800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemné krásy Kolumbie s výletem do Amazonie

Bogota | Leticie | Amazonie | Cartagena | Santa Marta | NP Tayrona | Pueblito | Totumo Volcano | Pereira | Santa Rosa

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy (s přestupem v Evropě) v ranních hodinách, přílet do Bogoty. Transfer, ubytování, večeře, nocleh. Pro zájemce možnost návštěvy večerního pulzujícího města s množstvím barů se živou hudbou a tancem.

2. den

Po snídani celodenní prohlídka hlavního města Kolumbie, Bogoty. Bogota je nejen hlavní, ale současně i největší kolumbijskou metropolí a řadí se mezi nejlidnatější města v Jižní Americe. Prohlídka koloniálního starého města zvaného Candelaria, které se rozprostírá kolem náměstí Plaza Bolívar s působivou katedrálou, vystavěnou na místě původního kostela z roku 1539. Zde nás čeká oběd v místní restauraci a pravá kolumbijská káva, po které navštívíme Muzeum zlata se svou unikátní a na celém světě zcela ojedinělou sbírkou exponátů indianských kultur Quimbaya, Calima, Tairona a Tumaco, která představuje přes 34 000 kusů zlatých předmětů a přes 20 000 kusů exponátů z ostatních materiálů (kamene, polodrahokamů, keramiky a dalších). V případě příznivého počasí výjezd lanovkou na nejvyšší místo Bogoty, Cerro de Monserrate (3 210 m n.m.), odkud se nám naskytne nezapomenutelný pohled na celé město. Návrat do hotelu kolem 17- 18.00 hod, večeře, nocleh.

3. den

Po snídani odlet do Leticie, městečka, které je pomyslnou vstupní branou do celé Amazonie a leží na rozhraní Kolumbie, Peru a Brazílie. Po příletu se ubytujeme ve stylovém amazonském hotelu. Po koupeli v bazénu prohlídka města a návštěva Brazilské části Leticie (s typickými brazilskými bary a restauracemi). Večer dobrovolná výprava za dobovými zvyky a tanci místních indiánů. Nocleh.

4. den

Snídaně, celodenní výlet lodí po řece Amazonce na Opičí ostrov (Isla de Monkey), během nějž se také projdeme džunglí a navštívíme místní indiánskou vesnici kmene Yagua. Během dne oběd. Celou plavbu Amazonkou bude možné pozorovat místní krajinu a rozdílnost břehů Aamazonky. Peruánská část je neobydlená a tvoří ji převážně džungle. Naopak kolumbijská je plná života a osad. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme růžové delfíny, kteří v této části Amazonky žijí. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách, večeře, nocleh.

5. den

Snídaně, individuální volno s možností koupání v hotelovém bazénu. Odlet do Cartageny, okouzlujícího koloniálního městečka. Po příletu nás čeká transfer lodí do hotelu s all inclusive, který se nachází v těsné blízkosti moře. Po večeři je možná prohlídka večerní Cartageny a návštěva místních vyhlášených podniků.

6. den

Po snídani se vypravíme na prohlídku koloniálního města. Uvidíme mimo jiné pevnost San Felipe, unikátní příklad koloniální vojenské architektury, kde se mimo jiné natáčel i slavný film Honba za diamantem. Odpoledne individuální volno s možností koupání v bazénu či na poláži, pro v případě zájmu možnost fakultativně navštívit ostrov Isla del Pirata (se „zoologickou zahradou“ a muzeem). Na ostrově Isla de Rosario, nádherném souostroví s křišťálově průzračnou vodou, korálovými útesy a bohatým podmořským životem možnost koupání a potápění. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách, večeře, nocleh.

7. den

Snídaně, transfer do městečka Santa Marta, během něhož zastavíme u sopky Totumo Volcano, která je proslulá svými bahenními koupelemi. Možnost koupání přímo v sopce či v nedalekém jezeře. Během dne oběd. Příjezd do Santa Marty v cca. 17.00 hod, ubytování v hotelu all inclusive, večeře, nocleh.

8. den

Snídaně, - volný den s možností využití sportovních a odpočinkových aktivit hotelu. Pro případné zájemce individuální výlet do města Santa Marta, důležitého přístavu a turistického letoviska, které bylo založeno v roce 1525 Španělem Rodrigem de Bastidem a je jedním z nejstarších kolumbijských měst, kde budete mít možnost vidět také Quintu de San Pedro Alejandrino, kde strávil zbytek života Simon Bolívar, katedrálu z 18. Století a muzeum Tayrona v La Casa de la Aduana, jedním z nejstarších domů na americkém kontinentě. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

9. den

Po snídani odjezd do Národního parku Tayrona, který se nachází něco málo přes třicet kilometrů od města Santa Marta a je jednou z nejdůležitějších ekologických systémů v celé Kolumbii. Nenabízí ovšem jen úchvatnou přírodu, ale i panenské pláže, na kterých se budeme moci vykoupat. Návrat na hotel ve večerních hodinách, večeře, nocleh. Individuálně je možné zajistit také nocleh v sítích přímo na plážích Tayrony.

10. den

Snídaně, výlet do Národního parku Tayronaka, odkud nás odveze loď do indiánské vesničky Pueblito, kde budeme mít možnost nahlédnout do života místních domorodců. Přejezd k ústí řeky do moře Buritaca, odkud se nám za příznivého počasí naskytne nepřekonatelný pohled na vrcholky hor až 4000 metrů vysokých. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, individuální volno s možností koupání, večeře, nocleh.

11. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Pereiry, transfer k městečku Santa Rosa. Tato část Kolumbie je proslulá díky svým plantážím s nejkvalitnější světovou kávou, která je vyvážena do celého světa. Ubytování v typické kolumbijské farmě - fince. Večeře, odjezd do termálních lázní, rozprostírajících se přímo pod 60metrovými přírodními vodopády. Ubytování, nocleh.

12. den

Návštěva ekologického coffe parku, prohlídka kávových políček, ochutnávka kávy s odborným výkladem o jejím pěstování a zpracování. Odpoledne návrat na fincu, večeře, nocleh.

13. den

Po snídani transfer a odlet do Bogoty, poslední možnost nákupu v centru a následný přesun na letiště, odlet do Prahy.

14. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• přípl. za jednolůžkový pokoj 14.790,- Kč
• jízdenka na Pendolino Ostrava - Praha – Ostrava 490,- Kč

Počasí

Kolumbie

15°C Převážně oblačno

×