Zobrazit všechny nabídky
Kostarika

Luxusní Kostarika

  Poloha a popis

  1. den

  Přílet do San José a ubytování v luxusním hotelu Real Intercontinental. Volný den.

  2. den

  Přejezd do oblasti mlžného pralesa Bajos del Toro. Cestou bude zastávka na velmi zajímavém vulkánu Poas, jehož kráter je jeden z největších dostupných kráterů světa. Cestu ke kráteru zpestří bohatá zeleň a rostliny pralesa. V kráteru je možné pozorovat vulkanické jezero, které mění barvy v závislosti na vulkanické činnosti. Bude také možnost vystoupat ke starému kráteru, který je již dlouhou dobu nefunkční a kompletně zalitý vodou. Odpoledne ubytování v luxusní El Silencio Lodge, jež je zasazena přímo do srdce pralesa a naskýtá jedinečnou možnost pozorovat krásy přírody přímo z pokoje.

  3. den

  Lehčí túra spojená s pozorování přírody mlžného pralesa, během kterého bude možnost pozorovat místní faunu a fl óru, zejména pak nádherné exotické ptactvo, které v tomto pralese sídlí a je zde zastoupeno mnoho jejich druhů. Návrat do El Silencio Lodge.

  4. den

  Dopolední přejezd do oblasti vulkánu Arenal – díky svému perfektnímu kuželovému tvaru jednomu z nejnavštěvovanějšího vulkánu země. Ubytování v luxusním hotelu Arenal Kioro, přímo na úpatí sopečného kuželu. Odpolední túra do deštného pralesa na úpatí vulkánu, jejíž součástí je naučná stezka. Stezka mimo jiné vede po závěsných lávkách. Díky tomu je možné pozorovat prales a vulkán z neobvyklých úhlů.

  5. den

  Dopoledne volný program - fakultativně je možné využít široké nabídky dalších aktivit (rafting, slaňování kaňonů, zip-line, pěší turistika, jízda na koni, návštěva nedalekého městečka). Odpolední procházka stezkou, která nás dovede k blízkosti sopky a návštěva horkých vulkanických pramenů s možností koupání.

  6. den

  Přejezd do oblasti Manuel Antonio – ústřední část tichomořského pobřeží země. Cestou se naskytne pohled na malebné zátoky i na krásné tropické lesy, palmové háje a města Jaco a Quepos. Ubytování v krásném hotelu Parador, jednom z nejluxusnějších v oblastí, který se nachází přímo na vrcholu výběžku nad Tichým oceánem.

  7. den

  Půldenní návštěva národního parku Manuel Antonio – jedinečné kombinace krásného tropického pralesa s nádhernými tichomořskými plážemi, ve kterém žije až 109 druhů savců a 184 druhů ptáků. Po zbytek dne je volný program na pláži (buď na turistické pláži letoviska nebo možno zůstat na jedné ze dvou krásných panenských pláži národního parku – popřípadě na obou) následný transfer do hotelu zajištěn.

  8. den

  Volný den u moře. Po náročném týdnu následuje volný den k odpočinku, rekreaci a načerpání nových sil. Fakultativně je možné zajistit výlet lodí na Tichý oceán, rybaření, lekce surfi ngu, jízda na koni).

  9. den

  V odpoledních hodinách transfer do San Jose a ubytování v hotelu Real Intercontinental.

  10. den

  Odlet do Prahy.

  PROČ SI VYBRAT TENTO PROGRAM?

  - získáte základní seznámení se zemí a jejími lidmi
  - navštívíte dechberoucí místa a otevřou se Vám neuvěřitelná panoramata
  - uvidíte přírodní krásy, které nelze jinde na planetě zahlédnout, včetně
  - vyjímečné fauny a flóry
  - navštívíte a projdete se jen pár kroků od skutečného aktivního vulkánu
  - návštěva a koupel v horkých vulkanických pramenech
  - možnost koupání ve vlnách Tichého oceánu
  - jedinečná kombinace dobrodružství, poznání a luxusu
  - ochutnáte vyjímečnou kostarickou kuchyni a tradiční kostarickou kávu

  Trasa

  San Jose - Poas - Bajos del Toro - Arenal - Manuel Antonio - San Jose

  Cena zahrnuje

  letecká doprava včetně letištních a bezpečnostních tax a palivových příplatků* - transfery - ubytování v luxusních hotelech (Real Intercontinental***** - pokoj Deluxe, El Silencio Lodge Butique***** - suite deluxe, Arenal Kioro***** suite, Parador Resort**** - tropical room) - stravovaní 9 x snídaně, 1 x oběd, 3 x večeře - anglicky mluvící oficiální místní průvodce - vstupné: sopka Poas, túra Bajos del Toro, stezka Arenal, horská vřídla Arenal, národní park Manuel Antonio

  Cena nezahrnuje

  stravování nad rámec specifikace - další fakultativní aktivity nezmíněné v „v ceně zájezdu zahrnuto" - odletová taxa ve výši 29 USD na osobu

  Poznámka

  Změna programu vyhrazena.