800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru a Kostarika individuálně

16-ti denní zájezd po Peru a Kostarice - individuálně.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Vídně do Limy (transfer do Vídně na vyžádání zajístíme).

2. den

LIMA
Přílet do Limy – transfer do hotelu Casa Andina Miraflores Centro a na rozdíl od jiných programů na našem trhu ihned ubytování, snídaně a odpočinek po cestě – odpoledne prohlídka centra města s privátním průvodcem – nocleh.

Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

3. den

CUZCO
Snídaně v hotelu - transfer na letiště a odlet do Cusca - transfer do hotelu Casa Andina Classic - Cusco Catedral - ubytování - odpoledne prohlídka s průvodcem koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele – Pozdě odpoledne návrat do hotelu - nocleh – nocleh.

Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století.
Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

4. den

CUZCO
Snídaně v hotelu – odjezd do Sacred Valley, nádherného údolí řeky Urubamby – návštěva Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud zdejší pevnost, nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráninila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do městečka Pisac, známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradicí. Odpoledne ubytování v hotelu přímov v Sacred Valley - Casa Andina Private Collection – Valle Sagrado.

5. den

CUZCO / Macchu Pichu
Snídaně v hotelu – transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka s průvodcem světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu Casa Andina Classic - Cusco Catedral – nocleh

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham. Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

6. den

CUZCO - LIMA - SAN JOSE
Po snídani transfer na letiště a odlet do Limy a dále do San Jose v Kostarice.
Po příletu si vyzvednete terenní vůz SUV Hyundai Tucson a pod. a vydáte se do hotelu.
Ubytování: Sleep Inn San Jose Downtown ***
Typ pokoje: dvoulůžkový
Stravování: snídaně

7. den

ARENAL (LA FORTUNA)
Po snídani odjezd do měsečka La Fortuna, které leží jen 6,5 km od úchvatné sopky Arenal, která je jedním ze symbolů jedinečné kostarické přírody. Cestou navštívíte další jedinečný přírodní výtvor - sopku Poas. Zvláštní na ní je to, že jeden z jejich tří kráterů je gejzír. Svou slávu si získala v roce 1910, kdy vyvrhla sloup páry vysoký 6 kilometrů. V dalších příležitostech vychrlila páru 300 metrů vysoko. Vstup do NP je zahrnut v ceně.
Odpoledne příjezd do hotelu Casa Luna Hotel & Spa a ubytování.

La Fortuna - toto malé městečko s oficiálním názvem La Fortuna de San Carlos, leží poblíž známého vulkánu Arenal. Žije zde okolo 7 000 obyvatel. Městečko leží 250 m nad mořem a nabízí překrásný výhled na Arenal (1633 m), vzdálený pouze 6 km. Rozvoj turismu, zejména díky sopce, nastal v minulých letech. Je to velice příjemné město a v jeho okolí najdete mnoho atraktivních zajímavostí.

8. den

ARENAL (LA FORTUNA)
Dnes Vás čeká několik výletů: dopoledne se vydáte na výlet ke známému vodopádu La Catarata de La Fortuna, kde se můžete vykoupat v jeho osvěžující vodě. Cesta k vodopádu není ale ledajaká, je pro Vás připraven výlet na koních, vždyť výhled z koňského sedla je ten nejkrásnější a v Kostarice to platí dvojnásob.
Odpoledne Vás pak vyzvedne privátní průvodce a vydáte se na trek se vydáme do Národního Parku Arenal Volcano, který se rozkládá na 12016 ha, kde se Vám naskytnou nádherné výhledy na sopku Arenal a také blíže poznáte zdejší tropickou přírodu.
Na závěr dne Vás čeká individuální výlet a odpočinek u horkých minerálních pramenů Tabacón uprostřed divoké kostarické přírody včetně výtečné večeře. Návrat zpět do hotelu a večeře.

Volcán Arenal byl zařazen mezi chráněná území v roce 1995, kdy se stal součástí systému národních parků coby Parque Nacionál Volcán Arenal. V parku je několik dobrých stezek, z nichž některé kříží lávové pole.
V období deštů jsou úchvatné noční gejzíry vyvěrající lávy, zastřeny oparem a mračny. Kdybyste náhodou opravdu lávu nezahlédli, naprosto jistě uslyšíte burácení a příležitostné chvění země, a to hlavně v průběhu noci.

9. den

MONTEVERDE
Po snídani se přesunete do nádherného horského městečka Monteverde. Ubytování v hotelu. Odpoledne Vás vyzvedne v hotelu privátní průvodce a vydáte se na výlet po naučné stezce v mlžném pralese Monteverde Clouds Forest Reserve kde při troše štěstí zhlédnete nádherné ptáky, opice či jinou divokou zvěř. Večeře a nocleh v hotelu Monteverde Cloud Forest Lodge.

MONTEVERDE
Rezervace mlžného pralesa je velká soukromá rezervace o rozloze přes 105 čtverečních kilometrů. Terén v rezervace je nekonečně proměnlivý a díky tomu spatříte napůl trpasličí zakrnělý les na návětrných plochách, nebo naopak hustou neprostupnou vegetaci s úchvatnými výhledy do nekonečné záplavy zeleně.
Rezervace zahrnuje 6 odlišných biologických zón, nazývané ekokomunity, v nichž je odhadem usídleno 2 500 000 druhů rostlin, více než 100 druhů savců, asi 490 druhů motýlů, četně vzácného motýla morpho.
Teploty jsou nižší: 15°nebo 16°C nejsou výjimkou. Noste sebou deštník a lehčí oblečení do deště. Neměli byste zapomenout na dalekohled a repelent proti hmyzu.

10. den

MONTEVERDE
Po snídani Vás čeká trochu adrenalinový ale také jedinečný a hlavně bezpečný zážitek - Sky Trek a Sky Walk Tour.
Lanovka Vás zaveze přibližně 3/4km na nejvyšší bod pozemku a odtud začnete slaňovat po propracovaném systému 11ti drah mezi korunami stromů. Max. dosažitelná rychlost je 60km/h a výška 13m. Během cesty je možné se dvakrát zastavit na plošinách nad korunami stromů s nádherným výhledem na severní údolí a pobřeží Tichého oceánu.

11. - 15. den

PLAYA LANGOSTA / PLAYA DEL MAR
Po snídani se vydejte na pobřeží tichého oceánu, kde Vás čeká odpočinek v plážovém hotelu Barcelo Langosta Beach.

15. den

ODLET
Odjezd z hotelu do San Jose, vrácení vozu na letišti a odlet do Vídně.

16. den

VÍDEŇ
Přílet do Vídně.

Ubytování v Peru

CASA ANDINA MIRAFLORES CENTRO 3*+

Popis - Hotel Casa Andina Miraflores se nachází nedaleko centra Miraflores, jedné z tradičních čtvrtí Limy. Vzdálenost od letiště je 20 km. Všech 49 pokojů dýchá místní atmosférou. Hotelová restaurace nabízí místní speciality i mezinárodní kuchyni. K dispozici je také dobře vybavená společenská místnost.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko centra
Vybavení - směnárna, restaurace, recepce, prádelna, parkování, konferenční místnost, internet, bar, 24-hod.servis

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Jednolůžkový pokoj
Počet osob - 1 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, radio, minibar, koupelna, klimatizace, fén

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 2 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, radio, minibar, koupelna, klimatizace, fén

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Třílůžkový pokoj
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, radio, minibar, koupelna, klimatizace, fén

Ubytování v Peru - Cusco

CASA ANDINA CLASSIC - CUSCO CATEDRAL 3*+

Popis - Hotel se nachází v Cuscu v blízkosti obchodního i kulturního centra, jen kousek od hlavního náměstí Plaza de Armas. Je obklopen restauracemi, kluby, diskotékami, klenotnictvými a dalšími obchody. V hotelu je 40 pokojů zařízených v peruánském duchu, které zaručují nezapomenutelný zážitek z dovolené.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko centra

Vybavení - výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), restaurace, recepce, půjčovna aut, prádelna, lékař, konferenční místnost, jacuzzi, internet, bar

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, koupelna, klimatizace, fén.

Ubytování na Kostarice - Arenal

CASA LUNA HOTEL & SPA 3*

Lokalita - Vulkán Arenal Poloha - Casa Luna hotel and Spa je jedním z nejnovějších hotelů v oblasti Arenal.

Ubytování - Hostům je k dispozici 36 komfortních pokojů. Všechny mají terasu/balkon, klimatizaci, kabelovou TV, vlastní koupelnu s teplou vodou, připojení na internet, minibar a kávovar.

Stravování - Restaurace leží v překrásné zahradě s úžasným výhledem na majestátní sopku Arenal. Rozmanité menu restaurace uspokojí přání každého klienta.

Vybavení - 24 hodinová recepce, konferenční místnost, prádelna, soukromé parkoviště, kabelová/satelitní TV, směnárna, masáže, kosmetický salon, trezor, bar, bezdrátový internet, minibar, lékař k dispozici, restaurace, bazén

Typ ubytování - hotel.

Ubytování v Peru

CASA ANDINA PRIVATE COLLECTION - VALLE SAGRADO 4*+

Popis - Nejlepší hotel v Posvátném údolí, horské středisko s panoramatickými výhledy na majestátní Andy. Na 8 akrech se rozkládá Vaše ideální základna pro objevování tohoto překrásného místa s množstvím jedinečných památek. K dispozici je Vám pro relaxaci "Sacred Spa", Planetárium i observatoř, restaurace, bar a 85 přijemně zařízených pokojů s vlastním balkónem nebo terasou.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko přírodní zajímavosti.

Ubytování na Kostarice - Monteverde

MONTEVERDE CLOUD FOREST LODGE 3*+

Lokalita - Monteverde
Popis - Lodge bungalového typu nacházející se ve známé oblasti Monteverde. Všechny bungalovy mají vlastní soc. zařízení a koupelnu. K dispozici je restaurace, bar a hlavně pak neopakovatlné zážitky z deštného pralesa.
Typ ubytování - horský hotel.

Ubytování na Kostarice - Tamarindo

BARCELO LANGOSTA BEACH 4*

Lokalita - Tamarindo
Popis - Hotel se nachází na krásné pláži Playa Langosta v oblasti Tamarindo v Kostarice a patří známému hotelovému řetezci Barcelo. Po aktivní dovolené v tropické přírodě je odpočinek na pláži a v tomto hotelu doslova potěšením. Zdejší moře je vhodné jak pro klidný odpočinek a koupánín, tak i pro aktivní dovolenou s potápěním, šnorchlováním nebo surfováním. Hotel je vhodný jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi.
Pláž písčitá a velice dlouhá a prakticky slouží pouze hotelovým hostům. Patří mezi tři nejkrásnější pláže Kostariky!

Hotel: 2 a la carte restaurace, minimarket, butik, obchod se suvenýry, kasino, hlídání dětí, amfiteátr, masáže, kadeřnický salon a salon krásy, půjčovna automobilů a kol, denní animační programy.

Pokoje: 135 pokojů má klimatizaci, sat TV, koupelnu s WC s vysoušečem vlasů, telefon, minibar, sejf a balkon.

Aktivity: fitness, aerobic, ping pong, bazén v zahradě, jacuzzi, nedaleko je 18 jamkové hřiště, vodní sporty na pláži.

Naše mínění: standardní hotel je hodnocen jako kategorie 4*, servis a služby jsou na standardní úrovni, funguje na systému all inclusive. Obrovskou výhodou hotelu je především unikátní pláž !!!

Typ ubytování - hotel
Poloha - Přímo na pláži

Vybavení - salonky, restaurace, recepce, masáže, jacuzzi, internet, hotelový trezor, fitness, business centrum, bazén, bar, 24-hod.servis.

Počasí

Puntarenas

25°C Polojasno

San José

21°C Jasno

×