800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVezměte děti na safari

10-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
V odpoledních hodinách odlet pravidelnou linkou z Prahy do Amsterodamu a odtud dále do Nairobi.

2. den

PŘÍLET DO NAIROBI - ODJEZD K JEZERU NAKURU
V ranních hodinách přílet do Nairobi. Po vyřízení vstupních víz na Vás bude Váš řidič/průvodce, který Vás bude doprovázet po celou dobu safari. Z letiště se vydáte k jezeru Nakuru, které je oblíbeným místem zejméne díky blízkosti k Nairobi. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Po obědě a odpočinku již vyrazíte za svým prvním dobrodružstvím k jezeru. Na jezeru budete mít možnost spatřit velká hejna plameňáků a pelikánů. Po safari (cca 2,5h) návrat do lodge a večeře.
OBĚD - VEČEŘE

JEZERO NAIVASHA
Jezero Naivasha je v zemi alkalických jezer a horkých pramenů výjimkou a je sladkovodní. Je vzdálené asi 100km od Nairobi. Plocha jezera je 139km². Kolem jezera je močál, který má rozlohu cca 64km². Jeho velikost je závislá na deštích.
Lake Naivasha je známé svým množstvím ptačích druhů, kterých je přes 400. V jezeře je i spousta hrochů. Je to jedno z nejlepších míst, kde můžeme vidět guerézy červené.

JEZERO NAKURU Malý národní park tvoří především samo jezero Nakuru, které je známé zejména díky časté přítomnosti obrovských hejn plameňáků. Spolu s asi stovkou dalších ptačích druhů je Nakuru pravým rájem pro všechny obdivovatele pestré ptačí říše. K dalším vzácným obyvatelům parku pak patří zhruba padesát ohrožených nosorožců černých a také více než dvacítka nosorožců bílých.

3. den

JEZERO NAKURU - MASAI MARA
Dnes Vás čeká velmi dlouhý přejezd do národního parku Masai Mara (cce 6h). Převážná část vede po nově postavené silnici přes Velkou příkopovou propadlinu a poslední úsek polní cestou už je příjezdová cesta do národního parku. Cesta je celkem vyčerpávající, ovšem odměnou Vám bude překrásná krajina Masai Mary a především její obyvatelé Jako ochutnávku se můžete podívat do naší galerie na Facebooku z letošní cesty do Afriky. Do lodge přijedete na oběd, poté se odpočinete a v odpoledních hodinách se vypravíte za zvířaty. Po 2,5 safari návrat do lodge.
SNÍDANĚ - OBĚD - VEČEŘE

4. den

MASAI MARA
Ranní a odpolední safari. Brzy ráno vyrážíme na safari proto, že zvířata se v tuto dobu probouzejí a začínají být aktivní. S přibývajícím sluncem jim začíná být příliš horko a hledají si stinné a klidné místo k dennímu odpočinku. Opět aktivní začínají být ve večerních hodinách.
SNÍDANĚ - OBĚD - VEČEŘE

MASAI MARA
Nejznámější keňská Národní rezervace a především země Masajů. Rezervace je rozdělena do dvou částí, celková rozloha činí 320 km2. Většinu území zaujímají travnaté plochy a akácie. Rezervace je velmi dobře zavlažována díky řekám, které se tu navzájem prolínají.
Žijí zde lvi, které lze velmi často spatřit při lovu. Jsou zde k vidění masová putování slonů, buvolů, hrochů a zeber. Dále také Thomsonovy a Grantovy gazely nebo impaly, Masajské žirafy, hyeny skvrnité a šakali. Naopak těžké je spatřit levharty nebo gepardy.

5. den

MASAI MARA - NAIROBI - MOMBASA
Dnes Vás čeká zpáteční cesta do Nairobi a odtud již pokračujete vnitrostátním letem do Mombasy. V Mombase na Vás bude čekat zástupce Marco Polo a odveze Vás do hotelu.
SNÍDANĚ - VEČEŘE

6.-8. den

MOMBASA
Pobyt v hotelu na plážI.
ALL INCLUSIVE.

9. den

MOMBASA - NAIROBI
V odpoledních hodinách transfer zpět na letiště, odlet do Nairobi a odtud dále do Amsterodamu.

10. den

NÁVRAT DO PRAHY
V ranních hodinách přílet do Asmterodamu a zde přestup na let do Prahy.

Cena zahrnuje:

- zpáteční letenku Praha - Nairobi - Praha v ekonomické třídě
- zpáteční letenku Nairobi - Mombasa - Nairobi v ekonomické třídě
- letištní poplatky
- po dobu safari průvodce/řidič (aj)
- na safari doprava minubusem
- vstupy do všech uvedených parků
- zpáteční transfer z Mombasy do hotelu Voyager a zpět
- asistence delegáta Marco Polo (aj)
- 1x ubytování Lake Nakuru Lodge/Lake Elementaita Lodge
- 2x ubytování v Mara Sopa Lodge nebo podobné
- 4x ubytování v hotelu Coconut Village v pokoji Superior Pool View
- po dobu safari plná penze
- v hotelu Voyager all inclusive
- zákonné pojištění CK proti úpadku
- cestovní pojištění Evropské cestovní pojišťovny

Cena nezahrnuje:

- fakultativní připojištění Evropské cestovní pojišťovny (např. pojištění storno zájezdu ze zdravotních důvodů)
- vstupní vízum do Keni (po příletu do Keni za poplatek USD 25/os.)

Poznámka:

Krátkodobé safari je vhodné i pro malé děti. Zvažte ovšem možnosti Vašeho dítěte vzhledem k přejezdům a také k době strávené v autě na safari. Safari je velkým zážitkem pro děti především školního věku.

Počasí

Casuarina - Malindi

29°C Převážně oblačno

Kimbala

29°C Skoro jasno

×