800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Kolumbií s ceskym pruvodcem

Vítejte v zemi s nejlepší kávou na světě, s nádhernou přírodou, bílými plážemi, bohatou koloniální architekturou a činnými vulkány.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

odlet z Prahy
Odlet z Prahy, přílet do Kolumbie, uvítání na letišti, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den

Bogotá - Zipaquirá
Snídaně, prohlídka hlavního města. Střed města je zajímavou směsicí španělské koloniální architektury a moderních výškových budov, které vytvářejí pravoúhlou síť budov a ulic. Návštěva katedrály, nejstarší čtvrti města, koloniální La Candelaria, prezidentského paláce, muzea zlata, které schraňuje 34.000 kusů zlatých předmětů a 20.000 exponátů z kamene, keramiky či polodrahokamů, které patřily kulturám Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Tato kolekce je považována za nej­výz-namnější sbírku svého druhu na světě. Poté cesta na sever 50 km do oblasti Zipaquirá, návrat do hotelu, nocleh.

3. den

Bogotá - Villa de Leyva
Snídaně, odjezd do koloniálního města Villa de Leyva, typického koloniálního městečka na úpatí And, jehož historie sahá do roku 1572 a kde jakoby se zastavil čas. Prohlídka historického centra, koloniálních památek, návštěva dinosauří expozice s názvem „Infiernito“, dominikánského kláštera Ecce Homo, nocleh.

4. den

Villa de Leyva – Bogotá
Snídaně, v dopoledních hodinách návrat do Bogoty, zastávka ve městě Raquira, které je plné barevných stavení, výroba keramiky, dále pokračujeme do Zipaquirá, návštěva podzemní katedrály soli, nachází se v hloubce 120 m pod zemí a byla objevena v solném dole, návrat do Bogoty, nocleh.

5. den

Bogota-Coffee Region
Snídaně, transfer na letiště, odlet do Armenie do oblasti pěstování kávy, odpoledne návštěva farem a plantáží na pěstování kávy, večeře, nocleh.

6. den

Vulkán Nevado del Ruiz
Po brzké snídani odjezd k zasněženému vulkánu Ruiz, který leží ve výšce 5000 metrů. Ke spodní části vulkánu se dostaneme autobusem, potom se vydáme na krátký trek. Sestup ke kráteru v případě vhodného počasí. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den

Coffee Region
Snídaně, celodenní výlet do Národního parku kávy, návštěva Cocora Valley s jeho typickými voskovými palmami, které jsou kolumbijským symbolem. Aby se zamezilo jejich ničení, byla celá oblast vyhlášena národním parkem. Návštěva klasického městečka regionu – Salenta, které je typické pro tuto oblast pěstování kávy. Přes týden je velmi klidným místem, ale o víkendu je populárním výletním cílem místních. Vyhlášenou místní delikatesou je pstruh připravovaný na desíky způsobů. Večeře, nocleh.

8. den

Cartagena
Snídaně, transfer z kávové farmy na letiště, odlet do Cartageny, která leží na severu Kolumbie. Jedná se o největší přístav v zemi a žije zde cca 896 tis. obyvatel. Město bylo založeno roku 1533 Donem Pedro de Heredita. Cartagena je jedno z nejpopulárnějších turistických destinací. Po příletu transfer do hotelu, v odpoledních hodinách okružní jízda historickým centrem "Cartagena de Indias“ a další atrakce, návštěva kláštera Castillo de San Felipe a La Popa. Město je obestavěno hradbami a má mnoho historických staveb, také však velmi moderní část města. Najdeme zde mnoho kostelů, paláců, náměstí a další různé krásné stavby, nocleh.

9. den

Islas de Rosario
Snídaně, celodenní výlet lodí na ostrovy Rosario Islands s obědem. Západ­ně od města Cartagena leží 25 malých korálových ostrovů, které byly vyhlášené za národní park za účelem ochrany nádherného, ale křehkého ekosystému. Zamíříme na místní pláže a vykoupeme se v moři, návrat do hotelu, nocleh.

10. den

Cartagena - Santa Marta
Snídaně, cesta busem do Santa Marty, ubytování v hotelu. Santa Marta je vstupní branou do přírodního parku Sierra Nevada de Santa Marta a NP Tayrona. Prohlédneme si nejdříve město Santa Marta, které se stalo posledním místem pobytu Simona Bolívara před jeho smrtí, uvidíme katedrálu a nejstarší stavbu na americkém kontinentu – pevnost sv. Ferdinanda. Návštěva populární pláže „Rodadero“, prohlídka nádherného starého města a originální vily San Pedro Alejandrino a Tayrona muzea, nocleh.

11. den

Tayrona Park
Snídaně, odjezd do NP Tayrona Park, kde najdete jeden z nejkrásnějších úseků karibského pobřeží na úpatí mohutného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Příjezd do místa zvaného Canaveral, zde je začátek cca hodinové procházky do tropického vlhkého lesa, příjezd do Arrecifes, osvěžující koupání v moři, přírodní bazény, návrat do hotelu, nocleh.

12. den

Bogota - Praha
Snídaně, odjezd na letiště v Santa Marta, odlet do Bogoty a následně odlet do Prahy.

13. den

Přílet do Prahy.

Cena zájezdu zahrnuje

- leteckou přepravu Praha – Bogota – Praha - letištní taxy 8.000,- Kč - místní přelety dle programu - ubytování v 3* hotelech se snídaní - místního delegáta a průvodce CK - všechny transfery klimatizovaným busem a jeepy - výlety a vstupy, permity - obědy, večeře, kde je uvedeno v programu

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Kolumbie

20°C Převážně oblačno

×