800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySafari v Keni a Tanzanii s pobytem na Zanzibaru

Keňa | Tanzanie | Zanzibar | Nairobi | Arusha | NP jezero Manyara | Noro Noro | NP Serengeti | ostrov Changu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

Na safari nocujeme v komfortních hotelích na atraktivních místech národních parků. Luxusnější ubytování držíme i jinde. Nejbohatší safari v exkluzivním balení. Ngoro Ngoro - největší koncentrace zvěře na světě. Serengeti - nedozírné pláně plné zvířat. Manyara - odlišná vegetační pásma. Šance na stromové lvy. Hadí farma plná kuriozit. Možnost letu balónem nad pláněmi se zvířaty. Ostrov koření Zanzibar - nejhezčí pláže, smaragdová voda i bílý písek. Skvělé šnorchlování i potápění.

1. den: Odlet z Prahy do Nairobi.
2. den: Přílet do Nairobi. Kontrasty hlavního města. Návštěva muzea Karen Blixen. Farma a dům, kde žila slavná spisovatelka. Žirafí centrum, kde lze pozorovat a krmit z ruky žirafy Rotschildovy. Restaurace Carnivore, jedinečný zážitek nejen pro gurmány. Masa divočiny, krokodýli, buvoli, pštrosi. Nocleh v centru Nairobi.
3. den: Podél Nairobského NP na jih mizí civilizace a roste nekonečná savana. Za Maparasha Hills projedeme Amboseli Game Reserve s šancí na první zvířata. Postavy zahalené do červené - Masajové. Tanzanie, hraniční přechod v Namanze. Bude šestitisícové Kilimandžáro schováno v mracích? Posvátná hora Masajů s ledovcem na vrcholu. Podél Arušského NP se sopečným Mt. Meru do „hlavního města safari“. Kosmopolitní Arusha s příjemným klimatem. Dřevořezby Makonde z ebenového dřeva. Nocleh v centru Arushi.
4. den: Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. NP Lake Manyara s odlišnými vegetačními pásmy. Sloni, hroši, žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Šance na stromové lvy. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy, kolosy fíkovníků. „Salámovník“ je skutečností. Nocleh v Kirurumu Tented Lodge na hraně příkopové propadliny.
5. den: Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes NP Ngoro Ngoro. Mohyla obětem divočiny. Památník G. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Atraktivní ubytování v Serengeti Sopa Lodge unikátně zakomponované do krajiny.
6. den: Mimořádné ranní safari v NP Serengeti. Šance na hrochy vracející se z noční pastvy. Východ slunce. Podaří se nám zahlédnout levharta? Možnost balónového létaní. Let nad pláněmi Serengeti s impozantním safari. Po přistání se podává šampaňské a stylová snídaně. Přejezd do NP Ngoro Ngoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Uvidíme masajské tance? Olduvai Gorge - archeologická „lahůdka“. Unikátní nálezy Dr. Leakyho. Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v Ngoro Ngoro Sopa Lodge na hraně kaldery s pohádkovým výhledem na kráter.
7. den: Safari v kráteru Ngoro Ngoro. Z výšky téměř 2 500 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce! Nocleh v Kirurumu Tented Lodge na hraně příkopové propadliny.
8. den: Ranní safari v NP Lake Manyara. Mto-Wa-Mbu. Tržnice s tradičními výrobky. Exotické ovoce včetně červených banánů. Výroba „banánového piva“. Hadí farma Maserani - plivající hadi, želvy, krokodýli, chameleoni. Cultural Heritage - nepřeberné nákupní možnosti, mineralogická rarita - tanzanity. Možnost večeře v etiopské restauraci s ochutnávkou indžary. Nocleh v příjemné Arushi.
9. den: Letecky na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město. Palác zázraků. Dům a kostel Livingstona. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.
10. den: Lodí na ostrov Changu. Bělostný písek a smaragdové moře, rybí piknik. Obrovské sloní želvy, šnorchlování. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.
11. den: Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrovemi různých druhů. Červenobílé guarezy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé savaně. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougenvilie, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi.
12. - 13. den: Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Zajímavá práce lodníků s plachtovím. Nocleh v oblasti Nungwi.
14. den: Poslední koupání. Odlet ze Zanzibaru s mezipřistáním v keňském Nairobi.
15. den: Přílet zpět do Prahy.

Naše tipy pro správnou volbu

Atraktivní safari v nejlepších parcích Afriky (NP jezero Manyara, NP Serengeti). Extrémní bohatství zvě. Relaxace na nejkrásnější pláži Zanzibaru. Návštěva Keňi, Tanzánie, Zanzibaru.

Počasí

Casuarina - Malindi

23°C Skoro jasno

Kimbala

23°C Skoro jasno

×