800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa poznáním krás Kolumbie

Bogota • Villa de Leyva • Pereira • Santa Marta • Cartagena • Bogota

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do hlavního města Kolumbie – Bogoty. Transfer na hotel, ubytování a nocleh.

2. den

Po snídani prohlídka hlavního města – Plaza de Bolívar, presidentský palác, historická část města, kostel San Francisco, muzeum zlata, lanovkou výjezd na horu Monserrate. Poté cesta na sever cca 50 km do oblasti Zipaquirá. Tady navštívíme podzemní katedrálu soli, která byla v roce 1995 znovu otevřena pro turisty. Stojí v hloubce cca 120 m a byla objevena v solném dole. Poté se projdeme po centrálním náměstí Zipaquirá. Návrat na hotel do Bogoty, nocleh.

3. den

Brzy ráno odjezd po severní dálnici k národnímu památníku Puente de Boyacá. Zde stojí socha osvoboditele Simona Bolívara, který zvítězil ve válce proti Španělům. Po krátké zastávce ve městě Tunja, okresním městě správní oblasti Boyacá budeme pokračovat do Villa de Leyva. Příjezd v odpoledních hodinách, ubytování na hotelu. Poté prohlídka centrálního náměstí města a všech památníků souvisejících s koloniální dobou. Nocleh.

4. den

Po snídani návštěva dominikánského kláštera ze 17. století. Poté se přes město Ráquira, plného barevných stavení a výroby keramiky vrátíme do Bogoty. Zastávka u poutního místa Chiquinquirá. V Bogotě přijedeme na letiště a odletíme do města Pereira. V Pereira transfer na hotel, ubytování a nocleh.

5. den

Po snídani celé dopoledne individuální volno na hotelu. V odpoledních hodinách návštěva výrobny kávy. Poté až do večera individuální­ volno na hotelu. Nocleh.

6. den

Po snídani celodenní výlet do údolí Cocora. Cestou můžete pozorovat nádhernou oblast, kde se pěstuje po celý rok kávovník. Odpoledne zastávka u amerických bambusů. Večer návrat na hotel, nocleh.

7. den

Po brzké snídani odjezd k zasněženému vulkánu Ruiz, který leží 5000 m n. m. Ke spodní části vulkánu přijedeme autobusem, poté následuje cesta pěšky po několika nabízených cestičkách. Tento nezapomenutelný zážitek ještě obohatí sestup do kráteru, pokud to počasí dovolí. Poté návrat na hotel, nocleh.

8. den

Po snídani odjezd na letiště a přelet do Santa Marta. Po přistání transfer na hotel a ubytování v rybářské vesničce vzdálené pouhých 5 minut od Santa Marta. Odpoledne individuální volno.

9. den

Ráno odjezd východním směrem ke karibskému pobřeží odkud vstoupíme do národního parku Tayrona. Po příjezdu na tyto nádherné pláže, které jsou součástí NP Tayrona sjedeme malým výtahem ve skále, abychom se pokochali výhledem na celé pobřeží. Po hodině v tropickém pralese možnost koupání se v Karibiku a oběd typické kuchyně pro tuto oblast. Poté odjezd zpět na hotel a nocleh.

10. den

Individuální volno v Santa Marta.

11. den

Ráno odjezd ze Santa Marta do města Cartagena. Po příjezdu ubytování na hotelu. Odpoledne návštěva tohoto neobyčejného města Latinské Ameriky. Koloniální poklady, kultura a historie dýchnou na každého návštěvníka tohoto města zamilovaných. Projížďka městem nás zavede přes moderní částí města jako jsou El Laguito a Bocagrande až do historické části města. Po prohlídce starého města návrat na hotel a nocleh.

12. den

Po snídani odjezd do přístavu k zálivu Cartagena. Rychlolodí se přes Bocachica a severní pobřeží dostaneme až na ostrov Barú, kde se nachází NP Natural Islas del Rosario. První zastávkou bude pláž Cholón, kde budete mít možnost osvěžit se v moři. Poté pokračování k pirátskému ostrovu, kde ochutnáme kávu a využijeme volna k odpočinku na pláži anebo prozkoumání ostrova. Po typickém obědě návštěva vodního parku na ostrově San Martín, kde spatříme žraloky a delfíny. Poté cesta zpět na pirátský ostrov, kde bude možnost se vykoupat v moři nebo šnorchlovat. Následuje cesta zpět lodí do přístavu a odjezd na hotel. Nocleh.

13. den

Po snídani cesta k vulkánu Del Totumo. Během tohoto půldenního výletu možnost vykoupat se, projet se kánoí, a ochutnat místní ovoce. Odpoledne individuální volno, nocleh.

14. den

Po snídani individuální volno v Cartageně. Nocleh.

15. den

Po snídani odjezd na letiště. Odlet do Bogoty a následně let do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

Pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • 1lůžkový pokoj (8790 Kč).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kolumbie

18°C Převážně oblačno

×