800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze severní Keni - pro náročné

Nairobi • Aberdare • Sweetwaters • Lake Nakuru • Lake Naivasha • Masai Mara • Nairobi

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy s přestupem do Nairobi.

2. den:

přílet do Nairobi, transfer do hotelu a ubytování. Nocleh.

3. den:

přejezd do národního parku Aberdare, po obědě v Aberdare Country Club transfer na unikátní  pobyt ve "stromovém hotelu" The Ark Lodge. The Ark = Archa leží v hlubokých lesích, je ojedinělou kombinací  ubytování a zařízení na pozorování zvěře v jejich přirozeném prostředí v jednom. Přímo ze speciálních pozorovatelen, otevřených teras i zasklených verand můžete pozorovat a fotit zvěř  přicházející k napajedlu Yasabara či velkému solnému lizu i celou noc. Nocleh a večeře v The Ark Lodge.

4. den:

 po snídani odjezd do rezervace Sweetwaters, oběd a ubytování v Sweetwaters Tented Camp, nádherné chráněné oáze vybudované okolo napajedla, v srdci soukromé rezervace Ol Pejeta, s kouzelnými výhledy přes planiny na zasněžené vrcholy Mt. Kenya. Odpolední safari, návštěva záchranné stanice šimpanzů a rezervace černých nosorožců, 4 z nich sem byli dopraveni ze ZOO ve Dvoře Králové.  Večeře a nocleh.

5. den:

přejezd do národního parku Lake Nakuru, kde žije nejen na 450 ptačích druhů mezi nimi plameňáci, pelikáni, čápi, ale je to také jedno z mála míst, kde lze vidět vzácného bílého nosorožce. Oběd a ubytování v krásně položeném Flamingo Hill Camp na okraji národního parku. Odpolední safari s návštěvou pobřeží jezera, útesů. Večeře a nocleh.

6. den:

 po snídani odjezd do oblasti jezera Naivasha a ubytování v Lake Naivasha Country Club (stará koloniální architektura, pohodlné ubytování uprostřed krásné přírody). Z vrcholu strmého srázu Velké příkopové propadliny (Great Rift Valley) uvidíte největší sladkovodní jezero v Keni - Naivasha - tisíce stop pod vámi. Odpoledne plavba lodí po jezeře. Večeře a nocleh.

7. den:

přejezd do přírodní rezervace Masai Mara, tato rezervace je součástí planiny Serengeti známé pozoruhodnými migracemi divokých zvířat a je domovem velké pětky: lvů, slonů, leopardů, bůvolů a nosorožců, které lze vidět během safari stejně jako zebry, gazely, žirafy aj. Příjezd na oběd do Keekorok Lodge ležící v srdci proslulé národní rezervace, s bohatou historií nejstarší chaty v Masai Mara, nyní nabízející kvalitní zázemí vč. bazénu, spousty aktivit či vynikající kuchyně.  Odpoledne fascinující safari pozorující lvy, gepardy a další predátory. Večeře a nocleh.

8. den:

dopolední a odpolední safari v Masai Mara. Oběd, večeře a nocleh v Keekorok Lodge.

9

. den:  po snídani transfer na letiště, odlet z Nairobi s přestupem do Prahy.

10. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Casuarina - Malindi

26°C Polojasno

Kimbala

26°C Polojasno

×