

15 denní kombinovaný zájezd. Nevšední kombinace vám umožní poznat tři zcela odlišné ostrovy – Sal, Sao Vicente a Santo Antao.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Kapverdy - 15denní kombinovaný zájezd

Ostrov Sal
Turistické centrum země. Nachází se zde mezinárodní letiště; díky čemuž se ostrov stal snadno dostupným nejen evropské klientele. Na samém jihu ostrova leží u nádherné bělostné pláže v přívětivé zátoce původně rybářská vesnička Santa Maria; dnes spíše turistické městečko. Barva zdejšího moře a jeho přívětivost se mohou bezpochyby srovnávat s nejkrásnějšími plážemi Karibiku.

Ostrov Sao Vicente
Sao Vicente se rozkládá na ploše 227 km2 a patří – stejně jako Sal – mezi návětrné ostrovy. Dominuje mu spousta vyhaslých kráterů; které vytváří kolorit celého ostrova. Špičaté vulkány vystupují jeden za druhým a tvoří velmi zajímavé panorama. Hlavním městem ostrova je od roku 1879 Mindelo; pyšnící se starou anglickou architekturou a nádhernou zátokou v přístavu Porto Grande; který měl velký vliv na rozvoj námořní dopravy na Kapverdách. Mindelo; hlavní a také jediné město ostrova představuje nejkosmopolitnejší město celého souostroví co se kultury; zábavy a nočního života týče. Je také rodištěm mnoha místních umělců; hlavně Cesárie Évory; dnes již legendární světoznámé zpěvačky. Ve městě se nachází mnoho malých obchůdků s ručně vyráběnými produkty. Krásný výhled na město se nabízí z nejvyššího bodu ostrova; Monte Verde (750 m n.m.); které je zároveň národním parkem. Odtud lze zahlédnout také Monte Cara; skálu ve tvaru lidského obličeje. Každoročně se na ostrově koná několik karnevalů a hudebních festivalů; na které se sem sjíždějí lidé nejen ze sousedních ostrovů; ale také ze zahraničí. Dalšími lákadly ostrova jsou rybářské vesničky Salamansa a Baia das Gatas – zátoka; kde se v létě pořádá nejvěhlasnější hudební festival. Zde je možné se vykoupat v neskutečně klidném křišťálovém oceánu a poobědvat – na výběr je nepřeberné množství místních voňavých specialit; jejichž základem bývají zejména korýši. Za návštěvu rozhodně stojí také vesnička Calhau s přírodním bazénem a zajímavou vulkanickou krajinou.

Ostrov Santo Antao
Druhý největší ostrov celého souostroví se také řadí k návětrným ostrovům a rozkládá se na celkové ploše 779 km2. Leží nejzápadněji z celého souostroví a představuje také nejzápadnější cíp samotné Afriky. Nejzelenější a nejhornatější ostrov je někdy dokonce přirovnáván k portugalské Madeiře. Jih ostrova je suchý; ve střední části vládne díky horskému pásmu studené klima a severovýchodní část se může pyšnit spíše vlhkým podnebím. Ostrov je plný protikladů: špičaté vrcholky hor kontrastují se zelenými údolími a azurově modrým mořem. Můžeme ho rozdělit do několika oblastí: západ ostrova je téměř neobydlený s četnými skalami a neprostupným terénem; naproti tomu severovýchod vás překvapí upravenými políčky; kde místní pěstují papayu nebo banány; zelenými údolími a hlubokými stržemi. Kvůli působení eroze jsou vrcholky hor ostré a nedostupné a údolí hluboká a strmá. Na severní straně ostrova je pobřeží spíše skalnaté (právě díky působení severních větrů a mořských vln). Na ostrově nechybí zdroj sladké vody – na jihu můžeme najít stále tekoucí říčku; v údolích se nachází četná jezírka a vodopády. Santo Antao představuje pravý ráj pro milovníky přírody – můžete zde najít více než 30 druhů rostlin; které nikde jinde než na tomto ostrově nespatříte. Povrch ostrova je velmi různorodý; a proto se i vegetace liší od místa k místu. Eukalyptus; cypřiš a borovice jsou typické pro oblasti s vyšší nadmořskou výškou. Na jihu naproti tomu najdeme spíše nízkou vegetaci – trávy a byliny. Díky členitému; hornatému terénu je Santo Antao tím pravým místem pro vášnivé turisty a cyklisty. Topo de Coroa (1979 m n. m) je nejvyšší horou ostrova. Na ostrově se také nachází několik malebných pláží (ty nejlepší na severu ostrova). Ostrov je proslulý pěstováním cukrové třtiny Grogue; ze které se vyrábí místní rum. Návštěvníci mohou na vlastní oči spatřit průběh tradiční výroby Grogue v Ribeira da Torre. Za návštěvu také stojí nejromantičtější vesnička ostrova Ponta do Sol.

Program zájezdu s odletem z Prahy

1. den
Ubytování v hotelu na ostrově Sal.

2. den
Transfer na letiště a odlet na ostrov Sao Vicente; kde budete ubytováni ve vybraném hotelu na 4 noci.

6. den
Transfer lodí (cca 1 hodina) na ostrov Santo Antao; ubytování na 4 noci.

10. den
Transfer lodí na ostrov Sao Vicente; ubytování na 1 noc. Přelet zpět na Sal; ubytování až do konce pobytu.

Tato kombinace bude jistě pro všechny nezapomenutelným cestovatelským zážitkem.

Oasis Atlantico Belorizonte **** v kombinaci s hotelem Pedracin Village ***; Oasis Atlantico Porto Grande ****

Oasis Atlantico Belorizonte **** (All inclusive)
Velmi příjemný; rozlehlý komplex přízemních dřevěných bungalovů v typickém místním stylu a jedné zděné dvoupodlažní budovy leží v nejkrásnějším místě mělké; od příboje a proudů chráněné zátoky; přímo u městečka Santa Maria. Krásné koupání a slunění; ideální rodinná dovolená.

Pedracin Village *** (snídaně)
Pedracin Village je komfortní menší hotel; zasazen do nádherné přírody ostrova a nabízí nezapomenutelné výhledy na vrcholky hor. Hotel vystavený v tradičním ostrovním stylu nabízí vše pro pohodlí klientů – restauraci; bar a klimatizované pokoje s televizorem se satelitním příjmem. Nechybí ani bazén a solárium. Skvělá poloha pro milovníky trekkingu.

Oasis Atlantico Porto Grande **** (snídaně)
Hotel Oasis Atlantico Porto Grande se nachází v centru kulturního hlavního města Mindelo; které je zároveň druhým největším městem ostrova. K relaxaci můžete využít hotelový bazén nebo městskou pláž; která je vzdálena cca 15 minut od hotelu. Exotiku si vychutnáte v místní restauraci; která nabízí nejen mezinárodní; ale také místní kuchyni.

×