800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPotápění na jihu Keni

Pojeďte s námi prozkoumat podmořskou krásu Indického oceánu na samém jihu Keni. Tato oblast je stále ještě velmi málo objevená a navštěvovaná potápěči. Pokud se chcete při potápění kochat pohledem na hejna ryb, delfíny, barevné korálové zahrady a nemít výhled zkažený hejny dalších potápěčů a jejich bublin, pak je tato lokalita právě pro vás.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy ve večerních hodinách pravidelnou linkou do Zurichu, přestup na let do Mombasy.

2. den

Přílet do Mombasy v dopoledních hodinách. Přivítání naším zástupcem na letišti, po kterém bude následovat přibližně 2 hod. dlouhý transfer do Shimoni. Ubytování v hotelu Shimoni Reef.

3. - 7. den

Po snídani se přesunete z hotelu k přístavišti (cca 3 min pěšky) a vyrazíte na lodi za podvodním dobrodružstvím. Mezi ponory pro vás bude na lodi připravené občerstvení (káva, čaj, voda, nealko nápoje, sušenky, ovoce). Po dvou ponorech se vrátíte na základnu na ostrov Wasini, kde na vás bude čekat kuchař s obědovým menu o pěti chodech (polévka, krabi, mořské plody, zelenina, kuřecí nebo hovězí maso, rýže, hranolky … a na závěr vždy káva nebo čaj a čerstvé tropické ovoce). Odpoledne můžete relaxovat, koupat se v moři, nebo se vydat na procházku po ostrově. Navečer se vrátíte na lodi na pevninu do svého hotelu, kde budete mít večeři. V průběhu týdne se také podíváte do západní části ostrova Wasini, kde se nachází fosilní korálová zahrada, která je obklopena mangrovovým porostem.

8. den

Poslední den před odletem je volný, můžete jej strávit buď odpočinkem, nebo si můžete vybrat některý z našich programů: celodenní výlet do Mombasy nebo na Diani Beach, kiting, výlet na čtyřkolkách apod.

9. den

Po snídani transfer na letiště do Mombasy, odlet zpět do Evropy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

POTÁPĚNÍ V OKOLÍ OSTROVA WASINI

Ostrov Wasini se nachází v Indickém oceánu u jižního pobřeží Keni v blízkosti hranice s Tanzanií. Je přibližně 5km dlouhý a kilometr široký. V blízkosti ostrova se nachází Kisite-Mpunguti Marine National Park, který byl založen v roce 1973. Tento národní park zahrnuje tři ostrovy: Kisite, Mpunguti ya yuu a Mpunguti ya Chini. Cílem tohoto národního parku je mimo jiné ochrana zdejších mořských endemických druhů, mangrovových porostů a ostrovů, na kterých hnízdí mnoho migrujících ptáků.

Potápěčské lokality v této oblasti jsou relativně mělké (většinou se hloubka pohybuje mezi 10 a 18 metry), takže jsou vhodné i pro začátečníky. Pokročilí potápěči si můžou dopřát hlubší ponory na stěnách. Průměrná teplota vody je velmi příjemných 27 stupňů. Na zdejších útesech můžete spatřit více než 360 druhů podmořských živočichů. Mezi oblíbené obyvatele útesu se řadí mořské želvy, napoleoni a velká hejna tuňáků. Na ponorech potkáte i rejnoky, perutýny, murény a ostence. Na své si přijdou i fotografové a obdivovatelé makro světa – krabi, langusty, mořští koníci a pestrobarevní nahožábří mlži, tyto všechny a mnoho dalších drobotin můžete pozorovat na útesech rezervace. V průlivu mezi pevninou a ostrovem Wasini žije četná populace delfínů, se kterou se téměř jistě setkáte při plavbě lodí a s trochou štěstí je budete moct obdivovat i při ponoru. Ostrov Wasini se nachází v Indickém oceánu u jižního pobřeží Keni v blízkosti hranice s Tanzanií. Je přibližně 5km dlouhý a kilometr široký. V blízkosti ostrova se nachází Kisite-Mpunguti Marine National Park, který byl založen v roce 1973. Tento národní park zahrnuje tři ostrovy: Kisite, Mpunguti ya yuu a Mpunguti ya Chini. Cílem tohoto národního parku je mimo jiné ochrana zdejších mořských endemických druhů, mangrovových porostů a ostrovů, na kterých hnízdí mnoho migrujících ptáků. Potápěčské lokality v této oblasti jsou relativně mělké (většinou se hloubka pohybuje mezi 10 a 18 metry), takže jsou vhodné i pro začátečníky. Pokročilí potápěči si můžou dopřát hlubší ponory na stěnách. Průměrná teplota vody je velmi příjemných 27 stupňů. Na zdejších útesech můžete spatřit více než 360 druhů podmořských živočichů. Mezi oblíbené obyvatele útesu se řadí mořské želvy, napoleoni a velká hejna tuňáků. Na ponorech potkáte i rejnoky, perutýny, murény a ostence. Na své si přijdou i fotografové a obdivovatelé makro světa – krabi, langusty, mořští koníci a pestrobarevní nahožábří mlži, tyto všechny a mnoho dalších drobotin můžete pozorovat na útesech rezervace. V průlivu mezi pevninou a ostrovem Wasini žije četná populace delfínů, se kterou se téměř jistě setkáte při plavbě lodí a s trochou štěstí je budete moct obdivovat i při ponoru.

Shimoni Reef Hotel 3*

Malý hotel s rodinnou atmosférou postavený v tradičním africkém stylu. Hotel obklopuje tropická zahrada s bazénem a terasou na opalování. Tento hotel je ideálním výchozím bodem pro potápění a šnorchlování v nejjižnější části keňského pobřeží. Pokoje jsou prostorné, zařízené v jednoduchém stylu.
(směnárna, restaurace, prádelna, loď na vyjížďky po moři, bazén, bar, vodní sporty, šnorchlování, safari, rybaření, potápění)

Počasí

Casuarina - Malindi

28°C Převážně oblačno

Kimbala

29°C Polojasno

×