800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyObjevte Kostariku

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

varianta A: odlet z Prahy do Mexico City. Přílet do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

varianta A: snídaně, prohlídka města. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Kostariky. Přílet do San José. Varianta B: odlet z Prahy, přílet do San José. Ubytování v hotelu. Nejlepší „boutique” hotel v San Jose ve viktoriánském stylu, z roku 1897. Ukázka stylu architektury majitelů velkých kávových plantáží.

3. den

snídaně. Celodenní výlet na nejvyšší kostarickou sopku Irazu. Úžasný kráter se zelenou sirnou vodou je nepopsatelný. Většinou, pokud je pěkné počasí, je možné vidět z vrcholku oba dva oceány – Pacifi k a Karibik. Návštěva prvního hlavního města Kostariky – Cartaga a jeho baziliky, nejdůležitější katolické mekky a návštěva zahrady Lankester – kde se nachází přes 900 druhů orchidejí. Pokračujeme do údolí Orosi, návštěva zřícenin nejstaršího koloniálního kostela v této oblasti. Návrat do hotelu.

4. den

snídaně. Celodenní výlet na sopku Poás, (2704 m) s jeho krásným jezerem Lago Botos. Budete mít možnost vidět vrch kráteru jedné z činných sopek a při procházce k jezeru pozorovat tropickou přírodu a její kontrasty. Návštěva řezbářského města Sarchi s nákupem suvenýrů. Pojede se okolo kávových plantáží s malou zastávkou přímo na jedné z nich. Nádherný výhled na Centrální údolí. Návštěva města Grecia. Návštěva železného kostela, který je jeden ze tří na světě. Návrat do hotelu.

5. den

snídaně. Odjezd k Pacifi ku. Cestou zastávka a pozorování krokodýlů v přírodě. Ubytování v hotelu nedaleko pláže.

6. den

snídaně. Pobyt na pláži. Fakultativní výlet do Národního Parku Manuel Antonio. Jeden z nejznámějších národních parků s nádhernými bílými plážemi a různorodou tropickou přírodou. V tomto NP se nachází víc než 184 druhů ptáků a víc než 100 druhů savců. Při troše štěstí uvidíte pásovce, různé ještěry, lenochoda a určitě alespoň 3 druhy opic. Je tam též nádherná vyhlídka na poloostrov, kde se nachází NP a též na celý Pacifi cký oceán. Zde si můžete odpočinout na bílém písku, relaxovat a koupat se v modré vodě.

7. den

snídaně. Pobyt na pláži. Fakultativní výlet na Želví ostrov. V přístavu Puntarenas se nalodíme na veselou loď s živou hudbou Calypso a lehkým občerstvením a v průběhu plavby budete moci pozorovat množství mořských ptáků a nádherné moře. Na ostrově s krásnou bílou pláží se můžete potápět a plavat. Také si v průběhu pobytu můžete vyzkoušet Canopy tour, půjčit kajak, zahrát si plážové hry anebo si jen tak odpočinout na krásné bílé pláži mezi tím, než vám místní průvodci připraví chutný oběd v podobě bufetu.

8. den

snídaně. Pobyt na pláži. Fakultativní výlet do Národního Parku Carrara. Nízké hory, kde uvidíte rozdíl mezi deštným a suchým tropickým pralesem. Taktéž je domovem savců, hlavně opic a nespočetných druhů rostlin a stromů. Při procházce tímto pralesem můžete pozorovat celý složitý ekosystém, ptáky, leguány, žáby.

9. den

snídaně. Odjezd k sopce Arenal. Cestou zastávka ve městě Zarcero, kde je nádherný park se sochami z živých tújí. Po cestě uvidíte kávové plantáže a nádhernou kopcovitou krajinu. Ubytování v hotelu, ze kterého je nádherný výhled přímo na sopku.

10. den

snídaně. Doporučený výlet na severozápadní část sopky Arenal. Začíná se procházkou a podle toho, na kterou stranu právě padá láva, se jde po cestičce Los Tucanes v Národním Parku anebo na vyhlídku El Mirador. Uvidíte velké množství rostlin, zvířat, zkamenělou lávu a jezero Arenal. Na konci odpočinek v termálních lázních. Je možnost si vybrat také výlet – jízda na koních v kombinaci s chůzí v krásné přírodě. Na cvičených koních přijdete až k vodopádu, stále s výhledem na sopku. Možnost se vykoupat ve vodopádu. Pro odvážlivce je připravený Canopy tour. Využijte příležitost poznat tropický les z blízkosti jeho korun stromů. Na lanech ve výšce 80 m a dlouhých až 400 m za dozoru profesionálních průvodců uvidíte opice, ptáky, lenochody, tukany a jiné. Na konci bude připravený traktor s vlečkou, na kterém se svezete až k recepci hotelu.

11. den

snídaně. Odjezd ke Karibiku. Cestou zastávka v městě Limon. Jediné smíšené španělsko – afrokaribské město s osobitou kulturou a architekturou. Jako v jediném městě se tu používá kreolský jazyk „patua” – směsice angličtiny se španělštinou. Ubytování v městě Puerto Viejo de Talamanca v blízkosti nádherné pláže Cocles.

12. den

snídaně. Pobyt na pláži. Fakultativní výlet do indiánské rezervace Kekoldi, kde domorodí indiáni pěstují leguány. Pokračuje se návštěvou města Bribri, nejbližším městem k Panamské hranici a také s domorodým indiánským obyvatelstvem.

13. den

snídaně. Pobyt na pláži. Fakultativní výlet. Plavba lodí za delfíny a potápění. Z hotelu se pojede na pláž Manzanillo, kde se nalodíte a pojedete zkusit štěstí na moře. Potom následuje potápění na pláži Sony Boy Beach. Poté typický oběd a přejezd do San José, ubytování.

14. den

transfer na letiště, odlet přes Mexico City do ČR nebo Miami.

15. den

přílet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Puntarenas

28°C Bouřky

San José

23°C Převážně oblačno

×