800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKeňa - safari s českým průvodcem v kombinaci s pobytem u moře pro sólo cestovatele

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet, odpočinek u moře

Brzy ráno, přibližně v půl čtvrté přistaneme na letišti v Mombase, kde na nás bude čekat připravený transfer do hotelu. Pojedeme přibližně hodinu a půl klimatizovaným minibusem. Zbytek dne budeme relaxovat v okolí hotelu, nebo na přilehlých plážích.
Alternativou pro pobyt u moře je možnost ubytování v nedalekém příjemném resortu Turtle Bay Beach.

2. den

Odpočinek u moře

Celý den je volný program, který většina návštěvníků využívá k odpočinku u moře, nebo k aktivitám, které jsou v nabídce v okolí.
Například se můžete vydat na BLUE SAFARI. 50 EUR / os, 20 EUR / (dítě 0-12 let) Vydejte se s námi na půldenní výlet lodí na písečné ostrovy Majungu, který bude nezapomenutelným zážitkem. Výlet pro Vás začíná v místě Vašeho ubytování, kde Vás vyzvedne řidič, který Vás odveze do oblasti Národní oceánské rezervace Marine park. Tam se nalodíte na jeden z kotvících člunů, který Vás odveze na korálový útes, kde máte možnost sledovat život v oceánu jak proskleným dnem lodi, tak i na vlastní kůži se můžete ponořit do vln oceánu a šnorchlovat podél útesu.
Po této nádherné hodině na korálovém útesu se člun vydá k ostrovům Majungu kde budete ohromeni silou odlivu, kdy se tyto ostrovy vynoří před vašimi pohledy z oceánu a budete prvními lidmi, kteří v tento den uvidí oceánskou faunu a flóru, která se na několik hodin ukáže svým návštěvníkům. Zažijete den plný šnorchlováni, opalování se, hledání mořských zázraků a možnost obchodování s místními prodejci co se přeplaví na malých lodičkách na ostrovy. Celý výlet okoření dobré jídlo připravené přímo na těchto ostrovech.
Vychutnáte si čerstvé mořské speciality, které nikdy nechutnaly lépe.
Se vzrůstajícím přílivem budete mít možnost okoupat se a zaplavat si na otevřeném oceánu, uvidíte jak ostrovy po kterých jste ještě před chvílí chodili opět tiše mizí pod hladinou oceánu a příjemně unavení se dáte na cestu spět. V Marine parku Vás už bude čekat řidič, který Vás odveze zpět do hotelu. Unavené, ale šťastné a plné nových zážitků.

Alternativou pro pobyt u moře je možnost ubytování v nedalekém příjemném resortu Turtle Bay Beach.

3. den

Odpočinek u moře

Celý den je volný program, který většina návštěvníků využívá k odpočinku u moře, nebo k aktivitám, které jsou v nabídce v okolí.

Například se můžete vydat na "Půldenní výlet k ruinám Gede". (25 EUR / os, 12 EUR / (dítě 0-12) Půldenní výlet k ruinám Gede začíná přímo v místě Vašeho ubytování, kde Vás vyzvedne řidič s česky mluvícím průvodcem. Cesta do areálu Gede trvá max. 20 minut a po které si můžete vychutnat s ničím neporovnatelnou prohlídku ruin města, nacházejících se přímo v neporušené přírodě pralesa Arabuko-Sokoke. Ukážeme Vám město, které vzniklo v 13. století, které bylo centrem dění na pobřeží Indického oceánu, bylo dobýváno a obsazováno po mnohá staletí, bylo okouzlujícím místem severně od Mombasy a nakonec bylo opuštěno a na několik staletí ztraceno. Toto město bylo vystavěno celé z korálového kamene, mnělo vlastní kanalizaci, koupelny, vodovodní síť a i čistírnu slané vody.
Ukážeme Vám místo z kterého africké kmeny a ostatní obchodníci z různých částí Evropy i Asie dělali obchody s celým světem....
Ukážeme Vám místo, které koncem 16. století z nevysvětlitelných důvodů zaniklo a bylo zapomenuto... .A po celou dobu prohlídky Vás budou provázet malé, velmi přátelské opičky, kočkodani zelení, kteří se sem tam vynoří z poza stromu a budou z dáli zvědavě pozorovat každý náš pohyb. V centrální části ruin můžete vyšplhat na vyhlídku umístněnou přímo na vrcholku staletého stromu a nechat se okouzlit výhledem na krásu pralesa. Po prohlídce máte možnost nakoupit drobné suvenýry a občerstvit se čerstvým kokosem v malém místním krámku. V areálu Gede můžete navštívit i motýlí farmu a hadí farmu.
Výlet pro Vás končí příjezdem do místa Vašeho ubytování. Vzhledem na malou vzdálenost od Watamu nebo Malindi jsou tyto výlety plánovány podle požadavky hostů v dopoledních nebo odpoledních hodinách a to každý den.
Alternativou pro pobyt u moře je možnost ubytování v nedalekém příjemném resortu Turtle Bay Beach.

4. den

Odjezd na Safari

Ráno po snídani odjedeme do 230 km vzdáleného Národního Parku Tsavo West, který je od Tsavo East oddělen hlavní silnicí spojující Nairobi s Mombasou a společně tvoří největší park v Keni. Z volně žijících zvířat zde spatříme slony, nosorožce, hrochy, lvy, leopardy, gepardy, levharty, divoké psy, buvoly, krokodýly, rozmanité druhy ptáků včetně ohroženého chřástala polního. Na oběd dorazíme do Nguilia Lodge, kde se zároveň ubytujeme. Po obědě si odpočineme u bazénu, nebo na lehátkách ve stínu. Kolem půl třetí vyrazíme na vyjížďku do Národního parku. Čekají nás cesty skrz pláně a údolí. Zastavíme se u Nosorožčí obory. Na večeři se vrátíme zpět do naší lodge.

5. den

Safari
Sejdeme se po snídani v půl osmé a vyrazíme na safari za divokými kočkami. Čekají na nás lvi, leopardi a gepardi. Dopoledne ještě navštívíme hroší pozorovatelnu, u které spatříme nejrůznější ptactvo, krokodýli, nebo třeba opice. Uděláme si hodinovou procházku přírodou a prozkoumáme zdejší jedinečný ekosystém. Před obědem přejedeme parkem přibližně 95 km, s průběžnými zastávkami na pozorování zvěře, do místa našeho ubytování Voi safari lodge, ve které si pochutnáme na obědě. Před dalším safari si vychutnáme odpočinek v bazénech, u vyhlídky na napajedla, ve fitness centru anebo pošleme děti do dětského koutku. Pro zájemce jsou za poplatek připravené sauna a jakuzzi. Voi Safari lodge se tyčí vysoko nad městem s výhledem na obrovskou rozlehlou africkou buš. Z tohoto místa můžete pozorovat stáda divoké zvěře.Odpoledne se vydáme k napajedlům, kde budeme obdivovat stáda žiraf, slonů, buvolů, antilop, gazel a samozřejmě taky skupiny lvů.
Na večeři se vrátíme do lodge a po jídle vyrazíme pozorovat nasvícená napajedla.

6. den

Safari a odjezd ze safari

Snídaně se bude podávat do půl osmé. Před tři čtvrtě na osm vyrazíme na projížďku po Pajero road za skupinami lvů a dalších “divokých koček“.
Před obědem se zastavíme u Hroší vyhlídky na řece Galana. Pozdní oběd, kolem druhé hodiny odpolední, sníme v Buffalo kempu a po jídle se vydáme na zpáteční cestu do hotelu Barracuda Inn.
Alternativou pro pobyt u moře je možnost ubytování v nedalekém příjemném resortu Turtle Bay Beach.

7. den

Odpočinek u moře

Celý den se budeme věnovat odpočinku u moře. Pro zájemce jsou připravené například tyto jednodenní výlety: BLUE SAFARI, nebo Půldenní výlet k ruinám GEDE.
Alternativou pro pobyt u moře je možnost ubytování v nedalekém příjemném resortu Turtle Bay Beach.

8. den

Odpočinek u moře a odjezd

Dneska je náš poslední den v Africe. Naposledy si odpočineme na plážích u moře V závislosti na zvoleném letu bude připraven transfer na letiště.
Pro odlety v nočních a brzkých ranních hodinách následující den doporučujeme přiobjednat jednu noc v hotelu za cca 1 650,-Kč/os navíc.

Počasí

Casuarina - Malindi

25°C Déšť

Kimbala

28°C Převážně oblačno

×