800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa keňským dobrodružstvím bez obav z nedorozumění - zájezd s českým průvodcem

11-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
V odpoledních hodinách odlet pravidelnou linkou z Prahy do Amsterodamu a odtud dále do Nairobi.

2. den

PŘÍLET DO NAIROBI - ODJEZD K JEZERU NAKURU
V ranních hodinách přílet do Nairobi. Po vyřízení vstupních víz na nás bude čekat naš řidič, který nás bude doprovázet po celou dobu safari. Z letiště se vydáme do hotelu Jacaranda kde nás čeká snídaně, abycom načerpali energii k celedodennímu programu. Po snídani již vyrazíme k jezeru Naivasha, které se nechází mezi Nairobi a jezerm Nakuru - naším dnešním cílem. Na jezeře si užijeme plavbu na lodi mezi hrochy a seznámíme se prvními africkými zvířaty při procházce mezi žirafami a zebrami. Poté už nám zbývá jen hodina cesty k jezeru Nakuru. Ubytujeme se a po obědě a odpočinku již vyrazíme za svým dalším dobrodružstvím k jezeru. Na jezeru budeme mít možnost spatřit velká hejna plameňáků a pelikánů. Po safari (cca 2,5h) návrat do lodge a večeře.
SNÍDANĚ - OBĚD - VEČEŘE

JEZERO NAIVASHA
Jezero Naivasha je v zemi alkalických jezer a horkých pramenů výjimkou a je sladkovodní. Je vzdálené asi 100km od Nairobi. Plocha jezera je 139km². Kolem jezera je močál, který má rozlohu cca 64km². Jeho velikost je závislá na deštích.
Lake Naivasha je známé svým množstvím ptačích druhů, kterých je přes 400. V jezeře je i spousta hrochů. Je to jedno z nejlepších míst, kde můžeme vidět guerézy červené.

JEZERO NAKURU
Malý národní park tvoří především samo jezero Nakuru, které je známé zejména díky časté přítomnosti obrovských hejn plameňáků. Spolu s asi stovkou dalších ptačích druhů je Nakuru pravým rájem pro všechny obdivovatele pestré ptačí říše. K dalším vzácným obyvatelům parku pak patří zhruba padesát ohrožených nosorožců černých a také více než dvacítka nosorožců bílých.

3. den

JEZERO NAKURU - MASAI MARA
Dnes nás čeká velmi dlouhý přejezd do národního parku Masai Mara (cce 6h). Převážná část vede po nově postavené silnici přes Velkou příkopovou propadlinu a poslední úsek polní cestou už je příjezdová cesta do národního parku. Cesta je celkem vyčerpávající, ovšem odměnou nám bude překrásná krajina Masai Mary a především její obyvatelé Jako ochutnávku se můžete podívat do naší galerie na Facebooku z loňské cesty do Afriky. Do kempu přijedeme na oběd, poté se odpočineme a v odpoledních hodinách se vypravíme za zvířaty. Po 2,5 safari návrat do kempu.
SNÍDANĚ - OBĚD - VEČEŘE

4.-5. den

MASAI MARA
Ranní a odpolední safari. Brzy ráno vyrážíme na safari proto, že zvířata se v tuto dobu probouzejí a začínají být aktivní. S přibývajícím sluncem jim začíná být příliš horko a hledají si stinné a klidné místo k dennímu odpočinku. Opět aktivní začínají být ve večerních hodinách.
SNÍDANĚ - OBĚD - VEČEŘE

MASAI MARA
Nejznámější keňská Národní rezervace a především země Masajů. Rezervace je rozdělena do dvou částí, celková rozloha činí 320 km2. Většinu území zaujímají travnaté plochy a akácie. Rezervace je velmi dobře zavlažována díky řekám, které se tu navzájem prolínají.
Žijí zde lvi, které lze velmi často spatřit při lovu. Jsou zde k vidění masová putování slonů, buvolů, hrochů a zeber. Dále také Thomsonovy a Grantovy gazely nebo impaly, Masajské žirafy, hyeny skvrnité a šakali. Naopak těžké je spatřit levharty nebo gepardy.

6. den

MASAI MARA - NAIROBI - MOMBASA
Pokud budete mít zájem, tak dnes ráno ještě vyrazíme na rozlučkové safari s Masai Marou a ve 13.00 již odletíme z místního letiště do Malindi. Odtud již jen krátká cesta do hotelu a můžeme si začít užívat zaslouženého odpočinku u moře.
SNÍDANĚ - po příjezdu do hotelu na pobřeží All Inclusive

6.-9. den

MALINDI
Pobyt v hotelu na pláži.
ALL INCLUSIVE.

10. den

MALINDI - NAIROBI
V odpoledních hodinách transfer zpět na letiště, odlet do Nairobi. Protože máme v Nairobi ještě dostatek času, tak si zajedeme na večeři do výborné restaurace Carnivore, která je oblíbená pro výtečné grilované maso. Po večeři se vrátíme zpět na letiště a odletíme do Amsterodamu.

11. den

NÁVRAT DO PRAHY
V ranních hodinách přílet do Asmterodamu a zde přestup na let do Prahy.

Cena zahrnuje:

- zpáteční letenku Praha - Nairobi - Praha v ekonomické třídě
- vnitrostátní letenku Masai Mara - Malindi
- vnitrostátní letenku Malindi - Nairobi
- letištní poplatky
- po dobu safari průvodce/řidič (aj)
- doprovod českého průvodce po celý zájezd
- na safari doprava vozem 4x4
- vstupy do všech uvedených parků
- zpáteční transfer z Malindi do hotelu Coconut a zpět
- 1x ubytování Lake Nakuru Lodge
- 3x ubytování v Mara Fig Tree Camp
- 4x ubytování v hotelu Coconut Village v pokoji Superior Pool View
- po dobu safari plná penze
- v hotelu Coconut all inclusive
- večeře v restauraci Carnivore na rozloučenou
- zákonné pojištění CK proti úpadku
- cestovní pojištění Evropské cestovní pojišťovny

Cena nezahrnuje:

- vstupní vízum do Keni (zajistíme si ho po příletu do Nairobi za poplatek USD 25/os.)
- fakultativní připojištění Evropské cestovní pojišťovny za poplatek 990,- kč/os. (např. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů)
- spropitné a osobní výdaje

Poznámka:

V termínu 3. - 13.9. 2012 máme zajištěno ubytování v Masai Maře v kempu Mara Fig Tree Camp.
Během zájezdu v tomto termínu máte jedinečnou možnost pozorovat v rezervaci Masai Mara velkou migraci!

Afrika se Vám dostane pod kůži, kdo ji jednou pozná z té úchvatné, tajemstvím a dobrodružstvím prodchnuté stránky, ten se bude do Afriky vracet, bude chtít navštívit další a další kouty tohoto kontinentu, nebo se bude chtít vracet na stejná místa, aby je poznal hlouběji.
Pokud se chystáte poprvé vyrazit do Afriky, tak Vám Keňu doporučujeme jako ideální kombinaci dostupných a kvalitních služeb. Váháte a bojíte se jazykové bariéry? Kromě místního průvodce Vám bude bude po celou dobu zájezdu k dispozici český delegát.
Přesto, že je Afrika nabízena na našem trhu i cestovními kancelářemi, zaměřenými na masovou turistiku, my jsme naprosto přesvědčeni, že Afrika není destinace poro masovou turistiku. Kouzlo setkání s divokou přírodou, setkání s místními lidmi, setkání s ojedinělou atmosférou se rozplyne v okamžiku, kdy se "vyrojí" velká skupina turistů. Afrika vyžaduje intimní atmosféru malých skupinek, kdy jeden respektuje zájmy druhého, kdy si lidé vyhoví, kdy je průvodce v bezprostředním kontaktu s klienty, kdy itinerář je jakýmsi "návodem k použití" a v daném okamžiku se využije na 100% to, co příroda a štěstí pro návštěvníka připraví - je přece nesmyslné odjet z místa, kde se lvice připravují k lovu, jen proto, že je v plánu cesty oběd apod.
Naše skupina se tedy bude realizovat minimálně při počtu 4 účastníků a maximálně 8, při takovém počtu již budou k dispozici 2 čeští průvodci (auto má maximálně 7 míst, tak pro každé auto českého průvodce).

Počasí

Casuarina - Malindi

28°C Skoro jasno

Kimbala

24°C Slabý déšť

×