800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa velkou migrací do Masai Mara

    Rezervace Masai Mara v Keni je každoročně dějištěm jednoho z nejúžasnějších představení, která nám příroda připravila. Velká migrace. Více než milión pakoní, statisíce zeber a antilop… a tato hojnost zvěře nenechá chladnými smečky hladových predátorů, které tvoří nechtěný, ale nedílný doprovod na této pouti. Lvi, hyeny, gepardi, leopardi… masožravci i mrchožrouti si dělají zálusk na svůj podíl z této vydatné hostiny. Nebezpečí na souši není pro migrující stáda jediným: další hrozba na ně číhá při překonávání řek. Zvířata se shromáždí na břehu řeky a chystají se na náročný úkol. Když už není vyhnutí, vrhají se často i z vysokých břehů do vody, kde na ně netrpělivě čekají obrovští krokodýli.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Odlet z Prahy, přestup na linku do Nairobi. Po příletu do Nairobi a vyřízení celních formalit na vás bude čekat na letišti řidič, který vás odveze do hotelu. Po příjezdu ubytování a nocleh.

2. den

Nairobi - jezero Naivasha
Po snídani v hotelu vás vyzvedne řidič a vydáte se na cestu do jezerní oblasti. Oběd vás čeká v Lake Naivasha Country Club, kde budete i ubytováni.
Odpoledne můžete relaxovat v krásných zahradách.
Fakultativně: výlet lodí na ostrov Crescent a pěší safari.

Ubytování: Lake Naivasha Country Club

3. den

Jezero Nakuru
Po snídani v hotelu se vydáte na celodenní safari k jezeru Nakuru. Oběd budete mít formou pikniku.
Na večeři se opět vrátíte do svého hotelu u jezera Naivasha.

Ubytování: Lake Naivasha Country Club

Jezero Nakuru

Jezero Nakuru se nachází ve Velké příkopové propadlině. Je známé neuvěřitelným množstvím ptactva: můžete zde spatřit nekonečné růžové kolonie plameňáků živících se vodní řasou, která jim dodává jejich zbarvení, hejna pelikánů a kormoránů, egyptské husy, čápy a dalších 400 ptačích druhů. V průběhu evropské zimy zde najdete i migrující druhy z Evropy.
Kromě ptačí populace zde spatříte i antilopy, žirafy, paviány, opice, prasata bradavičnatá a především hlavní místní atrakci: nosorožce. Lake Nakuru je jedním z nejlepších míst v Keni, kde můžete pozorovat jak nosorožce bílé, tak černé.

4. den

Jezero Nakuru - Masai Mara
Po snídani se vydáte na cestu do rezervace Maasai Mara. Jezerní oblast necháte za sebou a pojedete na jih přes město Narok, vstupní bránu do Maasai Mara. Budete projíždět keňskou „obilnicí“, cestu budou lemovat nekonečné lány pšenice a ječmene.
Po obědě budete mít na programu svoje první safari v Maasai Mara.

Masai Mara

Masai Mara je nejznámější rezervací nejen v Keni, ale v celé Africe a je proslulá zejména velkou migrací pakoňů a zeber (červenec – říjen) a výjimečnou populací kočkovitých šelem. Najdete zde téměř 100 druhů savců a na 500 ptačích druhů. Pokud chcete spatřit lva při lovu, jste na správném místě. Neuvěřitelná krajina rezervace je tvořena otevřenými planinami, které protíná řeka Mara a její přítoky. Koncentrace zvěře je zde opravdu vysoká a čekají vás zde nezapomenutelné zážitky.

5. - 7. den

Masai Mara
V tyto dny vás čeká klasický safari program: časně ráno začnete den šálkem kávy či čaje a vyrazíte na safari do rezervace. Toto je nejoblíbenější denní doba na pozorování zvěře. Teploty jsou příjemně nízké, lvi, gepardi a levharti hledají na travnatých pláních něco k snědku – nic netušící impalu nebo alespoň malé prasátko bradavičnaté….? A vy můžete doufat, že budete svědkem tohoto představení, které připravila příroda…
Do kempu se vrátíte na vydatnou snídani, po které budete mít čas k odpočinku. Bude následovat odpolední safari a den zakončíte večeří opět v kempu.

8. den

Masai Mara - Nairobi
Po snídani v kempu se vydáte na cestu zpět do Nairobi. Po příjezdu do Nairobi vás čeká oběd v tradiční africké restauraci Carnivore.
Odpoledne budete mít volné - na přání vám rádi zařídíme program podle vašich představ. Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet.

9. den

Přílet do Prahy

Ubytování

Hotel Mara Sentrim Camp

Poloha
Tato Lodge leží v rezervaci Masai Mara, cca 260 km od Nairobi, což je přibližně 5 hodin jízdy.
Ubytování
Stany jsou rozmístěny na prostorném pozemku v klidném prostředí mezi stromy akácií. Každý stan je moderně vybaven vlastní koupelnou a WC, elektřinou (solární), trezorem. Součástí kempu jsou i zděné domy s dvěma ložnicemi a obývací částí - ideální pro rodiny.
Vybavení
Hostům je v kempu k dispozici restaurace, bar, bazén, krb a jacuzzi.

Hotel Southern Sun Mayfair Nairobi

Poloha
Tento hotel leží v severozápadní části centra města Nairobi. Letiště je vzdálené cca 60 minut jízdy.
Ubytování
Southern Sun Mayfair Nairobi nabízí luxusní ubytování v pokojích zařízených nábytkem v koloniálním stylu a postelemi s ortopedickými matracemi. Všechny pokoje jsou dále vybaveny satelitní TV, telefonem, Wi-Fi, minibarem, kávovarem, trezorem a vysoušečem vlasů.
Z pokojů se hostům nabízí překrásný výhled do zahrady.
Vybavení
zahrada, směnárna, sauna, salonky, restaurace, recepce, půjčovna aut, prodejna suvenýrů, prádelna, obchůdky, masáže, kosmetika, knihovna, kadeřnictví, internet, hotelový trezor, hlídání dětí, fitness, čistírna, business centrum, bazén, bar, 24-hod.servis
Sport v místě a okolí
herna, fitness, bazén, golf

×