800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySafari okruh Keňou s pobytem u moře + Reef

  • Nádherné Národní parky
  • Divoká zvířata
  • Zážitek na celý život

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy přes Hurghadu do Mombasy.

2. den

Přílet do Mombasy, transfer z letiště do hotelu na severním pobřeží. Aklimatizace a odpočinek v hotelu ležícím na pláži Indického oceánu. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den

Po snídani odjezd z pobřeží do vnitrozemí po hlavní silnici směřující do Nairobi. Cesta vede vzhůru do náhorních plání největšího národního parku Keni – Tsavo. Příjezd do jeho západní části a první pozorování zvěře. Oběd v lodge, v níž bude organizováno i ubytování. Odpoledne pokračování safari a návštěva útočiště nosorožců. Večeře a nocleh v srdci národního parku.

4. den

Časně ráno po snídani odjezd romantickou krajinou utvářenou sopečnou činností vulkánu Chyulu do národního parku Amboseli, který leží přímo na úpatí majestátního Kilimandžára s vrcholkem pokrytým věčným sněhem a ledem. Oběd a ubytování v lodge v srdci tohoto nejnavštěvovanějšího národního parku Keni, který je proslulý velkým bohatstvím zvěře, zejména sloních stád. Odpoledne fakultativně možnost prohlídky „manyatty“, tradiční vesnice hrdých Masajů, kteří si dodnes uchránili své tradice i primitivní způsob života. Odjezd na safari v národním parku, večeře a nocleh ve zmíněné lodge.

5. den

Po snídani pokračuje cesta na sever do náhorní roviny, v níž leží metropole země Nairobi. Průjezd městem, jemuž dominuje nejvyšší budova Afriky a Památník nezávislosti. Úrodná vysočina s téměř evropským klimatem nás zavede přímo na okraj Východoafrického příkopu, kde gigantické propadlině v zemské kůře dominuje vulkán Longonot: právě tady se ve vzdálené budoucnosti odtrhne východní Afrika od zbytku kontinentu. Panoramatická jízda končí na březích jezera Naivasha, které je významnou ornitologickou rezervací. Oběd a ubytování v moderní lodge, vyzdobené v typickém africkém stylu a obklopené působivou zahradou. Volno na vycházku k jezeru, večeře a nocleh.

6. den

Po snídani fakultativně možnost plavby lodičkou po jezeře za bližším obhlédnutím hrochů a spočítáním ptáků, poté odjezd obilnicí východní Afriky směrem na jihozápad k branám jedné z nejkrásnějších a nejbohatších přírodních rezervací východní Afriky – legendární Masai Mara. Tato proslulá rezervace zvěře je pokračováním národního parku Serengeti, který sem zasahuje z Tanzanie a je světoznámý stády africké zvěře a bohatstvím výskytu lvů a slonů. Po obědě první safari v národním parku, zaměřené na stopování „Velké pětky“. Večeře a nocleh v lodge na okraji rezervace.

7. den

Celodenní safari nás zavede hluboko do nitra unikátního území na dně Východoafrického příkopu. Během nezapomenutelné objevné cesty rozlehlými savanami Masai Mara bude možnost pozorovat nejen řadu exotických zvířat (impaly, gazely, žirafy, zebry, slony, buvolce, pakoně, pštrosy, paviány, lvy, při troše štěstí i nosorožce a gepardy), ale i stanout přímo na hranici Keni a Tanzanie. Tzv. „Masa Triangle“, nejpřísněji chráněné území, kde se odehrává každoroční migrace pakoňů a zeber, s meandry řeky Mara, v níž se válí hroši a krokodýli, je také naším dnešním cílem. Oběd formou balíčku, malý piknik pod osamoceným stromem v savaně. Večeře a nocleh v lodge na hranici Masai Mara.

8. den

Po snídani odjezd z Masai Mara rozlehlými pláněmi území Masajů, během níž kromě jejich stád krav, koz a ovcí téměř jistě uvidíte ještě zebry, žirafy a různé druhy antilop a gazel: zvířata hranice rezervace neznají… Po dálnici příjezd do Nairobi, kde následuje hostina v proslulé restauraci Carnivores, kdy máme jedinečnou příležitost ochutnat u nás méně běžné druhy masa: velblouda, pštrosa ale i třeba krokodýla. Odpoledne transfer na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta s navazujícím linkovým letem do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu dle Vaší volby. Nocleh v pobytovém hotelu na pobřeží.

9.-10. den

Dvoudenní relaxační pobyt na pláži s možností odpočinku a koupání v moři v hotelu dle volby klienta. V nabídce jsou tři hotely: Reef**, Southern Palms*** a Baobab Beach Resort****. Popisy a obrázky hotelů uvádíme v katalogu „Exotika & Egypt - pobyty u moře“.

11 den

Snídaně, v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet přes Hurghadu do Prahy, přílet.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Casuarina - Malindi

26°C Skoro jasno

Kimbala

26°C Skoro jasno

×