800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Tanzánie s pobytem v Keni

Mombasa • Arusha • kráter Ngorongoro • NP Serengeti • jezero Manyara • Taita Hills • Mombasa

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy v brzkých ranních hodinách, přílet do Mombasy, transfer do hotelu Kenya Bay, ubytování a nocleh.

2. den

individuální program. Nocleh.

3. den

brzo ráno přejezd do tanzanské Arushy s přechodem hranice mezi Keňou a Tanzánií v Tavetě (cca 6 hod.). Ubytování a oběd v Olasiti Lodge na předměstí Arushy. Odpoledne volno na prohlídku města, které leží u NP Arusha, kterým prochází příkopová propadlina. Večeře, nocleh.

4. den

cesta pokračuje do chráněného území Ngorongoro (cca 4 hod.). Ubytování v Ngorongoro Sopa Lodge umístěné při ústí kráteru, na jeho východní části s úchvatnými výhledy na dno kráteru a nádherné západy slunce, oběd. Odpoledne sestup terénními vozy do kráteru Ngorongoro na safari uvnitř kráteru. Kráter s výškou okrajů téměř 3000 m je zapsán na seznamu UNESCO a je zde k vidění nejen „velká pětka“, ale mnoho druhů menší zvěře a ptactva. Večeře, nocleh.

5. den

přejezd na sever do NP Serengeti (cca 5 hod.). Zastávka na oběd. Safari cestou na ubytování v Serengeti Sopa Lodge v JZ části parku s překrásným výhledem na nekončící pláně Serengeti. Večeře, nocleh. V tomto nádherném parku, který patří mezi nejzajímavější ve východní Africe, strávíte 2 dny. Serengeti – v řeči Masajů znamenající „nekonečné prérie“ – je jedním z nejrozsáhlejších chráněných území Afriky.

6. den

celodenní safari v národním parku s obědem ve formě pikniku, návrat na ubytování, večeře, nocleh.

7. den

po snídani přejezd do NP Manyara v údolí Great Rift Valley, rozkládajícího se v sousedství stejnojmenného jezera (cca 4,5 hod.). Cestou zastávka u rokle Olduvai s významným archeologickým nalezištěm kosterních pozůstatků prehistorických hominidů. Oběd a ubytování. Odpolední safari v parku známém obrovskými koloniemi pelikánů a hrochů, žiraf i vegetací připomínající deštný prales. Večeře, nocleh.

8. den

brzká snídaně a cesta zpátky do Arushy a dále k hranicím v Taveta (cca 5 hod.). Oběd formou pikniku. Překročení hranice do Keni, cesta pokračuje do Taita Hills – návštěva soukromé přírodní rezervace Salt Lick. Odpolední safari. Večeře a nocleh v Sarova Taita Hills Lodge.

9. den

po brzké snídani safari v přírodní rezervaci. Oběd a návrat do Mombasy. Večer ubytování a nocleh v hotelu Kenya Bay.

10. den

individuální program. Nocleh

11. den

odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den

přílet do Prahy.

Počasí

Casuarina - Malindi

24°C Skoro jasno

Kimbala

25°C Polojasno

×