800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLetní dobrodružství na safari s odpočinkem u Indického oceánu

Safari, za přírodou, za mořem,

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy pravidelnou linkou do Amsterodamu a odtud dále do Nairobi.

2. den

PŘÍLET DO NAIROBI - ABERDARES
Po příletu a vyřízení vstupních víz na Vás bude čekat zástupce Marco Polo a odveze Vás na místo setkání se skupinou. Odtud pokračujete do národního parku Aberdares. Na oběd dorazíte do hotelu Aberdares Country Club. Po obědě se vydáte hotelovým autem již pouze s přiručním zavazadlem do lodge. Ubytování v lodgi The Ark nebo Treetops. Obě tyto lodge jsou 3*, jednoduše vybaveny se standardním zázemím. Jejich velkou výhodou je, že se nacházejí uprostřed parku a přímo z lodge je bezprostřední výhled na zvěř.
Večeře v lodgi.

3. den

ABERDARES - SAMBURU
Po snídaně se vrátíte zpět do mateřského hotelu kde si vyzvednete svá zavazadla a budete pokračovat do národního parku Samburu. Po obědě se vydáte na první safari, návrat do kempu na večeři.
Ubytování v Samburu Lodge nebo v podobné lodgi/kempu.
NÁRODNÍ PARK SAMBURU
Tato rezervace spolu s rezervacemi Buffalo Springs a Shaba tvoří jeden ekologický systém v polopouštích severní Keni. Důležitou životní tepnou těchto 3 malých rezervací je řeka Ewaso Ngiro, která je po většinu roku zavodněná. Tato řeka tvoří jižní hranici rezervace Samburu a spojuje tak Samburu s rezervací Buffalo Springs. Pustá krajina je sopečného původu a skládá se převážně z travnatých savan a polopouští, kde se střídá kopcovitý terén s rovinami. Z vzácných druhů zvířat v rezervaci žije například žirafa síťovaná, gerenuk, zebra Grévyho a Oryx beisa. Můžeme zde vidět také levharta i za dne. Dále lva, geparda, buvola, slona, hrocha, krokodýla, kočkodana, pštrosa somálského a další druhy zvířat. Díky vodě v řece je množství zvířat v rezervaci vysoké.

4. den

SAMBURU
Dnes vstanete brzy ráno a po krátkém občerstvení se vydáte na ranní safari. V tuto dobu jsou velmi aktivní šelmy a lze je také spatřit při lovu. Po návratu do kempu si dáte snídani a dopoledne slouží k odpočinku. Odpoledne vás čeká další safari a jiná zvířata, která jsou v tuto dobu aktivní. Návrat do lodge na večeři.

5. den

SAMBURU - JEZERO NAKURU
Dnes se vydáte po snídai k jezeru Nakuru. Na oběd dorazíte do lodge a pak se vydáte na safari k jezeru - tato oblast je známá velkým výskytem ptáků a proto i safari je z velké části na ně zaměřeno. Na večeři návrat do lodge. Ubytování v Lake Nakuru Ldoge nebo podobné.
NAKURU
Malý národní park tvoří především samo jezero Nakuru, které je známé zejména díky časté přítomnosti obrovských hejn plameňáků. Spolu s asi stovkou dalších ptačích druhů je Nakuru pravým rájem pro všechny obdivovatele pestré ptačí říše. K dalším vzácným obyvatelům parku pak patří zhruba padesát ohrožených nosorožců dvourohých a také více než dvacítka nosorožců tupnosých.

6. den

JEZERO NAKURU - MASAI MARA
Dnešní vaše kroky povedou do nejzněmějšího parku Keni - do Masai Mary. Během Vašeho pobytu v tomto parku podniknete safari do různých částí, tak aby jste co nejlépe poznali jeho životní rytmus se všemi jeho obyvateli. Na přelomu července a srpna je v tomto parku velká migrace a během této doby jsou k vidění obrovská stáda buvolů, pakoňů, antilop, zeber a dalších zvířat.

7. den

Ranní a odpolední safari v Masai Maře.
Nejznámější keňská Národní rezervace a především země Masajů. Rezervace je rozdělena do dvou částí, celková rozloha činí 320 km2. Většinu území zaujímají travnaté plochy a akácie. Rezervace je velmi dobře zavlažována díky řekám, které se tu navzájem prolínají.
Žijí zde lvi, které lze velmi často spatřit při lovu. Jsou zde k vidění masová putování slonů, buvolů, hrochů a zeber. Dále také Thomsonovy a Grantovy gazely nebo impaly, Masajské žirafy, hyeny skvrnité a šakali. Naopak těžké je spatřit leopardy nebo gepardy.

8. den

Dnes dopoledne se vrátíte zpět do Nairobi, tak aby jste stihli váš let na Malindi. Po příletu na vás bude čekat zástupce Marco Polo a odveze Vás do hotelu. Ubytování v tomto All Inlusive hotelu.

9. až 11. den

Pobyt v hotelu.

12. den

ODLET Z MALINDI
V odpledních hodinách transfer zpět na letiště a odlet do Nairobi a odtu dále do Amsterodamu.

13. den

PŘÍLET DO PRAHY
V Amsterodamu přestup na let do Prahy a přílet na letiště Praha - Ruzyně v ranních hodinách.

Info

Toto safari je skupinové, min. 2 osoby.
Safari je vhodné i pro děti starší 6ti let - cena na vyžádání.
Cena je platná při rezervaci letenek v optimální knihovací třídě.

Počasí

Casuarina - Malindi

28°C Převážně oblačno

Kimbala

27°C Polojasno

×