800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzelná Kostarika

San Jose • NP Poás • Sarchí • La Paz Waterfall Gardens • NP Tortuguero • NP Arenal • Santa Elena • Monteverde • Abangares • NP Manuel Antonio • NP Manuel Ballena • Uvita • NP Irazú

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do San Jose - hlavního města Kostariky s přestupem. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den:

ráno návštěva NP Poás s jedním z největších sopečných kráterů na světě (v průměru 1,5 km, hloubka 300 metrů, výška 2 708 m n. m.), ze kterého lze pozorovat stoupající dým. Poté zastávka ve městečku Sarchí, které je centrem výroby dřevěných pestře malovaných vozíků (carretas) a jiných suvenýrů, exkurze do jedné z továren. Nocleh. 

3. den:

přírodní rezervace La Paz Waterfall Gardens, kde lze pozorovat a fotit zblízka pestrobarevné kolibříky, motýly, žáby, tukany a další kostarickou faunu včetně kvetoucích rostlin v prostředí nádherných vodopádů. Odpoledne prohlídka centra San Jose - tržnice Mercado Central, katedrála, národní divadlo Teatro Nacional, možnost návštěvy Muzea zlata s představením předkolumbovských kultur Kostariky. Nocleh.

4. den:

brzy ráno přesun do izolovaného NP Tortuguero na pobřeží Karibiku, kam v létě připlouvají snášet svá vejce karety obrovské. Po obědě výlet lodí po kanále s pozorováním opic, leguánů, lenochodů, bazilišků, kajmanů, celou řadou říčních ptáků a při troše štěstí i kapustňáků, nebo dokonce mravenečníka. Nocleh. 

5. den:

celodenní pobyt v NP Tortuguero, před snídaní plavba po kanále s pozorováním probouzející se džungle s mnoha druhy ptáků včetně papoušků, tukanů, volavek, snovačů nebo rybaříků. Procházka džunglí, projížďka kanálem mezi rozmanitými druhy palem a mangrovníků nebo také návštěva vesničky Tortuguero v karibském stylu s barevnými domky na dřevěných kůlech. Nocleh.

6. den:

návrat do přístavu a přesun k vulkánu Arenal (1 633 m), jednoho ze symbolů Kostariky, který se probudil po silném zemětřesení v roce 1968. Odpoledne fotografování sopky, eventuálně výlet k 70 metrů vysokým vodopádům La Fortuna. Fakultativně návštěva termálních lázní Tabacón, relaxace uprostřed tropických zahrad v džungli, 5 bazénů s teplotami od 25-38 °C. Nocleh.

7. den:

pobyt v NP Arenal, 3km okruh tropickým deštným pralesem, během kterého se dostanete i mezi koruny stromů díky 10 pevným a 6 zavěšeným mostům, které jsou dlouhé 48 až 98 metrů. Díky různorodosti mikroklimatu zde žije až 200 druhů ptáků. Pěší výlet parkem až ke zkamenělé lávě s vyhlídkami na majestátní sopku a jezero Arenal. Nocleh.

8. den:

přejezd kolem jezera Arenal mezi Kordillerami Guanacaste a Tilarán, kouzelnou krajinou s osamělými farmami až do zapadlého městečka Santa Elena, které v 50. letech založili američtí kvakeři. Návštěva kávových plantáží Don Juan s celým procesem zpracování až po ochutnávku čerstvě pražené kávy. Fakultativně návštěva parku Selvatura s nejlepší Canopy Tour v Kostarice (lanové dráhy v korunách stromů, 15 lan, nejdelší měří 1 km), zavěšené mosty, zahrada až s 20 druhy motýlů, Herpetarium s plazy a obojživelníky vč. žab. Nocleh. 

9. den:

Monteverde, návštěva proslulé přírodní rezervace, která je domovem rozmanitých druhů savců včetně jaguára, ocelota nebo tapíra, ptáků, mj. kvesala chocholatého, motýlů, ale také přes 2500 druhů rostlin včetně epifytů, orchidejí, prastarých kapradin a lián. Procházka mlžným pralesem hranicí kontinentálního rozvodí s vyhlídkou do zálivu Nicoya, pozorování a focení až 14 druhů kolibříků. Odpoledne sjezd k pobřeží Pacifiku, ubytování na haciendě La Ensenada. Nocleh.

10. den:

brzy ráno výlet lodí záplavovou oblastí mangrovových mokřadů na řece Abangares, pozorování vodního ptactva (několik druhů volavek, čápi, kolpíci, pelikáni, kormoráni, fregatky, ibisové, snovači aj.). Poté přesun na jih podél pláží mezi kokosovými plantážemi v okolí městečka Quepos až do surfařského ráje Dominical. Cestou pozorování krokodýlů z mostu přes řeku Tárcoles a návštěva NP Manuel Antonio, který je znám malebnými plážemi a velmi bohatou faunou (mj. lenochod dvouprstý, nosál, aguti a několik druhů opic). Nocleh.

11. den:

odpočinkový den u NP Manuel Ballena, nejkrásnější pláže s palmami, koupání v Pacifiku, korálové útesy, možnost šnorchlování, pozorování surfařů v Dominical. Fakultativně plavba lodí z Punta Uvita podél pobřeží s možností pozorování delfínů a při troše štěstí i velryb keporkaků. Po západu slunce návrat do hotelu. Nocleh.

12. den:

dle letového řádu možnost návštěvy NP Irazú, stejnojmenného vulkánu ve výšce 3 432 m, obrovský kráter s jezírkem s jedovatě zelenou barvou. Za jasných dnů lze z vrcholu sopky pozorovat oba oceány. Transfer na letiště. Odlet do Prahy s přestupem.

13. den:

přílet do Prahy.

Povinné příplatky

odletová taxa ze San Jose (cca 29 USD), platba na místě.

Počasí

Puntarenas

27°C Bouřky

San José

25°C Převážně oblačno

×