800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Keňou s možností rozšířit o Zimbabwe a Jihoafrickou republiku

Nairobi | NP Masai Mara | NP Lake Nakuru | jezero Naivasha | Hell´s Gate | Viktoriiny vodopády | Harare | Kapské město | Mys Dobré naděje

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

Pětidenní safari s plnou penzí. NP Masai Mara - nejoblíbenější rezervace v Keni. Nakuru - nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců. NP Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamsonových. NP Hell´s Gate, jedinečné safari tentokrát pěšky či na kole. Letecky na Viktoriiny vodopády - domorodci přezdívané jako „hřmící kouř“. Kapské město - nejkrásnější město světa.

1. den: Odlet do Keni. Přílet ve večerních hodinách. Ubytování v samém centru Nairobi. Odvážnějším zájemcům rádi ukážeme taje nočního života. Nebe i peklo zároveň. Nejopravdovější rytmy Afriky s královnami pohybů. Nocleh v centru Nairobi.

2. den: První africká snídaně, odjezd do NP Masai Mara. Great Rift Valley s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami Kikujů. Safari v NP Masai Mara - nejlepší pozorování divoké zvěře v Keni. První pozorování fantastické fauny Afriky. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Nocleh a večeře v komfortní Mara Sopa Lodge.

3. den: Celodenní safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“ - lva, slona, nosorožce, buvola i levharta?! Exotická večeře s noclehem v komfortní Mara Sopa Lodge.

4. den: Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Svůj domov zde našli ohrožení bílí i černí nosorožci. Obrovská mračna růžových plameňáků, kterých zde žije přes milion. Šance na levharty. Večeře a nocleh v Lake Nakuru Lodge.

5. den: Ranní safari v NP Nakuru. Dobrodružná cesta rozmanitou krajinou k jezeru Naivasha. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamsonových - Příběh lvice Elsy. Projížďka lodí mezi hrochy, rozmanité druhy vodního ptactva. Nocleh a večeře v Lake Naivasha Sopa Lodge.

6. den: NP Hell´s Gate. Působivá krajina, rudé rozeklané skály, rozlehlá savana - jedno z mála míst v Keni, kde se můžete procházet mezi stády divoké zvěře. Jedinečné safari tentokrát pěšky. Žijí zde zebry, buvoli, gazely Thomsonovy, paviáni. Návrat do Nairobi. Pro zájemce večeře v restauraci Carnivore. Jedinečný zážitek nejen pro gurmány. Masa divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi... Nocleh v centru Nairobi.

7. den: Odlet do Evropy nebo prodloužení zájezdu o Zimbabwe a Jihoafrickou republiku.

8. den: Přílet od Prahy. Prodloužení o Zimbabwe a Jihoafrickou republiku

7. den: Letecky do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády. V závislosti na leteckém spojení s případnou zastávkou v Johannesburgu nebo Harare.

8. den: Viktoriiny vodopády - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá ze 110 m. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Livingstona, objevitele vodopádů. Plavba po Zambezi za západem slunce.

9. den: Výběr z možných fakultativních aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný raft, rychlá jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády letadélkem či helikoptérou, procházka mezi lvíčaty. Pro zájemce večerní rej masek a akrobacie domorodců. Nocleh na Viktoriiných vodopádech.

10. den: Letecky do JAR - Kapské město. Botanická zahrada. Greenmarket s umělci. Nocleh v Kapském městě.

11. den: Pěšky či lanovkou na Stolovou horu, dominantu afrického jihu. Ochutnávka vín ve Stellenbosh. Nocleh v Kapském městě.

12. den: Výlet na Mys Dobré naděje a Cape Point s útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Fantastické panorama 12 apoštolů. Námořní muzeum s ponorkou i dekompresní komorou v Simon’s Town, kolonie tučňáků v Boulders. Lodí z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Victoria Waterfront s živou muzikou a mořským akváriem. Legendární Long Street roztančená nejen bubny. Nocleh v Kapském městě.

13. den: Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Noon Gun výstřelem oznamuje poledne. Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Poslední nákupy. Odpolední odlet.

14. den: Přílet do Prahy.

Naše tipy pro správnou volbu

poznání tří zemí během jediného zájezdu | hodnotné safari

Počasí

Casuarina - Malindi

24°C Skoro jasno

Kimbala

25°C Polojasno

×