800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySamburu a Masai Mara: stylově a autenticky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Nairobi - Samburu

Ráno vás v hotelu v Nairobi (případně na mezinárodním letišti – při časně ranním příletu) vyzvedne řidič a pojedete na vnitrostátní letiště Wilson. Odsud odletíte dopoledním letem do Samburu. Tady na vás bude čekat průvodce, který vás odveze do lodge, kde se ubytujete. Dáte si oběd a odpoledne již vyrazíte na své první safari.
Budete se pohybovat po soukromé rezervaci Kalamata, kterou tvoří přes 200 000 akrů panenské africké divočiny. Vzhledem k tomu, že Saruni je jedinou lodží na tomto území, budete mít tento kus Afriky jenom pro sebe. Když se bude slunce chýlit za obzor, najdete si místo, odkud budete moct západ pozorovat, a váš průvodce vám k tomu nabídne drink.

Po návratu do lodge na vás bude čekat večeře, která vytvoří dokonalou tečku za vaším prvním dnem v africké divočině. Místní kuchyně je inspirovaná italskými vlivy (odráží původ majitele Saruni), ale zároveň také využívá místních čerstvých surovin. Budete překvapeni, jaký kulinářský zážitek pro vás bude připraven uprostřed africké buše.

2. den

Samburu

Časně ráno vyrazíte na safari otevřeným Land Roverem do národního parku Samburu. Kromě některých zástupců tzv. „Velké 5“ (slon, nosorožec, lev, leopard, buvol) se zde budete snažit najít místních „speciálních 5“: žirafu síťovanou, zebru Grévyho, oryxe beisa, pštrosa somálského a antilopu žirafí. Všechny tyto vzácné druhy najdete pouze v severní části Keni.

Poobědváte tentokrát formou pikniku a odpoledne se vrátíte do lodge, kde budete mít možnost relaxovat u bazénu s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Den zakončíte opět večeří v lodži.

3. den

Samburu

Ráno vás čeká další safari v rezervaci Samburu. Na oběd se tentokrát vrátíte do lodge a po obědě se vydáte se svým stopařem pěšky do přírody. Ukáže vám zajímavosti jak z živočišné, tak z rostlinné říše a především si budete všímat drobných věcí, které na safari z vozu snadno přehlédnete. Podíváte se také do jeskyní, kde najdete skalní kresby.

V pozdním odpoledni vás čeká další safari v soukromé rezervaci Kalamata, které bude zakončeno večeří v buši pod nekonečnou africkou oblohou plnou hvězd.

4. den

Samburu - Masai Mara

Po snídani odletíte v 9.30 vnitrostátní linkou na jih, do oblasti Masai Mara. Po přistání na vás bude opět čekat místní řidič / průvodce a vydáte se na vaše první safari v této části Keni. Oběd budete mít formou pikniku u řeky ve stínu akácie. Po obědě se vrátíte do lodge, kde budete mít čas na odpočinek.
Navečer opět vyrazíte na safari v Mara North Conservancy. Tato rezervace sousedí s Masai Mara a je součástí stejného ekosystému. Najdete zde mnoho zvěře, jedinečnou krajinu a rozhodně ne žádná kvanta džípů a minibusů naplněných turisty.
Stejně jako na severu s Saruni Samburu budete mít pocit, že tento kus africké přírody patří jen a jen vám.

5. den

Masai Mara

Časně ráno vyrazíte na safari a budete pátrat po velkých kočkách a predátorech, kteří se touto dobou vracejí z lovu. Na oběd se vrátíte do lodge a odpoledne si můžete dopřát třeba masáž. Navečer se vydáte na další safari, tentokrát do oblasti, kde se dají spatřit velká stáda žiraf.
Večeře bude servírována v lodži a pokud nebudete unaveni, můžete ještě vyrazit se svým průvodcem na noční safari.

6. den

Masai Mara

Dnes ráno můžete vyrazit na pěší safari po okolí, nebo se vydat na Kilileoni, nejvyšší kopec ekosystému Serengeti – Masai Mara.

Odpoledne vás čeká další safari a objevování přírodních krás Masai Mara. Pokud vám bude přát počasí, svůj pobyt v tomto nádherném koutě Afriky zakončíte večeří v buši, zaposloucháte se do zpěvu Masajů a budete mít možnost obdivovat tradiční tanec těchto hrdých bojovníků.

7. den

Masai Mara - Nairobi

Po snídani cestou k odletové dráze ještě budete mít možnost navštívit útulek pro nosorožce, který je v oblasti severní Mary, a v 11 hodin odletíte zpět do Nairobi. Po příletu na vás bude čekat řidič, který vás odveze do hotelu nebo třeba na mezinárodní letiště, budete-li si chtít svůj pobyt v Africe prodloužit například o odpočinek na bílých plážích ostrova Zanzibar.

Počasí

Casuarina - Malindi

27°C Skoro jasno

Kimbala

26°C Polojasno

×