800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL KOMBINACE OSTROVŮ BOA VISTA - SAO VICENTE 8 DNÍ

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní kombinovaný zájezd
Nevšední kombinace vám umožní poznat dva zcela odlišné ostrovy – Boa Vista a Săo Vicente.

Ostrov Săo Vicente;

Săo Vicente; proslavený karnevaly; patří - stejně jako ostrov Sal - mezi návětrné Kapverdské ostrovy. Na ostrově je nedávno vybudované mezinárodní letiště. Špičaté vyhaslé vulkány vystupují jeden za druhým a tvoří velmi zajímavé panorama ostrova. Hlavním městem je od roku 1879 město Mindelo; které se pyšní starou anglickou architekturou a nádhernou zátokou v přístavu Porto Grande; jenž měl velký vliv na rozvoj námořní dopravy na Kapverdách. Mindelo je kulturním centrem celých Kapverd i rodištěm mnoha místních umělců; například Cesárie Évory; dnes již legendární světoznámé zpěvačky. Ve městě se nachází mnoho malých obchůdků; nabízejících ručně vyráběné produkty. Krásný výhled na město; z výšky 750 m n. m.; skýtá nejvyšší hora Monte Verde. Je součástí přírodního parku a můžete z ní zahlédnout i Monte Cara; skálu ve tvaru lidského obličeje. Každoročně se na ostrově koná několik karnevalů a hudebních festivalů; na něž se sem sjíždí lidé nejen ze sousedních ostrovů; ale i ze zahraničí. Dalšími lákadly ostrova jsou rybářské vesničky Salamansa a Baiadas Gatas - zátoka; proslulá věhlasným hudebním festivalem. Zde se můžete vykoupat v neskutečně klidném křišťálovém oceánu nebo posedět v místní restauraci s výběrem nepřeberného množství voňavých specialit; jejichž základem bývají zejména korýši. Za návštěvu rozhodně stojí také vesnička Calhau s přírodním bazénem; obklopená malebnými vulkány.

Ostrov Boa Vista

Nejvýchodnější a zároveň 3. největší ostrov Kapverdského souostroví; známý pro své nekonečné písečné pláže; včetně 18 km dlouhé pláže Santa Monica Beach; která je vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších pláží celého světa. Donedávna celkem neznámý ostrov se rozkládá na ploše 620 km2 a čítá necelých 4 000 obyvatel. Velkou atrakcí jsou zde kromě 1 000 druhů pestrobarevných ryb i mořské želvy; kterých je zde díky ideálnímu prostředí velké množství. V roce 2007 zde bylo postaveno mezinárodní letiště a od té doby se ostrov Boa Vista stal vyhledávaným letoviskem ke strávení odpočinkové dovolené spojené s množstvím aktivit; mezi něž patří rybaření; windsurfi ng; surfování; potápění ale i turistika a jiné. Ostrov Boa Vista je také známý kvůli útesům a silným proudům; které spolu s vysokým obsahem železa v místních horninách; matoucím kompasy; způsobily; že se okolí ostrova stalo pohřebištěm a vrakovištěm mnoha lodí. Ostrov Boa Vista je stejně jako již známý ostrov Sal určen všem; kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu na pláži v klidném; civilizací jen málo dotčeném prostředí.

Program zájezdu s odletem z Prahy:

  • 3 noci na ostrově Boa Vista + 3 noci na ostrově Săo Vicente + 1 noc na ostrově Boa Vista

Ubytování na ostrově Săo Vicente je zajištěno v hotelu Foya Branca ****. Hotel se nachází nedaleko letiště v zátoce Săo Pedro přímo u široké dlouhé pláže a je obklopený krásnou udržovanou zahradou s několika bazény. Od hlavního města ostrova Mindela je vzdálen cca 10 km a hotel tam zajišťuje několikrát denně bezplatnou dopravu. Stravování v hotelu je zajištěné formou polopenze - snídaně a večeře formou bufetu. Ubytování je zajištěné ve standardně zařízených pokojích s klimatizací; TV a trezorem. V areálu hotelu je zdarma Wi-Fi.

Ubytování na ostrově Boa Vista je zajištěno v hotelu Royal Decameron ****+ v pokoji typu Suita s výhledem na moře a se stravováním formou all inclusive.

CELODENNÍ VÝLET PO OSTROVĚ Săo Vicente včetně oběda a doprovodu místního anglicky hovořícího průvodce zahrnut V CENĚ!

×