800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPanama - Kostarika - Nikaragua

Kombinace pohody, komfortu, ale i adrenalinu. Uvidíte činné vulkány, deštné pralesy, nádherné bílé pláže, koloniální architekturu a Panamský průplav.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Panama City. Po příletu a uvítání průvodcem partnera CK transfer do hotelu, ubytování, volný čas, nocleh.

2. den

PANAMA CITY - PANAMSKÝ PRŮPLAV
Snídaně, program začneme dopolední okružní prohlídkou hlavního města Panama City, které je moderním městem, čistým a bezpečným, jistě Vás překvapí. Panama City byla založena v roce 1519 jako první „evropské“ město v Americe a sloužila Pizarrovi k útokům na Inky. Kromě moderního „downtownu“, přístavu a městských parků, zavítáme do historického centra města z koloniální éry, oběd v typické místní restauraci. Dále nás cesta zavede také k Panamskému průplavu, jehož stavba trvala 10 let a stojí zde jako pomník génia a lidské síly. Zavítáme do turistického centra Miraflores, odkud můžeme pozorovat lodě v průplavu. Odpoledne návrat do města, nocleh.

3. den

GATUN LAKE
Snídaně, opravdu výjimečný celodenní výlet lodí na jezero Gatun Lake, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních deštných pralesů v centrální části Panamy. Umělé jezero je ohromný ekopark s řadou ostrovů, což jsou bývalé vrcholky kopců. Jsou porostlé tropickou vegetací a žije zde velký počet druhů ptactva a zvěře. Během Vaší plavby budeme pozorovat nejenom ptáky, opice a nesčetně rostlin, ale dostaneme se i do těsné blízkosti námořních lodí, které jezerem proplouvají na cestě z Karibiku do Pacifiku nebo směrem opačným, fascinující pohled, oběd na lodi v ceně. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, nocleh.

4. den

PANAMA CITY – SAN CARLOS
Snídaně, ranní transfer na letiště Panama City, odlet do San José (Kostarika), transfer do kantonu San Carlos nám potrvá cca tři hodiny. San Carlos nabízí krajinu neobyčejné krásy, kterou tvoří husté lesy, laguny, zemědělská políčka, řeky a přírodní horké prameny. Největším lákadlem je činná sopka Arenal tyčící se do výšky 1657 m. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

5. den

NP ARENAL - BALDI HOT SPRINGS
Snídaně, ráno odjezd do oblasti vulkánu Arenal. Tento vulkán již více než čtvrt století chrlí nepřetržitě lávu z jícnu ve výši více než tisíc metrů nad okolní krajinou. Jedinečný pohled na činnou sopku obklopenou tropickým pralesem plným květů, ptáků a zvířat nenechá nikoho chladným. Romantický pohled dokresluje i jezero Arenal, které je součástí národního parku. Odpoledne krátký trek pod sopku, vše v bezpečné vzdálenosti, ale po místech ze kterých je nádherný výhled na sopku i vodopády v blízkosti. Můžete zažít i trochu adrenalinu na lanech zavěšených v pralese - spouštění na tzv. opičí dráze. Lana jsou dlouhá od 200 do 800 m, dále navštívíme Baldi Hot Springs, což jsou lázně s více než 30 bazénky, propojených cestičkami, malými bazény a kaskádovitými vodopády, večeře přímo v lázních, transfer do hotelu, nocleh.

6. den

ARENAL - MONTEVERDE
Snídaně, dopolední program začneme transferem do Monteverde, ubytování v hotelu, odpoledne návštěva Národního parku Selvatura. Unikátní místo, kde je v džungli nataženo unikátních 8 mostů různých délek (od 50 m do 170 m) v deštném pralese ve výšce do 60 metrů. Pozorování divoké přírody kolem, vhodné pro všechny věkové kategorie, návrat do hotelu, nocleh.

7. den

MONTEVERDE
Snídaně, polodenní výlet do rezervace Monteverde Cloud Resort, která je jednou z nejznámějších rezervací v oblasti Střední Ameriky. Jedná se o tropický deštný prales ve výšce 1400 m známý skoro stoprocentní vlhkostí. Žije zde více než 450 druhů ptáků a jedná se o velmi autentické místo. Odpoledne nás čeká dvouhodinová prohlídková trasa rodinné eko farmy, kde se seznámíme s pěstováním cukrové třtiny, kávy, avokáda, banánů a jiných produktů. Dále zpracováním plodů, výroba hnědého cukru. Ochutnáme i Gusto, alkohol, který se vyrábí z cukrové třtiny, návrat do hotelu, nocleh.

8. den

GUANACASTE
Snídaně a dopolední transfer na severní pobřeží Tichého oceánu. Pojedeme krásnou divokou přírodou k nejkrásnějším plážím Kostariky do letoviska Guanacaste. Ubytování, oběd a odpoledne budeme mít dostatek času na relaxaci na pláži, možnost pronájmu kajaků. Večeře, nocleh.

9. den

GUANACASTE – PEŇAS BLANCAS – GRANADA
Snídaně, odjezd k hranici s Nikaraguou. Po překročení hranice v Peńas Blancas Vás čeká transfer do koloniálního historického města Granada, které leží na úpatí vulkánu Mombacho. Město je plné překrásných budov postavených v duchu kastilských tradicí, místní katedrála byla postavená v neoklasickém stylu. Za prozkoumání určitě stojí i místní kostely – La Merced, Javelta a opevněný chrám San Francisco. Ubytování, nocleh.

10. den

VULKÁN A MARKET MASAYA
Snídaně, odjezd k prohlídce Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování ke stejnojmennému vulkánu, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago, poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – tropickými netopýry. Lávovým podzemním tubusem se vybaveni přilbami a svítilnami dostanete až do vnitřního kráteru vulkánu, odkud již za tmy budete sledovat jezero žhavé vařící se lávy… není mnoho míst na světě, kde můžete zažít takovou podívanou?!! Návrat do Granady v pozdních hodinách, nocleh.

11. den

GRANADA – JEZERO NICARAGUA
Po snídani prohlídka města Granada, všech kulturních a historických zajímavostí. Po obědě přejezd k ohromnému jezeru Nicaragua, které je nejznámějším jezerem v Nikaragui. Je přibližně 65 km dlouhé a 25 km široké. Na jihozápadním břehu jezera leží město Managua, které je hlavním městem Nikaraguy.Výlet privátní lodí po jezeře ke 354 ostrovům s názvem Las Isletas. Překvapují množstvím vegetace (počet mango stromů na souostroví je ohromující) a živočichů, hlavně pak ptáků. Ostrovy byly vytvořeny masivní erupcí Mombacho Volcano. Pozoruhodná projížďka po ostrovech, které slouží jak k životu domorodých lidí, tak i k cestovnímu ruchu. Návrat do hotelu, nocleh.

12. den

MANAGUA
Snídaně, transfer do hotelu, kratší prohlídka města, Managua je hlavním městem Nikaraguy. Město je umístěno na jižním pobřeží jezera Managu (také známé jako Xolotlan) a nachází se v nadmořské výšce 970 m.n.m. Odjezd na letiště, odlet z Managuy do Prahy.

13. den

PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy Váš krásný zájezd ukončí.

Počasí

Kolumbie

16°C Slabý déšť

×