800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyExpedice Východní Afrika

    Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu. Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář.

Průvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).

Před a po expedici

Expedice začíná informační schůzkou v 18.00 první den v hotelu Boulevard v Nairobi. Pokud budete mít zájem, letenky do Nairobi nebo transfer z letiště do hotelu vám rádi zajistíme.
Je možnost odlétat 11. den z Arushi zpět do Evropy. I tuto kombinaci letenek (Praha - Nairobi / Arusha - Praha) vám na požádání rádi zajistíme.

Expedici si můžete prodloužit odpočinkem na keňském pobřeží nebo Zanzibaru, vše vám rádi zajistíme.

1. den

Během dne příjezd do Nairobi a ubytování v hotelu. Pro ty, kteří přijedou ráno, je možné zajistit fakultativní výlety. V 18 hodin se sejdete se svými spolucestujícími a průvodcem na informační schůzce a poté společně vyrazíte na večeři (na vlastní náklady).

2. den

Nairobi necháte za sebou a pojedete na sever. Od Nairobi budete stoupat na náhorní planinu, odkud se vám naskytne nádherný výhled na Velkou příkopovou propadlinu. Dorazíte k vyhaslé sopce Longonot v národním parku Mount Longonot, kde by byla škoda nevyšlápnout si to nahoru. Teprve shora se vám naskytne fantastický výhled do okolní krajiny. Při treku se budete rozhlížet, zda neuvidíte první zvěř na vaší expedici po východní Africe. Po treku, během kterého poobědváte vám zbyde jen krátký úsek jízdy k místu vašeho prvního kempování – k jezeru Naivasha. Obklopí vás jezerní krajina plná růžových plameňáků a dalšího ptactva, kteří se shromažďují v této oblasti. U ohně si dáte večeři a prožijete první večer pod nekonečnou africkou oblohou.

3. den

Po snídani v kempu budete pokračovat v objevování Afriky. Popojedete „za roh“ do slavného národního parku Hells Gate, kde se před námi otevřou úchvatné skalnaté masívy vystupující z rovinaté krajiny. Překvapí vás úzké dramatické soutěsky mezi skalami, které prozkoumáte zblízka. A to vše na pozadí divoké africké přírody – možná uvidíte zebry, žirafy, buvoly… Na oběd se vrátíte do svého kempu u jezera Naivasha. Po obědě vyrazíte na plavbu lodí. Během plavby po jezeře Naivasha budete mít šanci vidět krajinu z jiné perspektivy. A třeba uvidíte i hrochy a spoustu ptáků. Odpoledne ještě stihnete navštívit Elsamere - domov Joy a George Adamsových, ve kterém je dnes muzeum, kde se u odpoledního čaje dozvíte zajímavosti o životě Joy Adamsové. Tato úžasná dáma pochází z Opavy a svůj život zasvětila projektům souvisejícím s ochranou přírody. Navečer se vrátíte do svého kempu.

4. den

Dnes vyrazíte keňskou divočinou na jih. Opustíte hlavní silnice, kde se pohybují turisté, a pojedete po méně frekventovaných vesnických cestách (o silnicích se tu nedá mluvit) přes řadu masajských vesnic do světoznámé rezervace Masai Mara. O dnešním dni se dá říct, že „i cesta je cíl“. Váš kemp na další dvě noci si postavíte na hranici rezervace Masai Mara a Mara Conservancy. Večer si u ohně uvaříte a budete si užívat ticho (nebo hluk) africké noci.

5. den

Vstanete časně ráno a vyrazíte na celodenní safari do NP Masai Mara. Tato rezervace je známá velkými stády zvěře a všudypřítomným výskytem predátorů. Oběd budete mít formou pikniku na břehu řeky Mara, která je domovem mnoha hrochů a krokodýlů. Navečer se vrátíte zpět do svého kempu.

Masai Mara je nejznámější rezervací nejen v Keni, ale v celé Africe a je proslulá zejména velkou migrací pakoňů a zeber a výjimečnou populací kočkovitých šelem. Najdete zde téměř 100 druhů savců a na 500 ptačích druhů. Pokud chcete spatřit lva při lovu, jste na správném místě. Neuvěřitelná krajina rezervace je tvořena otevřenými planinami, které protíná řeka Mara a její přítoky. Koncentrace zvěře je zde opravdu vysoká a čekají vás zde nezapomenutelné zážitky.

6. den

Dnes se váš poznávací zájezd do Východní Afriky přesune z Keni do Tanzanie. Sestoupíte ke břehům Viktoriina jezera - největšího jezera afrického kontinentu. Toto jezero je součástí Velké příkopové propadliny a poskytuje obživu mnoha lidem žijícím v jeho blízkosti. Budete mít čas zajít si na místní trh, podívat se na čerstvé úlovky rybářů a večer si zajdete na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

Viktoriino jezero se nachází na území Keni, Tanzanie a Ugandy. Je druhým největším sladkovodním jezerem na světě, největším jezerem v Africe a také hlavním a celoročním zdrojem řeky Nil. Jezerní oblast je hustě osídlena a tak jezero poskytuje obživu téměř třiceti miliónům lidí. Bohužel došlo k dramatickému úhynu ryb za poslední století především kvůli vysazení okouna nilského, a tak z původních pěti set druhů jich zbylo pouhé dvě stovky.

7. den

Po snídani se od Viktoriina jezera přesunete do Serengeti - jedné z nejproslulejších rezervací v Africe. V Serengeti najdete rozlehlé travnaté pláně s typickými akáciemi rozesetými v krajině. Díky nekonečným pláním tu žijí veliká stáda zvěře, která jsou doprovázena predátory. Je-li nějaký park synonymem pro typickou africkou krajinu, pak je to Serengeti. Projedete park od západu na východ a noc strávíme v kempu Seronera.

Legendární park Serengeti , jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů "nekonečné pláně" a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný.
Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody - velká migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě. Dalšími důležitými herci tohoto představení přírody jsou šelmy, pro které jsou stáda jakousi pojízdnou restaurací. V období od prosince do dubna se zvěř usídlí na pláních Serengeti a západní části oblasti Ngorongoro a této přestávky využívají samice pakoňů, aby během velmi krátké doby přivedly na svět svá mláďata, kterých se najednou narodí kolem půl milionu (obvykle od ledna do března). Mnoho z těchto mláďat se stane potravou šelem, ale silnější kusy jsou již v dubnu schopny se stádem zahájit každoroční pouť na sever. Z tohoto důvodu je období od konce ledna do března nejvhodnějším k návštěvě této části Serengeti a každý milovník fantastické africké přírody by si neměl toto divadlo alespoň jednou za život nechat ujít.

8. den

Čeká vás ještě ranní safari v národním parku Serengeti a pak se přesunete přes hranici mezi národními parky do sousední chráněné oblasti Ngorongoro. Budete projíždět krásnou krajinou a cestu vám zpestří okolní africké divadlo: mezi divokou zvěří vodí Masajové svá stáda dobytka na pastvu, přesně tak, jakou jsou zvyklí po staletí...
Dnes večer budete kempovat v kempu Simba, který je přímo na okraji kráteru Ngorongoro. Naskytne se vám odsud jedinečný výhled do kráteru.

9. den

Se svítáním necháte svůj náklaďák za zády, přesednete do menších terénních vozů 4x4, abyste sjeli na dno kráteru. Koncentrace zvěře na tomto území odpovídajícího svojí rozlohou přibližně rozloze našeho hlavního města je neuvěřitelná. Safari v kráteru Ngorongoro je těžko překonatelné, budete mít možnost zde spatřit velikou většinu afrických savců včetně ohroženého nosorožce dvourohého (černého).
Po safari se vrátíte do kempu Simba na oběd a po obědě se vydáte na další cestu. Opustíte chráněné území Ngorongoro a sjedete z horské oblasti. Váš další kemp si postavíte přímo mezi Masaji a v něm strávíte následující dvě noci.

Kráter Ngorongoro
Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.

10. den

Dnes vás čeká pěší výlet do vesnice a okolí. Zažijete unikátní masajskou kulturu na vlastní kůži, budete mít možnost nakoupit na tržišti a seznámit se blíže s tradičním způsobem života tohoto hrdého afrického kmene.

11. den

Vstanete časně ráno a vydáte se na cestu do Arushi, města ležícího na úpatí Mt. Meru. Odpoledne budete mít čas na prohlídku městečka a jeho trhů. Poslední noc budete kempovat v Arushe. Večer si společně zajdete na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady)... nastává loučení s Afrikou.

12. den

Po snídani se vydáte na cestu, kterou dokončíte celý okruh Východní Afrikou. Čeká vás cesta krásnou krajinou s nádhernými výhledy, za jasného dne můžete spatřit i nejvyšší africkou horu, Kilimandžáro. Cestou zpět budou klienti, kteří odlétají tento den vysazeni na letišti v Nairobi, ostatní v centru města.

Počasí

Casuarina - Malindi

22°C Dešťové přeháňky

Mombasa

25°C Převážně oblačno

×