800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Afrikou – Keňa, Zimbabwe, Jihoafrická republika

Nairobi • NP Masai Mara • NP Lake Nakuru • jezero Naivasha • Hell’s Gate • Viktoriiny vodopády • Harare • Kapské Město • Mys Dobré naděje

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet do Keni. Ubytování v samém centru Nairobi. Odvážnějším zájemcům rádi ukážeme taje nočního života. Nebe i peklo zároveň. Nejopravdovější rytmy Afriky s královnami pohybů.

2. den

První africká snídaně, odjezd do NP Masai Mara. Great Rift Valley s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami Kikujů. Safari v NP Masai Mara - nejlepší pozorování divoké zvěře v Keni. První vzorky fantastické fauny Afriky. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Nocleh a večeře v komfortní lodži.

3. den

Celodenní safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“ - lva, slona, nosorožce, buvola i leoparda?! Exotická večeře s noclehem v komfortní lodži.

4. den

Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Svůj domov zde našli ohrožení bílí i černí nosorožci. Obrovská mračna růžových plameňáků, kterých zde žije přes milion. Šance na leopardy... Večeře a nocleh v lodži.

5. den

Ranní safari v NP Nakuru. Dobrodružná cesta rozmanitou krajinou k jezeru Naivasha. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamsonových – Příběh lvice Elsy. Projížďka lodí mezi hrochy, rozmanité druhy vodního ptactva. Nocleh a večeře v lodži.

6. den

NP Hell’s Gate. Působivá krajina, rudé rozeklané skály, rozlehlá savana - jedno z mála míst v Keni, kde se můžete procházet mezi stády divoké zvěře. Jedinečné safari tentokrát pěšky. Žijí zde zebry, buvoli, gazely Thomsonovy, paviáni. Návrat do Nairobi. Restaurace Carnivore. Jedinečný zážitek nejen pro gurmány. Masa divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi... jednou za život?

7. den

Odlet do Evropy nebo prodloužení zájezdu o Zimbabwe a Jihoafrickou republiku.

Prodloužení o Zimbabwe a Jihoafrickou republi

7. den

Letecky do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády s případnou zastávkou v hlavním městě Harare (v závislosti na leteckém spojení).

8. den

Viktoriiny vodopády - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá 110 m. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Livingstona, objevitele vodopádů. Plavba po Zambezi za západem slunce s bohatými stoly i tanečky.

9. den

Výběr z možných aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný raft, rychlá jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády letadélkem či helikoptérou, procházka mezi lvíčaty. Pro zájemce večerní rej masek a akrobacie domorodců.

10. den

Letecky do JAR - Kapské město. Legendární Long street roztančená nejen bubny. Greenmarket s umělci. Botanická zahrada. South African Museum. Fantazie Národní Galerie.

11. den

Výšlap či lanovkou na Stolovou horu, dominantu afrického jihu. Fantastické panorama 12 apoštolů. Ochutnávka vín ve Stellenbosh.

12. dne

Výlet na Mys Dobré naděje a Cape Point s útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Námořní muzeum s ponorkou i dekompresní komorou v Simon‘s Town, kolonie tučňáků v Boulders. Lodí z Hout Bay na skaliska plná tuleňů. „Písečné zázraky“ u Kommetije. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Noon Gun výstřelem oznamuje poledne. Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety.

13. den

Victoria Waterfront s živou muzikou. Poslední nákupy. Odlet domů.

14. den

Letecký návrat do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Casuarina - Malindi

22°C Dešťové přeháňky

Mombasa

25°C Převážně oblačno

×