Keňa | Pobřeží | Bamburi

Pobyt u moře a safari v NP Tsavo

   Přidat k oblíbeným

   Poloha a popis

   1. den

   Odlet z Prahy
   Odlet z Prahy pravidelnou linkou.

   2. den

   Přílet do Mombasy
   Přílet do Mombasy, vyřízení vstupních formalit a transfer do hotelu, ubytování. Večeře v hotelu.

   3. den

   Pobyt u moře
   Pobyt u moře v hotelu s polopenzí.
   Severin Sea Lodge se nachází přímo na břehu Indického oceánu na pláži Bamburi, přibližně 12 kilometrů od Mombasy a 20 km od letiště. Hotel je postaven v tradičním svahilském stylu - hlavní budova, kulaté bungalovy i bazény jsou zasazeny doprostřed krásných palmových zahrad.
   V hotelu jsou vám k dispozici bazény, jacuzzi, volejbal, tenis, stolní tenis a další aktivity. Nedaleko hotelu se nacházejí golfová hřiště a součástí hotelu je i potápěčské centrum.

   4. den

   Safari
   Po snídani v hotelu vás vyzvedne na recepci řidič a vydáte se na cestu k národnímu parku Tsavo. Poté, co do něj vjedete bránou Tsavo River, vás čeká vaše první safari. Cestu do vašeho kempu vám zpestří nádherné výhledy na kopce Chyulu Hills i na rozlehlou africkou savanu.
   Kemp se nachází v blízkosti řeky Tsavo, v oblasti bohaté na zvěř. Čeká vás zde maximální pohodlí a pohostinnost uprostřed africké divočiny. Všechny stany jsou vybaveny koupelnou se sprchou, WC a bidetem, pohodlnými lůžky a soukromou terasou. Ve stanech je k dispozici fén, trezor a internetové připojení.
   Po příjezdu do kempu vás čeká oběd v restauraci Out Of Africa a odpoledne se již vydáte na výlet k pramenům Mzima. Najdete zde oázu palem a akácií, křišťálově čistou vodu lemovanou papyrusy. Tyto prameny jsou nejen domovem pro řadu ryb, hrochů a krokodýlů, ale jsou i hlavním zdrojem vody pro Mombasu.
   Po safari se vrátíte do kempu, kde vás bude čekat večeře á la Carte, budete mít možnost si vybrat z řady afrických specialit.
   Den ukončíte posezením u ohně, nasloucháním zvuků africké přírody a pozorováním zvěře, která se přijde osvěžit k napajedlu.

   5. den

   Safari Tsavo West
   Den začnete časně ráno tak, jak je v Africe zvykem. Vyrazíte na safari podél řeky Tsavo, která je domovem hrochů i krokodýlů. Po safari se vrátíte do kempu, kde vás čeká vydatná snídaně. Po snídani budete mít čas relaxovat ve Spa, kde si můžete dopřát některou z nabízených masáží, nebo můžete jen odpočívat u bazénu a užívat si krásný výhled do krajiny.
   Oběd budete mít v kempu a odpoledne vás čeká safari a nejkrásnější část dne: z vyhlídky budete pozorovat jedinečný africký západ slunce se skleničkou sektu v ruce. Cestou do kempu se již budete vracet za setmění a uvidíte, jak se s jinou denní dobou zase buš zcela proměnila. Po návratu do kempu vás čeká další kulinářský zážitek v podobě večeře.

   6. den

   Návrat do Mombasy
   Po snídani v kempu se vydáte na cestu zpět do Mombasy. Čeká vás poslední safari. Oběd budete mít cestou formou balíčku a v odpoledních hodinách dorazíte zpět do svého hotelu na pobřeží. Večeře v hotelu.

   7. - 8. den

   Pobyt u moře
   Pobyt u moře v hotelu s polopenzí.

   9. den

   Odlet z Mombasy
   Poslední den na plážích Indického oceánu, odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

   10. den

   Přílet do Prahy

   Ubytování

   Hotel Severin Sea Lodge

   Poloha
   Hotel Severin Sea Lodge je příjemný hotel s rodinnou atmosférou. Nachází se přímo na nejhezčí keňské pláži Bamburi Beach. Historické přístavní město Mombasa je vzdáleno jen několik kilometrů. Cesta z letiště v Mombase trvá cca 30 minut.
   Hotel
   V hotelu najdete 3 restaurace (Pool Grill restaurant, The Flame tree resaurant, Kisima a Safari Dining rooms ) ve kterých můžete vychutnat jak místní tak mezinárodní kuchyni. 4 bary, z toho jeden na střešní terase, který je určen pro speciální události. Konferenční místnost, prádelna, hlídání dětí, minimarket, boutique, internet cafe, 2 bazény a dětský bazén,zdarma lehátka a ručníky u bazénu ,masáže a lázně za poplatek, kosmetické a kadeřnické služby, 8 km od hotelu je golfové hřiště.
   Ubytování
   Hotel má 200 pokojů ve třech kategoriích
   Karibu Class (v hlavní budově) - pokoj je vybaven v tradičním africkém stylu, velké postele s moskytiérou, pokoj vybaven telefonem, trezorem, klimatizací, vysoušečem vlasů a radiem. Pokoje mají terasu nebo balkon s výhledem do tropické zahrady
   Karibu Class (bungalow) - stejné vybavení jako Karibu Class, navíc mají ledničku
   Comfort Class - luxusně vybaven, klimatizace, větrák, postel vyrobená ve svahilském stylu se zanzibarskými vyřezávanými dekoracemi. Dalším vybavením je koupelna se sprchovým koutem, WC, moskytiéra, radion, telefon, vysoušeč vlasů, koutek na přípravu kávy a čaje, trezor, balkon/terasa, minibar, košík ovoce v pokoji při příjezdu.
   Aktivity
   Hotel pořádá týdenní zábavné programy, např. gala večeře s africkými specialitami, živá muzika, disco, večer jazzu, africká noc. V hotelu dále najdete potápěčské centrum, můžete vyzkoušet surfování, katamarány, animační programy, rybaření, biliard, škola windsurfingu, půjčovna horských kol, tenisové kurty, šipky, stolní tenis.
   Vybavení
   zahrada, šipky, supermarket, restaurace, recepce, půjčovna kol, masáže, kosmetika, konferenční místnost, kadeřnictví, internet, hotelový trezor, business centrum, biliár, bazén pro děti, bazén, bar, animační programy
   Sport v místě
   windsurfing, vodní sporty, vodní lyže, tenis, šipky, stolní tenis, rybaření, půjčovna kol, potápění, plachtění, golf, cykloturistika, biliard, bazén

   Hotel Severin Safari Camp

   Poloha
   Severin Safari Camp leží v národním parku Tsavo West asi 250 km od Mombasa a Nairobi.
   Ubytování
   Hostům je k dispozici 27 luxusních stanů ze kterých je překrásný výhled na krajinu, Mt. Kilimanjaro a také na volně žijící zvířata putující k napajedlům. Mimo jiné zde můžete vidět nespočet druhů ptáků, slonů, lvů, buvolů, ale také leopardů.
   Vybavení
   24-hod.servis, bar, konferenční místnost, masáže, prádelna, prodejna suvenýrů, recepce, restaurace, zahrada

   Vybavení hotelu

   • Pro milovníky okružních cest
   • GT03-ET02