800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLuxusní keňské safari - s leteckou dopravou mezi kempy

11-denní kombinovaný zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
V odpoledních hodinách odlet pravidelnou linkou do Amsterodamu a odtud dále do Nairobi.

2. den

PŘÍLET DO NAIROBI A PŘELET DO SAMBURU
Odpoledne odlet z Prahy do Amsterodamu a odtud dále do Nairobi. Po příletu a vyřízení vstupních víz na Vás bude čekat zástupce Marco Polo a odveze Vás do hotelu Ole Sereni na snídani. Po snídani následuje transfer na vnistrostátní letiště Wilson a odlet do národního parku Samburu. Po příletu na Vás bude čekat řidič a odveze Vás do kempu. Ubytování a oběd. Po odpoledním odpočinku vyrazíte na safari. Návrat do kempu na večeři.
snídaně - oběd - večeře

3. den

SAMBURU
Brzy ráno budiček a po malém občerstvení vyrazíte na ranní safari. Vyrážíme takto brzy, protože zvířata začínají být aktivní a loví si potravu. S postupem času začíná být pro zvířara horko a hledají si úkryt ve stínu kde přečkají v odpočinku celý den. Po safari se vrátíte zpět do kempu na snídani a dopoledne je vyhrazené k odpočinku. Oběd a později odpoledne vyrážíte na safari. Návrat do kempu na večeři.
snídaně - oběd - večeře

SAMBURU
Tato rezervace spolu s rezervacemi Buffalo Springs a Shaba tvoří jeden ekologický systém v polopouštích severní Keni. Důležitou životní tepnou těchto 3 malých rezervací je řeka Ewaso Ngiro, která je po většinu roku zavodněná. Pustá krajina je sopečného původu a skládá se převážně z travnatých savan a polopouští, kde se střídá kopcovitý terén s rovinami. Z vzácných druhů zvířat v rezervaci žije například žirafa síťovaná, gerenuk, zebra Grévyho a Oryx beisa. Můžeme zde vidět také levharta i za dne. Dále lva, geparda, buvola, slona, hrocha, krokodýla, kočkodana, pštrosa somálského a další druhy zvířat. Díky vodě v řece je množství zvířat v rezervaci vysoké.

4. den

SAMBURU - MASAI MARA
Po snídani odjezd na letiště a odlet vnitrostátním letem do Masai Mary. Po příletu na Vás bude čekat řidič a odveze Vás do Vašeho kempu. Po obědě odpočinek a poté první safari v Masai Maře. Návrat na večeři do kempu.
snídaně - oběd - večeře

5. den

MASAI MARA
Dnes Vás čeká přehlídka zvířat žijících v Masai Maře. Buďte trpělivý a jistě se Vám podaří zahlédnout šelmy. Na safari vyrážíte ráno a odpoledne.
snídaně - oběd - večeře

MASAI MARA
Nejznámější keňská Národní rezervace a především země Masajů. Rezervace je rozdělena do dvou částí, celková rozloha činí 320 km2. Většinu území zaujímají travnaté plochy a akácie. Rezervace je velmi dobře zavlažována díky řekám, které se tu navzájem prolínají.
Žijí zde lvi, které lze velmi často spatřit při lovu. Jsou zde k vidění masová putování slonů, buvolů, hrochů a zeber. Dále také Thomsonovy a Grantovy gazely nebo impaly, Masajské žirafy, hyeny skvrnité a šakali. Naopak těžké je spatřit levharty nebo gepardy.

6. den

MASAI MARA - MALINDI
Dnes se rozloučíte s Masai Marou a z místního letiště odletíte do Malindi, které se nachází severně od Mombasy. Po příletu na Vás bude čekat řidič a odveze Vás do hotelu.
snídaně - all inclusive

7.-9. den

MALINDI
Pobyt na pláži Malindi v hotelu Dream of Africa.
All Inclusive.

10. den

MALINDI - NAIROBI - ODLET DO PRAHY
V odpoledních hodinách odhlášení z hotelu a transfer na letiště v Malindi a odtud odlet do Nairobi. V Nairobi Vás čeká závěrečná rozlučková večeře v restauraci Carnivore, která je vyhlášenou restaurací specializující se na grilovaná masa. Poté transfer zpět na letiště a odlet do Amsterodamu.

11. den

PŘÍLET DO PRAHY
V Amsterodamu přestup na let do Prahy, přílet na letiště Ruzyně v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

- zpáteční letenku Praha - Nairobi v ekonomické třídě
- vnitrostátní letenku Nairobi - Samburu
- vnitrostátní letenku Samburu - Masai Mara
- vnitrostátní letenku Masai Mara - Malindi
- vnitrostátní letenku Malindi - Nairobi
- letištní poplatky
- po dobu safari průvodce/řidič (aj)
- na safari doprava vozem 4x4
- vstupy do všech uvedených parků a 2x denně safari
- zpáteční transfer z Malindi do hotelu Dream of Africa a zpět
- 2x ubytování v Samburu Intrepids
- 2x ubytování v Olonana Tented Camp
- 4x ubytování v hotelu Dream of Africa v pokoji Junior Suite
- po dobu safari plná penze (v Olonana kempu včetně vybraných nápojů)
- v hotelu Dream of Africa all inclusive
- večeře v restauraci Carnivore na rozloučenou
- zákonné pojištění CK proti úpadku
- cestovní pojištění Evropské cestovní pojišťovny

Cena nezahrnuje:

- vstupní vízum do Keni (po příletu do Nairobi za poplatek USD 25/os.)
- fakultativní připojištění Evropské cestovní pojišťovny za poplatek 990,- kč/os. (např. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů)
- spropitné a osobní výdaje

Poznámka:

Afrika se Vám dostane pod kůži, kdo ji jednou pozná z té úchvatné, tajemstvím a dobrodružstvím prodchnuté stránky, ten se bude do Afriky vracet, bude chtít navštívit další a další kouty tohoto kontinentu, nebo se bude chtít vracet na stejná místa, aby je poznal hlouběji.
Luxusní keňské safari je realizováno s ohledem na vysoké standardy služeb a ubytování. Kempy a hotel patří jednoznančně k tomu nejlepšímu co může Keňa nabídnout. V srpnu je pak kemp Olonana svědkem jedné z nejúžasnějších podívaných na světě, tzv. Velké migrace. Pláně Masai Mary jsou doslova pokryty stády pakońů a zeber následovanými lvy a gepardy.

Počasí

Casuarina - Malindi

25°C Skoro jasno

Kimbala

24°C Skoro jasno

×