800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzelná Kostarika a Nikaragua s relaxací u moře

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Povinné příplatky

odletová taxa ze San José (cca 29 USD) - platba na místě.
Poplatky na hranicích Nikaragui (cca 13 USD) - platba na místě.

1. den:

samostatně odlet z Prahy do San José s přestupem.

2. den:

přílet do San José. Transfer do hotelu. Dle letového řádu prohlídka města. Nocleh.

3. den:

brzy ráno se vydáte do Alajuely. Při výjezdu na vulkán budete pozorovat nádhernou krajinu centrálního údolí. Během návštěvy NP Poás s jedním z největších sopečných kráterů na světě (v průměru 1,5 km, hloubka 300 metrů, výška 2 708 m n. m.) budete mít možnost pozorovat stoupající dým a dozvíte se spoustu zajímavostí týkajících se různých ekosystémů v parku. Další zastávka bude v zahradě u vodopádů La Paz. Jde o soukromou rezervaci se zahradou orchidejí a také největšími motýly ve Střední Americe. Navíc zde spatříte kolibříky, divoké kočky, opice a spoustu tropických ptáků. Také se dá jít stezkou k vodopádům uprostřed deštného lesa. Po lahodném obědě návrat do San José a osobní volno. Nocleh.

4. den:

brzy ráno odjezd z hotelu a cesta národním parkem Braulio Carillo do Guápiles, kde nás bude čekat bohatá snídaně. Cesta bude pokračovat přes venkov obklopený banánovými plantážemi až do přístavu La Pavona, kde nasednete do člunů a poplujete do Tortuguera. Během plavby budete pozorovat různá zvířata a místní průvodce vás seznámí se zdejší faunou a flórou. Krátká zastávka ve vesnici Torruguero a příjezd na hotel, kde na vás bude čekat oběd. Odpoledne osobní volno ke koupání v Karibiku anebo relaxování v hamakách. Večer se bude podávat lahodná večeře formou švédských stolů. Nocleh.

5. den:

brzy ráno vyrazíte na člunu zdejšími kanály, abyste mohli pozorovat probouzení divoké fauny. Poté se vrátíte zpět do hotelu, kde si vychutnáte bohatou snídani. Během dopoledne procházka s místním průvodcem do deštného pralesa, kde s trochou štěstí spatříte opice, tukany a spoustu dalších exotických zvířat. Odpoledne věnujete odpočinku a koupání v moři, osobní volno. Nocleh.

6. den:

po snídani plavba člunem do Pavony a cesta k vulkánu Arenal. Po cestě zastávka na oběd a pokračování do městečka na úpatí sopky La Fortuna. Večer relaxační koupel v sopečných termálech Baldi, kde naleznete 27 bazénů s různou teplotou vody. Celý komplex je pod širým nebem uprostřed bujné přírody a pobyt zde je nezapomenutelný zážitek. Po koupeli vydatná večeře. Nocleh.

7. den:

snídaně. Brzy ráno odjezd směr Nikaragua, na hranicích po vyřízení formalit přesun do krásného koloniálního města Granada, ubytování a pokračování k největšímu jezeru v zemi. Zde nasednete do člunu a poplujete mezi 250 malými ostrůvky sopečného původu. Odpoledne procházka Granadou. Nocleh.

8. den:

po snídani odjezd do San Jorge, kde nasednete na loď a poplujete na proslulý ostrov Ometepe, což v jazyce "náhuatl" znamená ,,narozen mezi dvěma vulkány". Jedná se zároveň o největší sopečný ostrov na světě opředený indiánskými legendami a udržující svou kulturu a tradice. Ometepe leží mezi vulkány ,,Concepción" (1 610 m) a ,,Maderas" (1 345 m). Během tohoto výletu se seznámíte s každodenním životem domorodců, navíc se můžete vykoupat anebo si udělat procházku v tropickém lese. Odpolední návrat do Granady a osobní volno. Nocleh.

9. den:

po snídani návštěva Národního parku Volcán Masaya a poté návštěva typické tržnice, kde je možno zakoupit různé řemeslnické výrobky od hamaků, obuvi, tašek až po šperky. Než dorazíte ke kostarické hranici, zastavíte se v tradičním městečku Catarina. Pokračování do národního parku Rincon de la Vieja. Večer pak můžete strávit pozorováním západu slunce s koktejlem v ruce. Nocleh.

10. den:

snídaně. Den určený k relaxaci a k využití fakultativních aktivit, které lodge Buena Vista nabízí. Můžete zde podniknout třeba sjezd po řece, výstup k vodopádům, jízdu na koni anebo jednoduše relaxovat v termálních vodách. Nocleh.

11. den:

po snídani přesun do mlžných lesů Monteverde, oblast proslulá svým chladným klimatem, bohatou biodiverzitou a samozřejmě svými mlžnými lesy. Odpolední návštěva místní kávové farmy Don Juan, kde se dozvíte spoustu zajímavostí spojených s pěstováním kávy, ale také kakaa, jejich historii a na konci prohlídky nebude chybět ani posezení u té nejlepší kávy. Večerní procházka po vsi a nocleh.

12. den:

po snídani vás bude čekat procházka ,,mezi mraky". Jedná se o zhruba tříkilometrovou procházku po visutých mostech o různých délkách a výškách, některé jsou dlouhé pouze 50 metrů a jiné zase 170 metrů. Některé visí ve výšce 12 a jiné 60 metrů. Během této procházky je možno sledovat různé druhy ptáků a zvířat a s trochou štěstí zde také můžeme spatřit mýtického ptáka kvesala. Po ukončení prohlídky parku nás čeká cesta do další destinace Manuel Antonio. Odpolední relax u hotelového bazénu anebo procházka po městečku Quepos. Nocleh.

13. den:

snídaně. Dnes vás čeká návštěva národního parku Manuel Antonio, který se nachází na pobřeží Pacifiku, a kde budete svědky opičích ,,loupeží". V tomto parku budete pozorovat bohatou faunu a flóru a na závěr se vykoupete v teplých vodách Tichého oceánu. Odpoledne relaxace v Queposu. Nocleh.

14. den:

snídaně. Přejezd do San José na letiště a samostatně odlet do Prahy s přestupem.

15. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Puntarenas

27°C Skoro jasno

San José

20°C Jasno

×