800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySafari na území Masajů v národních parcích Tsavo a Amboseli

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Mombasa – Tsavo West

Program začíná ráno, kdy na vás ve vašem hotelu, nebo na letišti, vyzvedne zástupce naší cestovní kanceláře, s kterým vyrazíte na čtyřdenní putování přírodou. Cestu zahájíte jízdou skrz Mombasu. Pokračovat budete od pobřeží na západ, podél železnice skrz město Mariakani, kopce Taita a rozlehlé plantáže agáve sisalové až do národního parku Tsavo West . Před příjezdem do parku se ještě zastavíme v místní restauraci. Nádherný Národní park Tsavo poskytuje mnoho skrytých útočišť pro zvířata a proto je také tolik oblíben mezi Evropskými návštěvníky, kteří docení přirozenost prostředí, ve kterém se zvířata nacházejí. Po obědě se ubytujete v kampu a po odpočinku se za doprovodu průvodce vypravíte na odpolední safari. Cesta vás zavede k pramenům Mzima, které prýští ze země dvaceti miliony litrů vody za hodinu. V okolních vodních plochách je útočiště krokodýlů a hrochů. Na zpáteční cestě budete až do západu slunce pátrat po zvěři. Na závěr dne poprvé spatříte monumentální horu Kilimanjaro v kontrastu s nádhernou večerní africkou oblohou. Následně dojedete na večeři zpět do kempu a před usnutím si budete moci relaxovat a odpočívat v prostorách kempu.
Ubytování: Severin safari camp
Strava: Oběd, večeře

2. den

Tsavo West – Amboseli

Brzo ráno vás probudí průvodce kávou se suchary. Po této klasické africké brzké snídani vyrazíte na ranní safari. Zvěř je po ránu aktivní a shání si potravu. Tuto podívanou si nemůže žádný z návštěvníků safari nechat ujít. Až se sluníčko vyhoupnu více nad obzor, vrátíte se zpět do lodge na snídani. Po jídle si sbalíte věci a přesunete se do 90 km vzdáleného národního parku Amboseli . Cestou pojedeme přes území Masajů a skrz kopce Chyulu. Při dobré viditelnosti spatříte stále se přibližující Mt. Kilimanjaro. Pokud budete chtít, řidič vám cestou zastaví na vyhlídce u 300 km2 velkého lávového pole Sheitanis, kde se nenachází žádná zvířata ani rostliny. Po průjezdu bránou národního parku Amboseli budete ohromeni množstvím zvěře, které se v parku pohybuje. Stáda slonů, zde jako na jediném území na světě dosahují počtu i sto tlustokožců! Užijete si území pod nejvyšší horou afriky, kterou domorodí Masajové nazývají “Domov boha“. Před polednem přijedete do lodge, ubytujete se a nasytíte žaludky při obědě. Po jídle si odpočinete a odpoledne vyrazíte na safari, které se protáhne až do západu slunce. Cestou se dozvíte o životě 81 savců, kteří v národním parku Amboseli žijí. V odpoledních hodinách by se měl objevit velkolepý výhled na Mt. Kilimanjaro.
Ubytování: Ol Tukai lodge
Strava: Snídaně, oběd, večeře

3. den

Amboseli – Tsavo East

Třetí den našeho programu zahájíte opět velmi populárnímbrzkým ranním safari. Po probuzení si vypijete kávu nebo čaj, sníte pár sucharů a vyrazíte do buše. Po návratu z ranního safari se nasnídáte, sbalíte věci a vyrazíte skrz poušť Taru k jezeru Aruba Dam. Národní park Tsavo East se rozkládá na 12 300 km2 a od Tsavo West je oddělen železnicí a silnicí spojující Nairobi s Mombasou. V parku se nachází hojná populace slonů, známých svým červeným obarvením, které získávají při bahenních koupelích. Název Tsavo znamená „neplodná země“. Velké území zabírá poušť Taru a značnou část zbývajících ploch zabírají mokřiny, jezera a řeka Galana. Do oběda si budete užívat vyjížďku na safari a pozorování zvěře. Po poledni se vydáte do lodge, kde se ubytujete a naobědváte. Odpoledne je ponecháno na odpočinek a relaxaci v lodgi.
Ubytování: Ashnil Aruba lodge
Strava: Snídaně, oběd, večeře

4. den

Tsavo East – Mombasa

Dnešek pro vás začne při úsvitu. Vychutnáte si ranní kávu, čaj a suchary. Čím dříve se vám podaří vstát, tím větší je šance na spatření kočkovitých divokých šelem při lovu v záři vycházejícího slunce. Na snídani se vrátíte do lodge. Odpočinete si zabalíte věci a vyrazíte směrem k moři. Cestou si ještě uděláte přestávku na poslední safari. Na oběd zastavíte v Voi. Do hotelu na pobřeží, kde si můžete prodloužit zbytek své dovolené, dorazíte v průběhu odpoledne.
Strava: Snídaně, oběd

Džíp na safari

Důležitou roli hraje na safari také to čím pojedete a tak na úvod bychom Vám rádi představili Vaše auto. Jedná se o džíp s náhonem na všechna 4 kola, je speciálně upraven pro pohyb na safari bez kompromisu na pohodlí při cestování. Při tomto safari Vám garantujeme následující vybavení vozu:
kvalitní dalekohled 8x30
cestovní elektrická chladnička
napájecí stanice pro Ipad/kameru
velká okna a střecha uzpůsobena panoramatickému pozorování zvířat
průvodce savci, ptáky, faunou a flórou (v angličtině)
garantované místo u okna*
vybavení na piknik

Ubytování

Severin Safari Camp
Severin Safari Camp leží v národním parku Tsavo West asi 250 km od Mombasa a Nairobi.
Hostům je k dispozici 27 luxusních stanů ze kterých je překrásný výhled na krajinu, Mt. Kilimanjaro a také na volně žijící zvířata putující k napajedlům. Mimo jiné zde můžete vidět nespočet druhů ptáků, slonů, lvů, buvolů, ale také leopardů. K dispozici 24-hod.servis, bar, konferenční místnost, masáže, prádelna, prodejna suvenýrů, recepce, restaurace, zahrada.

Ol Tukai Lodge
Ol Tukai Lodge je jedním z nejlepších míst na světě, odkud můžete pozorovat slona na pozadí s nejvyšší africkou horou Kilimandžárem. Spisovatelé nazvali Ol Tukai a národní park Amboseli jako "domov bohů". Těm se odsud nabízí jedinečný pohled: za rozbřesku vystupuje slunce z úpatí nejvyšší africké hory, jejíž vrcholek pokrývá bílá sněhová čepice.
Ol Tukai se nachází uprostřed národního parku Amboseli. Je zde 80 pokojů, všechny s krásným výhledem do krajiny. Pokoje jsou vybaveny koupelnou, terasou a trezorem.
Restaurace má terasu, odkud můžete pozorovat zvěř v blízkosti lodže. V lodži je hostům k dispozici bazén, 2 bary a obchod se suvenýry, recepce, obchůdky, hotelový trezor.

Ashnil Aruba lodge
Ashnil Aruba Lodge se nachází v jednom z keňských nejstarších národních parků Tsavo, který zabírá asi 40% veškeré půdy z keňských národních parků a je považován za světovou pevnost biologické rozmanitosti. Jeho popularita je většinou kvůli obrovskému množství různorodé volně žijící zvěře.
Aruba Lodge se nachází asi 2 hodiny jízdy od Mombasy a asi 3 hodiny jízdy od Malindi. Je možné se sem dostat i letecky.
V lodgi se nachází celkem 40 deluxe pokojů s vlastní koupelnou a 8 z nich je možné propojit s vedlejším pokojem. Dále jsou zde 4 třílůžkové pokoje s možností jednoho propojení, 6 luxusních stanů a 2 pokoje vhodné pro osoby se zdravotním postižením.
Nechte se překvapit mezinárodní, orientální a tradiční africkou kuchyní. Po domluvě je možné uspořádat například bush večeře a snídaně, nebo piknik boxy pro Vaše celodenní vyjížďky na safari. V lodgi můžou hosté využít moderní salonek, s dokonalou africkou výzdobou. Tyto prostory jsou vhodné zejména pro obchodní jednání, nebo místo, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Ve večerních hodinách si můžete vychutnat úchvatný západ slunce, nebo začít den brzo ráno s úchvatným ranním safari v klidné poušti.
Vybavení: slunečníky a lehátka, terasa na slunění, restaurace, recepce, masáže, letní terasa, krb, jídelna, bazén, bar, animační programy, 24-hod.servis.

Počasí

Casuarina - Malindi

25°C Dešťové přeháňky

Mombasa

23°C Dešťové přeháňky

×