800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRozmanitosti národních parků Keni

Mombasa • NP Tsavo East • NP Tsavo West • NP Amboseli • Nairobi • NP Lake Nakuru • národní rezervace Masai Mara • Mombasa • ostrov Wasini • Kisite Marine Park

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy v brzkých ranních hodinách, přílet do Mombasy a transfer do hotelu Kenya Bay. Nocleh.

2.den

individuální program. Nocleh.

3.den

v časných ranních hodinách odjezd na sever do národního parku Tsavo East, kam se vjede bránou Bachuma. Po dopoledním safari následuje oběd ve Voi Safari Lodge – úžasném místě s překrásným a neopakovatelným výhledem na park Tsavo. V odpoledních hodinách do parku Tsavo West, ubytování a další odpolední safari. Večeře, nocleh v Kilaguni Serena Lodge, jedné z nejlepších lodgií v parku s výbornou polohou.

4.den

časné ranní safari, poté snídaně. Návštěva pramenů Mzima, kde je možnost pozorovat podvodními průhledy hrochy, při troše štěstí také krokodýly. Po obědě cesta do národního parku Amboseli. Ubytování. Z Amboseli se nabízí nádherný pohled na Kilimandžáro – nejvyšší horu Afriky. Možnost pozorovat nejen slony, ale také například zebry, antilopy nebo gepardy. Nocleh v Kibo Safari Camp.

5.den

dopolední safari v Amboseli. Přejezd do Nairobi. Oběd v restauraci. Odpoledne cesta do národního parku Lake Nakuru. V parku jsou i velké plochy lesů a trav, je zde bohatá fl ora i fauna. Večeře a nocleh v Lake Nakuru Lodge v centru NP.

6.den

dopolední safari. Brzký oběd, odpoledne přejezd do národní rezervace Masai Mara. Jihozápadní Keňa je domovem Masaiů – silného a nezávislého kmene, který stále udržuje vlastní tradice. Oblast Masai Mara je považována za nejkrásnější rezervaci v Africe. Ubytování v Mara Sopa Lodge na východní hranici rezervace, ve výšce 2000 m n. m. s krásnými výhledy do údolí, večeře a nocleh.

7.den

ranní a odpolední safari v národní rezervaci Masai Mara. Rozlehlé pláně jsou domovem pro stáda zeber, gazely, žirafy, opice, slony a také třeba nosorožce a krokodýly či kočkovité šelmy. Večeře a nocleh.

8.den

dopolední safari a brzký oběd. Brzy odpoledne přejezd do Nairobi. Transfer na letiště a odlet do Mombasy. Ubytování v hotelu Kenya Bay.

9.den

individ. program. Nocleh.

10.den

v ranních hodinách cesta na jih, do 80 km vzdáleného Shimoni. Nalodění na tradiční arabskou loď a plavba k mořskému parku Kisite, který je považován v Keni za jeden z nejkrásnějších. Zde bude možnost plavat (možná i s delfíny), šnorchlovat nebo se potápět. Oběd na ostrově Wasini, kde si pochutnáte na krabech a dalších rybích specialitách. Návrat do hotelu, nocleh.

11.den

individuální program. Nocleh.

12.den

transfer na letiště a odlet do Prahy.

13.den

přílet do Prahy.

Počasí

Casuarina - Malindi

28°C Polojasno

Kimbala

28°C Skoro jasno

×