800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySafari s pobytem u moře na Zanzibaru

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny na letišti v Praze – Ruzyni 1,5 hodiny před plánovaným odletem. Odlet do Nairobi.

2. den

NAIROBI
Snídaně v letadle. Přílet do Nairobi brzy po ránu. Prohlídka hlavního města Keni – živé metropole s mnoha kontrasty. Navštívíte i dominantu města – Kenyatta Conference Centre, Monument Jomo Kenyaty, Národní muzeum. Večer možnost ochutnávky místní divoké zvěřiny v proslulé restauraci Carnivore (cca 25,- USD). Nocleh v Nairobi.

3. den

NAIROBI - ARUŠA
Snídaně. Přejezd mikrobusem podél nairobského národního parku na jih směrem do Tanzánie. Cestou projedeme území Amboseli Game Reserve. Poprvé uvidíte místní obyvatele – Masaje, zahalené v pláštích z červené barvy. Přejezd hranic do Tanzanie přes přechod v Namanze. Za magickou horou Longido budete moci spatřit nejvyšší horu Afriky, téměř šestisícové Kilimandžáro, posvátnou horu Masajů s ledovcem na vrcholu. Podél Arušského národního parku se sopečným dvojitým vrcholem Mount Meru dojezd do Aruši Odpoledne prohlídka Aruši, kosmopolitního města s příjemným klimatem. Návštěva místního trhu, kde je možné pořídit například dřevořezby Makonde z ebenového dřeva a další typické místní suvenýry. Večer opět možnost velmi dobré africké večeře v africkém stylu. Nocleh v Aruši.

4. den

JEZERO MANYARA
Snídaně. Odjezd z Aruši do národního parku u jezera Manyara, kde je na jednom místě několik vegetačních pásem najednou. Pozorování divoké zvěře – slonů, hrochů, žiraf, zeber, pakoňů, antilop, gazel, buvolů kaferských, prasat bradavičnatých. Při troše štěstí uvidíte i stromové lvy. Pozorování pestrých rostlin – akácií deštníkových, žluté horečky, pryšců, lontarů, královských palem, fíkovníků. Zastávka u sirných pramenů. Ubytování v hotelu na hraně Velké příkopové propadliny nad jezerem Manyara.

5. den

NGORO NGORO
Snídaně. Dopoledne navštívíte Karatu – poslední vesnici před pohlcením africkou divočinou. Návštěva minimuzea kráteru Ngoro Ngoro. Strmý výjezd k vrcholu sopečné kaldery s měnící se vegetací. Z výšky téměř 3 kilometrů sjedeme do kráteru Ngoro Ngoro s největší koncentrací zvěře na světě. V tomto dvacet kilometrů širokém a 600 metrů dlouhém kráteru je možno spatřit i ty nejatraktivnější zástupce africké fauny včetně nosorožce a další zvěře. Nocleh v Ngoro Ngoro Lodge na hraně kráteru.

6. den

SERENGETI
Snídaně s výhledem na Rajské zahrady Olduvai Gorge – kaňon, jež je stovky metrů hluboký. V tomto kaňonu s šesti odlišnými podložími dr. Leaky nalezl unikátní archeologické nálezy. Možnost návštěvy tradiční Masajské bomy, kde budete moci pozorovat běžný život Masajů. Vjezd do národního parku Serengeti – světové špičky pro sledování divoké přírody. V národním parku můžete pozorovat nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop, žirafy i slony ve volné přírodě. V Naabi Hill zvýšená šance na spatření gepardů. Nocleh v Seronera Wildlife Lodge s výhledem na nekonečné pláně Serengeti.

7. den

SERENGETI A NGORO NGORO
Mimořádné ranní safari s šancí vidět vracející se hrochy či krokodýly z noční pastvy. Pozorování nádherného východu slunce. Snídaně. Možnost využít nabídky balónového létání (let nad pláněmi Serengeti vyjde na cca 375,- USD). Safari v národním parku Serengeti s pozorováním velkých stád slonů a žiraf. Dle stavu silnic zastávka u jezera Ndutu se solnou krustou. Nocleh v lodži Lake Manyara.

8. den

MASERANI - ARUŠA
Snídaně. Procházka místní tržnicí Mto Wa Mbu s místními suvenýry a ovocem, pozorování výroby banánového piva. Návštěva hadí farmy Maserani, kde můžete pozorovat plivající hady, želvy, krokodýly, chameleony a další plazy z pestré africké fauny. Návštěva masajského miniskanzenu Cultural Heritage, kde je možné zakoupit nedávno objevené drahokamy - tanzanity. Večer možnost stylové večeře v etiopské restauraci Herbs and spice s ochutnávkou indžary a možnost pozorování Cofee ceremony – obřad přípravy kávy, nápoje, jež má své kořeny právě v Etiopii. Nocleh v Aruši.

9. den

ZANZIBAR
Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Zanzibar, atraktivní ostrov s kombinací pláží, koupání a šnorchlování i poznávání pamětihodností ostrova. Poznáte neopakovatelnou atmosféru křivolakých uliček Stone Townu (Kamenné město). V tomto starém městě navštívíte palác zázraků, dům a kostel Livingstona, jeskyni otroků. Možnost zhlédnutí představení afrických tanců a bubnů, spojené s večeří.

10. den

VÝLET NA BAWE A CHANGU
Snídaně. Plavba lodí na okolní ostrovy - panenské ostrovy Bawe a ostrov Changuu, kde budete moci pozorovat obrovské sloní želvy. Možnost šnorchlování na obou ostrovech. Piknik s ochutnávkou místních specialit. Návrat do Stone Townu, nocleh.

11. den

ZANZIBAR
Snídaně. Celodenní výlet po Zanzibaru. Navštívíte perské koupele, prales Jozani s 3 různými vegetačními pásmy, projdete se po dobrodružných visutých lávkách nad mangrovemi různých druhů. Pozorování místní fauny v Zala parku – uvidíte chameleony, hady, antilopy, unikátní endemické želvy. Cesta krajinou na nejsevernější výběžek ostrova Zanzibar. Budete moci spatřit majestátní stromy baobaby, ale také bouganvilie, pandanusy, různé druhy palem, flamboyanty a kapoky, ale i „dešťové stromy i tzv. bottle brush, stromy ve tvaru kartáčů na lahve. Nocleh na severu ostrova Nungwi.

12 - 15. den

NUNGWI
Snídaně. Pobyt v Nungwi, oblasti s nejhezčími plážemi ostrova Zanzibar. Ideální podmínky ke koupání, opalování a šnorchlování. Pro zdatnější možnost potápění. Pozorování želv ve vnitřní laguně. Návštěva farmy, kde se pěstují nejrůznější druhy koření. Naučíte se poznat hřebíček, pepřovník, kardamon, muškátový ořech, vanilku, skořici, zázvor, chlebovník, durian či šafrán.

16. den

MOMBASA
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Mombasy, největšího přístavu nejen v Keni, ale i ve Východní Africe. Nocleh v Indiana Beach hotelu zhruba 20 km jižně od Mombasy.

17. den

NAIROBI - PRAHA
Snídaně. Prohlídka Mombasy se zastávkami v místní mešitě, hinduistických chrámech, místních tržištích i v pevnosti Fort Jesus (vstup 5,- USD). Transfer na letiště a přes Nairobi odlet zpět do Prahy.

18. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Casuarina - Malindi

25°C Skoro jasno

Kimbala

25°C Skoro jasno

×