800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřírodní krasy Kostariky a relax u moře s českým průvodcem

  • Čekají nás výlety do národních parků plných exotických zvířat a zároveň budeme obdivovat neuvěřitelnou pestrost rostlinných druhů.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. a 2. den

odlet z Prahy, přílet do San José
Odlet ve večerních hodinách z Prahy, přílet do San José v brzkých ranních hodinách druhý den. Transfer do hotelu Aurola Holiday Inn 3* nebo podobný. Early check-in a odpočinek.
Odpoledne prohlídka hlavního města San José: náměstí Kultury (Plaza de la Cultura), kde se nachází Národní divadlo z roku 1897, dále několik muzeí, např. Muzeum předkolumbovského zlata (Museo de Oro precolombino), kde můžete obdivovat množství indiánských šperků, historická památka Casa Amarilla a Museo de Jade (muzeum nefritu), zvláště toto muzeum stojí za návštěvu (nachází se zde unikátní sbírka předkolumbovských šperků z nefritu, jedna z největších světových sbírek těchto šperků), metropolitní katedrála a Centrální park (Parque central), kam se do korun tamních palem na noc slétají hejna zelených papoušků.

3. den

Poas - kávová plantáž Doka a zahrady a vodopád La Paz
Po snídani se pojedeme podívat do okolí San José a centrálního údolí. První zastávkou bude kávová plantáž Doka, kde uvidíte, jak se káva pěstuje a zpracovává. Poté pojedeme k vulkánu Poás, cestou uvidíme jak se mění vegetace, od kávových plantáží přes kapradiny, květiny až po sušší vegetaci. Poás je jeden z nejkrásnějších vulkánů Kostariky, jeho kráter měří v průměru kilometr a je hluboký 314 metrů. Čeká nás i procházka v laguně Botos. Poté nás čeká vodopád a zahrady La Paz, projdeme se nádhernou přírodou parku až k bílému vodopádu. Podíváme se na motýly a kolibříky či žáby. Po obědě se budeme vracet zpět do San José. Ubytování a volno.

4. den

San José - Tortuguero – jsme v Karibiku
Velmi časně ráno vyrazíme ze San José. Pojedeme přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budeme moci kochat krásnou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo nás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Proti počasí v Evropě nás čeká krásné vlhké tropické klima. Během cesty zastavíme na snídani, která bude příjemným zpestřením celé zhruba 5tihodiné jízdy. Nasyceni budeme pokračovat do přístavu a odtud vyrazíme lodí po místních kanálech k našemu hotelu Mawamba Lodge 3*. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.

5. den

Tortuguero – deštný prales na vlastní kůži
Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
Dnešní den nezůstaneme o hladu a v programu je plná penze. Večer návrat do hotelu.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.

6. den

Tortuguero - Arenal – blížíme se k sopce
Po snídani doplujeme lodí zpět do přístavu a odtud již vyrazíme autobusem do oblasti Guapiles, kde nás čeká oběd. Po obědě budeme pokračovat přes krásná a jedinečná města jako Puerto Viejo, San Miguel, Venecia nebo Aguas Zarca až do Arenalu. Během cesty si užijeme krásné scenérie, které zahrnují výhledy na hory a zejméne můžeme pozorovat zdroj obživy v této lokalitě - zemědělství. Rýžová pole, cukrová třtina, anansové a banánové plantáže je vše co se zde v ohledu na roční období pěstuje. Nevynecháme návštěvu ananasové plántáže samozřejmě spojenou s ochutnávkou Poté pokračujeme v cestě a až do hotelu Arenal Springs Hotel 3*+. Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

7. den

Arenal procházka po visutých mostech
Po snídani se vydáme na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a fauna deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnout všichni.
Odpoledne se půjdeme podívat k sopce Arenal. Turistika bude trochu náročnější než dopoledne, ale dostaneme se až k úpatí, zatím dřímající, sopky. Trasa začíná v blízkosti sopky, vede přes les a končí v oblasti postižené první erupcí v roce 1968. Celá trasa zabere asi 3 hodiny.
Návrat do hotelu.

8. den

Arenal - Monteverde
Dnes nás čeká cesta do Monteverde. Jízdu si zkrátíme a jezero Arenal překonáme na lodi. Pohled z paluby lodi nám ukáže jiné neznámé pohledy na džungli. Poté již pojedeme po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde.
Odpoledne se seznámíme s rodinou, která tradičními metodami hospodaří na své farmě. Naši lekci začneme na několika různých plantážích (cukrové třtiny, banánů, avokáda, makadamových oříšků). Na každé z plantáží nám místní průvodce vysvětlí řemeslný proces ve zpracování jednotlivých surovin. Po příjezdu do Monteverde se ubytujeme v hotelu Poco a Poco 3*.

9. den

Monteverde
Monteverde je, podle našeho názoru, nejkrásnějším místem v Kostarice s ohromujícím mlžným pralesem rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Nechceme Vás o tento zážitek ochudit, a proto dnes vyrážíme na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram nás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Ti méně odvážní z nás mohou cestu Sky Tram absolvovat zpět a my ostatní se vydáme na Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Odpoledne je již určené odpočinku. Tématem hovoru budou zcela jistě dnešní zážitky ze vzduchu.

10. - 11. den

Tamarindo
Adrenalinových zážitků a kostarické přírody jsme si již užili do sytosti a proto vyrážíme na pobřeží za odpočinkem. Připravte se na zhruba 5tihodinovou cestu k pobřeží. Odměnou za dlouhou jízdu pak bude šplouchající oceán a odpočinek ve stínu palem. Dnes můžeme říci: překonali jsme celý středoamerický kontinent od Karibiku až k Pacifiku. Ubytujeme se v hotelu Tamarindo Diriá 4*. Stravování máme pouze formou snídaně, protože se nacházíme přímo ve vesnici, která je plná výborných restaurací a obchodů.

12. den

Tamarindo - San José
Dnes dopoledne ještě odpočinek a poté se budeme vracet do hlavního města San José. Ubytování v hotelu Aurola Holiday Inn.

13. den

Odlet z Kostariky
přílet druhý den.

Tamarindo Diria

Poloha

Oblíbený hotel postavený v indiánském stylu se nachází na relativně klidnějším místě v překrásné tropické zahradě, přímo na dlouhé a široké pláži Tamarindo v regionu Guanacaste, nejlepší oblasti na koupání u Tichého oceánu. Místo, u kterého hotel leží, je nejbezpečnějším místem ke koupání z celé pláže. Hotel je vzdálen cca 15 min. jízdy od letiště Tamarindo (denně letecké spojení San José-Tamarindo), 69 km od města Liberia a cca 3 hod. jízdy od hlavního města San José. Poblíž hotelu se nachází turistické letovisko Tamarindo, kde je mnoho obchodů, restaurací, barů a diskoték.

Ubytování

123 komfortních, stylově zařízených pokojů (typ standard) má výhled na moře nebo do zahrady, klimatizaci, stropní ventilátor, TV, telefon, rádio, minibar, bezpečnostní trezor, koupelnu a WC.

Vybavení a služby

Restaurace, bar, konferenční sál, kasino, obchod, bazén, informační turistická kancelář, tenisové kurty, aerobik, potápění, surfování, jízda na koni, vodní lyže, rybaření, trekking v národních parcích, slunečníky a lehátka v zahradě, poblíž se nachází golfové hřiště.

Sport a zábava

vodní lyže, treking, tenis, surf, rybaření, potápění, jízda na koni, bazén, aerobic, golfArenal Springs

Popis

Arenal Springs Resort je zasazený v horách nedaleko města Fortuna. V blízkosti je Národní park Arenal Volcano.

Ubytování

Pokoje v hotelu jsou vybaveny klimatizací, minibarem, vestavěným trezorem (s možností úschovy notebooku), ledničkou, kávovarem, satelitní TV, bezdrátovým internetem, větrákem, telefonem a koupelnou. V koupelnách je sprcha a vysoušeč vlasů. Všechny pokoje mají balkon.

Vybavení

V hotelu jsou restaurace, bazén, dětský bazén a bar. V hotelu jsou dále k dispozici například: personál se znalostí několika jazyků, prodej novin a dárkových předmětů a prádelna. Jedná se o nekuřácký hotel. Zahrada, venkovní posezení, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, parkování, obchůdky, masáže, letní terasa, kosmetika, knihovna, internet, hotelový trezor, čistírna, čajovna, biliár, 24-hod.servis

Možnosti ubytování

Počasí

San José

23°C Jasno