800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPanama - Kolumbie - Ekvádor

Panamský průplav, přírodní rezervace s desítkami ostrovů v džungli, koloniální architektura, památky Inků, to vše uvidíte na této vyjmečné cestě.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy s mezipřistáním do Panama City. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný čas, nocleh.

2. den

PANAMA CITY - PANAMSKÝ PRŮPLAV
Snídaně, program začneme dopolední okružní prohlídkou hlavního města Panama City. Kromě moderního „downtownu“, přístavu a městských parků, zavítáme do historického centra města z koloniální éry, oběd v typické místní restauraci. Dále nás cesta zavede také k Panamskému průplavu, jehož stavba trvala 10 let a stojí zde jako pomník génia a lidské síly. Zavítáme do turistického centra Miraflores, odkud můžeme pozorovat lodě v průplavu. Odpoledne návrat do města, nocleh.

3. den

GATUN LAKE
Snídaně, opravdu výjimečný celodenní výlet lodí na jezero Gatun Lake, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních deštných pralesů v centrální části Panamy. Umělé jezero je ohromný ekopark s řadou ostrovů, což jsou bývalé vrcholky kopců. Jsou porostlé tropickou vegetací a žije zde velký počet druhů ptactva a zvěře. Během Vaší plavby budeme pozorovat nejenom ptáky, opice a nesčetně rostlin, ale dostaneme se i do těsné blízkosti námořních lodí. Oběd na lodi v ceně. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, nocleh.

4. den

PANAMA CITY – BOGOTA
Snídaně, ranní transfer na letiště Panama City, odlet do Bogoty, transfer do hotelu, ubytování, prohlídka hlavního města. Návštěva katedrály, nejstarší čtvrti města, koloniální La Candelaria, prezidentského paláce, muzea zlata, které schraňuje 34.000 kusů zlatých předmětů a 20.000 exponátů z kamene, keramiky či polodrahokamů, které patřily kulturám Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Tato kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druhu na světě.

5. den

BOGOTÁ - VILLA DE LEYVA - BOGOTA
Snídaně, odjezd do koloniálního města Villa de Leyva. Prohlídka historického centra, koloniálních památek, návštěva dinosauří expozice s názvem „Infiernito“, dominikánského kláštera Ecce Homo, návrat do Bogoty, nocleh.

6. den

BOGOTA – GUATAVITA – ZIPAQUIRA – BOGOTA
Snídaně v hotelu. Odjezd od hotelu na celodenní výlet k laguně Guatavita, kde byly objeveny různé zlaté předměty během posledního staletí. Byly používány během slunečních obřadů kmene Muiscas. Samozřejmě tyto poklady přitáhly pozornost dobyvatelů "Conquistadores" a vznikl mýtus o Zlatém městě, který se rychle šířil do Evropy. Dále následuje prohlídka města Zipaquira a její mystické a majestátné Salt Cathedral, která je považována za jeden z novodobých divů světa. Je mistrovským architektonickým dílem. Tato katedrála ukazuje mistrovství architektury. Katedrála je plná symbolů, barev světla, energie, kterou doplňují plastiky a církevních atmosféra. Odpoledne návrat do Bogoty, nocleh.

7. den

BOGOTA – KÁVOVÁ PLANTÁŽE A FARMA ORCHIDEJÍ – QUITO
Snídaně v hotelu. Odjezd od hotelu na celodenní výlet plantáže kávy – Farm Coloma, kde se pěstuje nejkvalitnější káva na světě. Dále navštívíme banánovou plantáž v Fusagasugá, kde také budeme obdivovat v zahradách farmy orchideje a jiné exotické rostliny. Oběd a návrat do Bogoty, nocleh.

8. den

QUITO
Snídaně. První část prohlídky města Quito. Díky velkému množství kostelů a klášterů se Quitu přezdívá "Klášter Ameriky", koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno organizací UNESCO do seznamu světového kulturního dědictví lidstva. Uvidíte ta nejzajímavější místa jako náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía a další krásné památky. Parky jsou zdobeny fontánami a moderními sochami, jež jsou v zajímavém kontrastu se starou architekturou. Prohlídku ukončíte na hoře Panecillo, odkud budete mít nádherný výhled na hlavní město. Quito leží v n.v. 2.850 metrů nad mořem a je obklopeno sopkami se zasněženými vrcholky. Město bylo vybudováno na úpatí sopky Pichincha (4.794 metrů n.v.). Nocleh v Quitu.

9. den

QUITO - OTAVALO
Snídaně. Z Quita se vydáte severním směrem do provincie Imbabura. Prohlédnete si krásné indiánské město Otavalo a navštívíte zde také nejhezčí ekvádorský indiánský trh - prodává se zde čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Nocleh v Otavalu.

10. den

OTAVALO - COTACACHI - IBARRA - LAGUNA DE CUICOCHA - QUITO
Snídaně. Prohlídka městeček Cotacachi a Ibarra v oblasti „Severní andské vysočiny“, odkud je krásný pohled na sopku Cotacachi. Laguna de Cuicocha patří mezi nejhezčí vysokohorské laguny Ekvádoru, její prohlídka je okouzlující. Návrat do Quita. Nocleh v Quitu.

11. den

COTOPAXI - QUITO
Snídaně. Cesta na jih od Quita do oblasti „Andského středohoří“ a národního parku Cotopaxi kolem laguny Limpiopungo. Této cestě se říká „Třída sopek“, poskytuje překrásné výhledy na nejhezčí ekvádorské sopky. Tento přírodní klenot je magnetem pro milovníky přírody, rozprostírá se na území 36.000 ha. Národní park obklopuje největší aktivní vulkán na světě se stejnojmenným názvem Cotopaxi (5.897 m n.v.). Během prohlídky parku budete mít možnost obdivovat přírodní krásy, při troše štěstí uvidíte andské racky, kondory, vysokou zvěř nebo divoké koně. Odjezd zpět do hlavního města. Nocleh v Quitu.

12. den

QUITO
Snídaně. Návštěva Památníku rovníku (Mitad del Mundo) nedaleko Quita. Zde budete mít příležitost stát současně na severní i jižní polokouli. Dále si prohlédnete nedaleké Etnografické muzeum, kde můžete vidět pestrost jednotlivých oblastí Ekvádoru. Odpoledne volný program. Odpoledne odlet do Evropy.

13. den

PŘÍLET DO PRAHY

Počasí

Kolumbie

16°C Polojasno

×