800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKeňa - Tanzanie - Zanzibar

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády divoké zvěře, původními obyvateli a pobytem na exotickém Zanzibaru.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – NAIROBI
Ráno odlet z Prahy do Nairobi, večer přílet do Nairobi, transfer do hotelu, nocleh.

2. den

NAIROBI – MAASAI MARA
Po snídani odjezd do NP Maasai Mara údolím s farmami Kikujů až k okraji Great Rift Valley, přes městečko Narok. NP Maasai Mara je považován za nejlepší rezervaci pro pozorování divoké zvěře v Keni. Žije zde mnoho druhů afrických živočichů, ale rezervaci proslavila zejména každoroční migrace obrovských stád pakoňů, kteří sem v období září a října míří za pastvou ze suchých tanzanských savan. Cestou si užijete výpravnou safari. Večeře a přenocování v kempu či lodgi.

3. den

MAASAI MARA
Po snídani odjezd na safari. Tento den se vydáte po stopách „velké pětky“, kam řadíme lva, slona, nosorožce, buvola a leoparda. Návrat do kempu či lodže na oběd. Odpoledne další safari. Návrat na večeři a přenocování.

4. den

LAKE NAKURU
Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Oběd formou pikniku. Odpoledne safari v NP. Jezero Nakuru je oblíbeným stanovištěm růžových plameňáků, kterých zde žije více než milion. Žijí zde však také ohrožení bílí i černí nosorožci a další zvířata. Můžete zde spatřit také levharty. Po skončení safari návrat do lodže, večeře, nocleh.

5. den

NAIROBI – ARUSHA
Ranní safari v NP Nakuru. Po snídani odjezd do Nairobi se zastávkou na vyhlídce okraje Great Rift Valley s úchvatným výhledem do krajiny. Oběd. Zastávka v Nairobi. Transfer busem přes pohraniční přejezd Namanga do tanzanské Arushy. Ubytování, večeře, nocleh.

6. den

ARUSHA – NGORONGORO CONSERVATION AREA
Po snídani odjezd do NP Ngorongoro. Sestup na dno propadlého vulkánu Ngorongoro, celodenní safari s obědem formou pikniku. Oblast Ngorongoro je dosti rozlehlá a najdeme zde celkem tři krátery, z nichž největší je kráter Ngorongoro o rozloze cca 300 km2. Krajinu kráteru tvoří rovinatá savana, sodné jezero Magadi, ale také lesíky. Unikátní ekosystém kráteru hostí mnoho druhů zvěře a ptáků. Celá oblast je také domovem hrdých Masajů, kteří zde dodnes žijí tradičním životem. Návrat do lodže na okraji kráteru. Večeře, nocleh.

7. den

NGORONGORO – SERENGETI
Po snídani odjezd do NP Serengeti. Oběd formou pikniku. Serengeti je s rozlohou 15.000 km2 největší a také nejslavnější tanzanskou rezervací. Krajina parku je tvořena nekonečnými pláněmi, které směrem na sever a západ přecházejí v akáciové lesíky a kopce. Serengeti je domovem obrovského počtu migrující zvěře. Díky tomu skýtá dostatek potravy pro kočkovité šelmy – lvy, levharty a gepardy. Můžeme zde pozorovat také mnoho druhů ptáků. Celý den si během cesty užijete safari. Oběd formou pikniku.Večeře a nocleh v kempu či lodži.

8. den

NP SERENGETI
Ještě před snídaní odjezd na ranní safari. Užijete si pravý africký východ slunce nad buší. Tato denní doba je nejlepší pro pozorování kočkovitých šelem, které jsou díky nižším teplotám nejvíce aktivní a při trošce štěstí můžete spatřit, jak si obstarávají potravu. Návrat na snídani. Čas na relaxaci. Dopoledne safari. Návrat na oběd. Odpoledne další safari. Večeře a nocleh v kempu či lodži.

9. den

SERENGETI – NGORONGORO
Po snídani odjezd přes bránu Naabi Hill do Ngorongoro. Oběd formou pikniku. Cesta vede přes oblast Olduvai Gorge, kde Mary a Luis Leakeyovi ojevili první fosilní ostatky Zinjanthropa – vzdáleného předka člověka. Příjezd do lodže na hraně sopečné kaldery. Večeře, nocleh.

10. den

LAKE MANYARA – ARUSHA
Po snídani odjezd do NP Lake Manyara. Alkalické jezero je domovem zhruba 350 druhů ptáků, ale také stromových lvů, hrochů, slonů a žiraf.Oběd formou pikniku. Odpoledne odlet na Zanzibar.

11. - 14. den

ZANZIBAR
Pobyt v hotelu s odpočinkem na bě lost - ných plážích „ostrova koření“. Prostor na koupání, opalování, vodní sporty. Na třetí den pobytu je naplánován celodenní výlet s návštěvou staré části města Zanzibar (Stone Town) a také farmy na pěstování koření. Odjezd v ranních hodinách (výlet je zahrnut do ceny zájezdu).

15. den

ZANZIBAR – PRAHA
V poledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den

PŘÍLET DO PRAHY

Počasí

Casuarina - Malindi

25°C Skoro jasno

Kimbala

23°C Skoro jasno

×