800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDobrodružství v Severní Keni

Nairobi - Meru NP - Samburu NP - Ol Pajeta - jezero Nakuru NP - Naivasha - Hell´s Gate NP

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Vídně/Prahy do Nairobi.

2. den

Po půlnoci přílet na letiště v Nairobi, transfer do hotelu (Sarova Panafric Hotel nebo podobný). Po pozdní snídani návštěva sloního sirotčince Sheldrick, žirafího centra a muzea Karen Blixen (Vzpomínky na Afriku). Odpolední volno na prohlídku Nairobi. Přenocování v témže hotelu.

Sloní sirotčinec je unikátním projektem záchrany opuštěných sloních mláďat, vzdálený z centra Nairobi pouhou hodinu cesty. Mláďata budete mít možnost vidět při jejich krmení.

3. den

Po brzké snídani odjezd do NP Meru přes plantáže ananasů a kávové farmy. Po obědě safari v NP Meru. Večeře a ubytování v Murera Springs Eco Lodge nebo podobném.

Národní park se nachází na nížinných pláních Meru a je úplným opakem křovinaté a otevřené krajiny severnější rezervace Samburu. Vydatné deště a dostatek vodních toků valících se z masívu Mt Kenya vyživují bujnou džungli, křoviny, mokřiny a vysoké traviny, které poskytují potravu a útočiště celé řadě zajímavých zvířat. Složitější podmínky k pozorování zvířat vám vynahradí nádherná bohatá příroda, ve které se budete pohybovat a která vás na první pohled okouzlí. Není divu, že zde našla domov slavná lvice Elsa po jejím vrácení do volné přírody. Největším lákadlem je úspěšné se rozrůstající populace nosorožců, stáda slonů, lvi, gepardi, gazely, zebra Grévyho, bůvoli či žirafa síťovaná. Opice, krokodýly a obrovské množství ptačích druhů můžete pozorovat v okolí vodních toků, z nichž nejkrásnější jsou řeky Ura a Tana při jižní hranici parku. Národní park je pravým opakem přelidněné rezervace Masai Mara.

4. - 5. den

Po snídani odjezd do Samburu National Reserve, kde strávíte dva dny pozorováním zvěře, výlety, návštěvou masajské vesnice či ranním safari za úsvitu. Stravování a ubytování během dvou nocí v Samburu lodge nebo podobném zařízení.

NP Samburu se rozprostírá na březích řeky Ewaso Ngiro v suché a teplé oblasti centrální Keni. Je známá a oblíbená pro své možnosti vidět divokou zvěř, která žije pouze na suchém severu. Přítomnost řeky přitahuje velké množství zvířat jako žirafy, bůvoly, či zebry včetně vzácných zeber Grevy. Není výjimkou zahlédnout i lvy, leopardy nebo geparda. Samburu je také domovem velkých stád slonů.

6. den

Odjezd do Ol Pajeta Conservancy, po obědě aktivity v rezervaci.

Ol Pajeta je jedna ze čtyř soukromých rezervací v Keni s velkou koncentrací volně žijících zvířat včetně lvů, ve které můžete zažít výjimečné aktivity jako pěší safari či ježdění na koních. Navštívíte šimpanzí útulek a seznámíte se zblízka s nosorožcem. Večeře a ubytování (Sweet Waters Tented Camp nebo podobný).

7. den

Odjezd do NP Nakuru se zastávkou na rovníku a u vodopádů Thomson Falls u Nyahururu. Po ubytování budete mít možnost se projít či projet na koni po březích jezera Elementaita a pozorovat vzácné druhy ptactva. Odpoledne Vás čeká safari v NP Lake Nakuru. Večeře a ubytování v Pelican Lodge nebo podobném.

NP Nakuru je překrásná oblast kolem jezera Nakuru známá pro velká hejna plameňáků, pelikánů a dalších vodních i suchozemských ptáků. Avšak v celém parku je toho mnohem více k obdivování než jen pouhé jezero. Rozlehlé pláně pastvin, křoviska, pryšcové a akáciové lesy a skalnaté srázy jsou domovem stovek druhů ptáků a zvířat. Určitě zahlédnete spoustu prasat bradavičnatých, žirafy Rotschildovy, u vody se setkáte s voduškami jelenovitými a buvoly, zatímco dále v buši se pasou gazely Thomsonovy a bahnivci kaferští. Podél severního pobřeží jezera obvykle žije malá skupinka hrochů. V parku žijí také černí a bílí nosorožci. Jižní konec jezera je nejlepší místo pro pozorování bílých nosorožců pasoucích se nedaleko vody. Nosorožce černé není jednoduché spatřit, protože jsou velmi plaší.

8. den

Po snídani přejezd do NP Hell´s Gate, kde budete mít možnost zažít pěší safari či safari na kole a projdete unikátní propastí se zajímavými skalními útvary. Odpoledne Vás čeká dobrodružná plavba lodí po jezeře Naivasha v těsné blízkosti majestátných stád hrochů. Navečer odjezd do Nairobi, ubytování v hotelu pro krátké občerstvení a oddech. Později přesun na slavnostní večeři do nejznámnější keňské restaurace Carnivore. Po večeři transfer na letiště pro let v brzkých ranních hodinách.

NP Hell´s Gate ležící v Rift Valley je jedním ze dvou nížinných parků v zemi, které lze projít nebo projet na kole divočinou bez doprovodu strážce nebo průvodce. Vynořující se útesy a červeně zbarvené skály v rokli Hell’s Gate (Pekelná brána) jsou hlavními atrakcemi tohoto parku. Při procházce parkem je možné vidět na planinách zebry, Thomsonovy gazely, buvoly, buvolce a dokonce i gepardy, leopardy nebo pštrosy.

9. den

Let Nairobi - Praha / Vídeň.

Nepovinné příplatky

oběd 2. den v Nairobi
fakultativní služby na místě (jízda na koni 50 USD/hodina, jízda na kole v Hell´s Gate 10 USD, návštěva Masajské vesnice 20 USD, jízda na velbloudu 35 USD
spropitné místním průvodcům
nápoje
vízum (50 USD po příletu do Nairobi)

Počasí

Casuarina - Malindi

22°C Dešťové přeháňky

Mombasa

25°C Převážně oblačno

×