800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Střední Ameriky – Panama, Nikaragua, Kostarika

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Panamy, s přestupem dle letového řádu. Přílet do hlavního města Panama, transfer do hotelu a nocleh.

2. den

Po snídani časně ráno podnikneme poznávací okruh kosmopolitním městem: čeká nás staré město kdysi dobyté pirátem Morganem a malebné historické jádro El Casco Antiguo s překrásnou architekturou. Z unikátní vyhlídky na plavební komoru Miraflores uvidíme, jak funguje jedno ze zdymadel technického zázraku, jenž umožňuje překonávat Panamskou šíji velkým zaoceánským lodím. Návrat do hotelu na nocleh.

3. den

Souostroví San Blas. Snídaně, v časných ranních hodinách transfer na letiště a odlet na korálové ostrůvky Karibského moře, kterých je více než dní v roce. Pouhých 40 z nich je obýváno Indiány kmene Kuna, jejichž budeme hosty. Dovolí nám nahlédnout do svých tradic a způsobu života ve specifickém životním prostředí. Již samotný přílet je však neopakovatelným zážitkem. Během dne oběd. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani odlet zpět do Panama City, transfer na mezinárodní letiště a odlet do Nikaragui. Po příletu orientační prohlídka hlavního města Managua, nalézajícího se na jižním břehu jezera Lago de Managua (Xolotán). Návštěva Paláce kultury, parku Míru, staré a nové katedrály. Ubytování v hotelu, nocleh.

5. den

Snídaně a odjezd do města Leon pod sopkou Telica (1060 m n.m.), s největší katedrálou Střední Ameriky a množstvím koloniálních památek. Toto bývalé hlavní španělské město Nikaragui je nazýváno Pompejemi Střední Ameriky, neboť bylo v 17. století zničeno erupcí sopky Momotombo (1280 m n.m.). Poté bylo raději přesunuto o 32 km dále. Po obědě si prohlédneme umělecké muzeum a několik kostelů, navštívíme místní tržiště i zříceniny původního Leónu. Pokračování do Granady na ubytování a nocleh.

6. den

Po snídani prohlídka Granady, nejzajímavějšího a nejkrásnějšího města Nikaragui, včetně plavby ke skupině ostrůvků Las Isletas, roztroušených při pobřeží jezera Lago de Nikaragua. Při plavbě můžeme pozorovat spoustu ptactva a opic. Odpoledne navštívíme malebné tržiště v městečku Masaya, kde lze obdivovat i zakoupit místní řemeslné výrobky. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den

Časně ráno snídaně a odjezd do přístavu San Jorge, odkud poplujeme na ostrov dvou sopek Ometepe. Ostrov uprostřed jezera je proslulý starobylými kamennými sochami a petroglyfy. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

8. den

Po snídani se vydáme poznávat záhady ostrova s nedotčenou přírodou, kdy kromě jiného navštívíme archeologické muzeum, Ježíšův mys a turistické centrum. Okolo poledne se poplavíme zpět do přístavu San Jorge, odkud je jen kousek do Peňas Blancas na hranici s Kostarikou. Po hraničních formalitách pokračování do Rincón de la Vieja ve vulkanickém horském pásmu Guanacaste. Nocleh.

9. den

Nejdobrodružnější den, kdy se na koních vydáme do národního parku sopky Rincón de la Vieja (1916 m n.m.), která se pyšní nejen aktivním kráterem, ale také nedalekým sopečným jezerem. Las Pailas na jižním úpatí sopky je oblast s horkými prameny, solfatarami a mofetami. Přesun autobusem do města La Fortuna, ubytování a nocleh. Večeře a koupání pod hvězdami v unikátních termálních lázních Tabacón Hot Springs, kde jsou bazény a vodopády obklopeny exotickou tropickou zahradou.

10. den

Dnes nás čeká výlet po svazích sopky Arenal (1500 m n.m.), nejaktivnějším vulkánu světa, jehož kráter od července 1968 stále dýmá. Národní park chrání území, kam nepřetržitě každý den vytéká láva, a některé večery sopka nabízí skutečně nezapomenutelný ohňostroj. Nedaleké jezero Arenal je sice největším sladkovodním jezerem Kostariky, ale nejoblíbenějším fakultativním výletem je nezapomenutelná vycházka po lávkách zavěšených v korunách pralesa, kdy tropické ptáky a orchideje má každý skutečně na dosah ruky. Návrat do hotelu a nocleh.

11. den

Odpočinkový den: po snídani odjezd do Sarapiquí se zastávkou u nejvyšších vodopádů Kostariky Toro. Ubytování v hotelu a nocleh.

12. den

Časně ráno vyrazíme směr Limón, ve výrazně afro-karibské provincii. V Guápiles posnídáme a přes rozlehlé banánovníkové plantáže zamíříme do malého přístaviště v Ca’o Blanco, odkud poplujeme do národního parku Tortuguero. Už cestou bude příležitost spatřit lenochody, opice, krokodýly, želvy nebo některé ze 309 druhů ptáků a obdivovat vegetaci tropického pralesa i rozmanitost plovoucích rostlin. Na programu je také krátká vycházka na vyhlídku Cerro Tortuguero a návštěva stejnojmenné osady. Během dne oběd. Ubytování, večeře a nocleh.

13.den

Snídaně a poté plavba po spleti kanálů národního parku Tortuguero, na jehož mořské hranici kladou vejce ohrožené mořské želvy. My budeme pozorovat obří netopýry, bazilišky, několik druhů opic a říčních želv, vydry, tukany, anhingy, krokodýly či kajmany a projdeme se po karibské pláži. Návštěva informačního ekologického centra, specializovaného na záchranu mořských želv. Během dne oběd. Návrat do turistického resortu, večeře a nocleh.

14.den

Po snídani plavba člunem zpět do Ca’o Blanco, odtud pokračování na oběd v Catie, mezinárodním výzkumném a vzdělávacím centru nedaleko Turrialba. Zdejší sbírka tropických dřevin a rostlin je největší na světě. Vycházka po naučné stezce Caribia a prohlídka plantáží kakaovníků, palem Macadamia, kávovníků, citrusů, léčivých a okrasných exotických rostlin. Ubytování a nocleh.

15.den

Další nezapomenutelný den. Časně ráno nás čeká vyjížďka na předvrchol nejvyšší sopky Kostariky, dosud aktivní Irazú (3432 m n.m.), v národním parku s nezaměnitelnou vegetací „paramos“, typickou pro jihoamerické Andy. Ze čtyř kráterů na vrcholu je největší z nich vyplněný jedovatě zeleným jezerem, o průměru více než 1 kilometr, z dalšího se valí dým a sopečný popel. V Cartágu, bývalém hlavním městě Kostariky, máme příležitost se zastavit v bazilice Nuestra Se’ora de los Angeles, duchovním centru celé Střední Ameriky. Malá tmavá soška panny Marie Andělské konající zázraky je důvodem ke každoroční velkolepé pouti. Pokračování do hlavního města San José na ubytování a nocleh. Společná slavnostní večeře na rozloučenou.

16. den

Snídaně a podle letového řádu transfer na mezinárodní letiště v San José, odlet do ČR.

17.den

Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Puntarenas

23°C Převážně oblačno

San José

18°C Jasno

×