800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKolumbie s českým průvodcem

    Tato exotická země je ideálním spojením relaxu na karibském pobřeží s poznáváním rozmanité kolumbijské kultury a historických památek.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Bogoty
Odlet z Prahy do Bogoty. Po příletu, v odpoledních hodinách privátní transfer s místním průvodcem z letiště do hotelu, který je situován v centru města.
Ubytování, nocleh v hotelu Muisca.

2. den

Bogota
Přivítáme Vás v Bogotě, hlavním městě Kolumbie. Po snídani se vydáme na prohlídku hlavního města. Střed města je zajímavou směsicí španělské koloniální architektury a moderních výškových budov, které vytvářejí pravoúhlou síť budov a ulic. Návštěva katedrály v nejstarší čtvrti města, koloniální La Candelaria, prezidentského paláce, Muzea zlata, které schraňuje 34.000 kusů zlatých předmětů a 20.000 exponátů z kamene, keramiky či polodrahokamů, které patřily kulturám Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Tato kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druhu na světě.
Nocleh v hotelu Muisca.

3. den

Bogota – Zipaquira
Snídaně, odjezd do města Villa de Leyva, typického koloniálního městečka na úpatí And, jehož historie sahá do roku 1572, kde budete mít pocit, že se zastavil čas. Po cestě se zastavíme na prohlídku solné katedrály v Zipaquira. Návštěva podzemní katedrály soli, nachází se v hloubce 120 m pod zemí a byla objevena v solném dole. Solná katedrála v Zipaquirá, neboli Catedral de Sal de Zipaquirá, je podzemním kostelem. Katedrála byla postavena v tunelu solných dolů u solné hory nedaleko města Zipaquirá. Točitými tunely vedoucími do hloubky zhruba 200 metrů k římskokatolickému kostelu se prochází kolem 14 menších kaplí. Kaple znázorňují křížovou cestu. Samotný chrám má tři sekce, které představují narození, život a smrt Ježíše.
Nocleh v hotelu Sol de la Villa.

4. den

Villa de Leyva
Dnes si prohlédneme historické centrum městečka Villa de Leyva a také astronomickou observatoř.Jako první se zastavíme na prohlídku astronomické observatoře Muisca. Dále navštívíme Convento del Santo Ecce Homo – Rozsáhlý klášter, založen r. 1620 (13 km od Villa de Leyva).
Zajímavá stavba, vybudovaná z kamene a nepálených cihel.

5. den

Armenia a kávové plantáže
Po snídani transfer na letiště v Bogotě, odlet do Armenie do oblasti pěstování kávy, San Alberto. Transfer do hotelu.
Ubytování v hotelu Finca La Tata na dvě noci.

6. den

kávová plantáž, motýlí zahrada
Snídaně v hotelu, celodenní prohlídka San Alberto, kávové plantáže. Ke konci zavítáme do motýlí zahrady.

7. den

Cocora Valley
Dnes navštívíme Cocora Valley s jeho typickými voskovými palmami, které jsou kolumbijským symbolem. Aby se zamezilo jejich ničení, byla celá oblast vyhlášena Národním parkem. Návštěva klasického městečka regionu – Salenta, které je typické pro tuto oblast pěstování kávy. Přes týden je velmi klidným místem, ale o víkendu je populárním výletním cílem místních. Vyhlášenou místní delikatesou je pstruh připravovaný na desítky způsobů. Vychutnáme si oběd v místní tradiční restauraci.
Transfer na letiště v Armenii a odlétáme vnitrostátní linkou do Cartageny. Přílet, transfer a ubytování v Cartageně. Nocleh v hotelu Don Pedro de Heredia.

8. den

Cartagena
Cartagena leží na severu Kolumbie. Jedná se o největší přístav v zemi a žije zde cca 900 tis. obyvatel. Město bylo založeno roku 1533 Donem Pedro de Heredita. Cartagena je jedno z nejpopulárnějších turistických destinací. Tak nás tedy čeká okružní jízda historickým centrem "Cartagena de Indias“ a další atrakce, jako např. návštěva kláštera Castillo de San Felipe a La Popa. Město je obestavěno hradbami a má mnoho historických staveb, také však moderní část města. Najdeme zde mnoho kostelů, paláců, náměstí a další různé krásné stavby.

9. den

Cartagena
Dnes si doprohlédneme to, co jsme včera nestihli - pevnost San Felipe a klášter La Popa, odkud je nádherná vyhlídka na celé město.

10. den

ostrovy Rosario
Ráno transfer do přístavu a odjez na blízký ostrov Isla del Sol (součástí souostroví Rosario), odpočinek na pláži, koupání v karibském moři. Poté návrat zpět do Cartageny.
Západně od města Cartagena leží 25 malých korálových ostrovů, které byly vyhlášené za národní park za účelem ochrany nádherného, ale křehkého ekosystému.

11. den

volný den v Cartageně
dnes volný den k nákupům nebo jenom procházce Caragenou.

12. den

Odlet
transfer na letiště v Cartageně, přelet do Bogoty a odlet domů.

×